מאי הנפיץ

צה"ל נערך לתגובה איראנית, הרשויות ברמת הגולן הונחו לפתוח מקלטים

במערכת הביטחון ציינו כי הושלמה פריסה של יכולות הגנה באזור וכי וקיימת מוכנות גבוהה של כוחות צה"ל לתקיפה. כמו כן הוחלט על גיוס מילואים נקודתי בחיל האוויר והמודיעין. עם זאת בדובר צה"ל ציינו כי אין הנחיות חדשות לציבור מלבד פתיחת המקלטים

08/05/2018
צילום: חיים שפיר , דובר צה"ל

צה"ל הורה הערב (שלישי) לרשויות ברמת הגולן לפתוח את המקלטים, זאת בעקבות תנועות חריגות שזוהו בקרב הכוחות האיראניים בסוריה. בצה"ל ציינו כי יש להמשיך ולהישמע להוראות שיימסרו ככל שיידרש בנושא, אך עם זאת הדגישו כי כעת ההנחיות לתושבים הן לשמור על שגרה.

מצה"ל נמסר גם כי הושלמה פריסה של יכולות הגנה באזור וכי וקיימת מוכנות גבוהה של כוחות צה"ל לתקיפה. "צה"ל ערוך ומוכן למגוון תרחישים ומזהיר כי כל פעולה כנגד ישראל תיענה בתגובה חריפה", צוין בהודעת דובר צה"ל.

במקביל, ברשתות החברתיות בסוריה פורסמו דיווחים לפיהם מטוסי חיל האוויר נצפו חגים בשמי המדינה.

מתיחות בגבול סוריה | עדכונים שוטפים בוואלה! NEWS:
צה"ל לקבינט: "סיכוי נמוך למלחמה יזומה נגד ישראל"
נתניהו: איראן מתכוונת להציב בסוריה נשק מסוכן מאוד
רוסיה: כל שינוי בהסכם הגרעין עשוי לגרום להשלכות שליליות

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - הרופאים ממליצים והמטופלים מרוצים

מוגש מטעם בי קיור לייזר
פתיחת מקלטים בקצרין, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, חיים שפיר)

צה"ל נערך לאפשרות של תגובה איראנית באזור רמת הגולן - כולל אפשרות שכוחות צה"ל יידרשו לתקוף יעדים בסוריה - זאת אם יזוהו כוחות שמאיימים על עורף מדינת ישראל.

בימים האחרונים הנחה צה"ל מטיילים ברמת הגולן שלא להיכנס למקומות מסומנים אך ככלל כרגע האזור פועל תחת שגרה. בנוסף להעלאת רמת הדריכות והכוננות, בפיקוד הצפון הוחלט בשלב זה על גיוס מילואים נקודתי בחיל האוויר והמודיעין.

הודעת פיקוד העורף בעקבות ההנחייה לרשויות ברמת הגולן(צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)

יש לציין כי איראן מחזיקה יכולות מוגבלות בסוריה כמו רקטות לטווח קצר ובינוני ולכן היא מוגבלת באופן התגובה. מצב שכזה מחייב אותה לקרב את הסוללות לכיוון ישראל אם תחליט להגיב ולתקוף. תרחיש מסוג זה יכול להיחשף על ידי צה"ל שיגיב במתקפת מנע.

הנחיית צה"ל לרשויות באה על רקע ההערכה במערכת הביטחון כי התרחיש שלפיו איראן תיזום מלחמה - נותר נמוך.
לוואלה! NEWS נודע כי בישיבת הקבינט שהתקיימה בתחילת השבוע אמרו גורמים ביטחוניים בכירים כי הסיכוי למלחמה מסוג זה נמוך. עם זאת, לדברי גורמים בכירים ישראלים, הסיכוי לשורת אירועים מתגלגלים שיובילו למלחמה נשאר גבוה..

פתיחת מקלט בקצרין(צילום: מערכת וואלה! NEWS, חיי שפיר)

זמן קצר לאחר מכן, שגרירות את ארצות הברית בישראל הזהירה עובדי ממשל אמריקנים מהגעה לרמת הגולן, זאת בעקבות המתיחות באזור. בהודעת השגרירות צוין כי עובדים שיהיו מעוניינים לשהות באזור ידרשו לקבל אישור לכך מראש.

בעקבות האירועים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ימריא מחר לפנות בוקר לביקור בן יממה ברוסיה במהלכו ייפגש עם נשאי רוסיה ולדימיר פוטין וידון עמו בהתפתחויות האזוריות האחרונות. בלשכת ראש הממשלה אומרים כי אין כל שינוי בתוכניות. לדברי גורמים מדיניים במוקד סדר היום של בפגישה המאמץ הישראלי למנוע את התבססות איראן בסוריה, ובמיוחד שמירה על חופש הפעולה האווירי של צה"ל באזור, על רקע הדיווחים שמוסקבה מתכוונת להעביר לידי הסורים את מערכת ההגנה האווירית S300.

פתיחת מקלטים בקצרין, הלילה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, חיי שפיר)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully