פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   התרסקות מטוס עם מאות נוסעים: התרגיל הגדול בתולדות נתב"ג

   אלף איש מעובדי השדה, שוטרים, חובשים ואנשי פיקוד העורף וגופי חירום נוספים תרגלו תרחיש קיצוני של התרסקות בנמל התעופה הראשי. התרגיל לא צפוי לפגוע בפעילות השוטפת בשדה

   תרגיל תעופה בנתב"ג, 8 במאי 2018 (מערכת וואלה! NEWS , רשות שדות התעופה)
   ברקע הדריכות מול איראן. התרגיל בנתב"ג, הבוקר (צילום: רשות שדות התעופה)

   רשות שדות התעופה עורכת הבוקר (שלישי) תרגיל הצלה נרחב בנמל התעופה בן גוריון המדמה התרסקות של מטוס ג'מבו 747-400. התרגיל, הנקרא "שקנאי", נערך ברקע הדריכות לקראת תגובה אפשרית של איראן על תקיפת בסיסיה בסוריה שיוחסה לישראל על פי פרסומים זרים ונחשב לדברי בקרי הבטיחות שישתתפו בו לגדול ביותר שהתקיים אי פעם בנתב"ג.

   כוחות ההצלה וכלל עובדי השדה שיקחו חלק בתרגיל יאלצו לראשונה להתמודד עם תרחיש של אירוע המוני בנמל התעופה, שבמסגרתו יתמודדו עם מצב של התרסקות מטוס המלא במאות נוסעים. מדובר בתרגיל החירום התעופתי המלא הדו-שנתי המתקיים על פי גרף האימונים של רשות שדות התעופה ורשויות החירום בישראל.

   בתרגיל ישתתפו לצד עובדי נתב"ג צוותי משטרה, כיבוי אש, מד"א, פיקוד העורף, חיל האוויר, משרד הבריאות ומשרד הביטחון; וכן יחידת החוקר הראשי במשרד התחבורה - סך הכול כאלף בני אדם. בהודעה שפירסם הבוקר דובר רשות שדות התעופה עופר לפלר נמסר כי במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של רכבי ביטחון והצלה, אך לא תפגע הפעילות השוטפת בשדה.

   עוד בוואלה! NEWS:
   טראמפ וישראל מאותתים: עימות עם איראן עכשיו - ולא בעוד עשור
   לאחר תשעה חודשי מאסר: אלאור אזריה שוחרר הבוקר מהכלא
   12 אלף תושבים בגליל העליון ללא מיגון בבית: "מלחיץ אבל התרגלנו"

   תרגיל תעופה בנתב"ג, 8 במאי 2018 (מערכת וואלה! NEWS , רשות שדות התעופה)
   צוותי חירום של מד"א, המשטרה, צה"ל ועובדי השדה. נתב"ג, הבוקר (צילום: רשות שדות התעופה)