פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחרי סערה משפטית: מת פעוט בריטי שהוריו ביקשו להאריך את חייו

   אלפי אוונס בן השנתיים מת בבית החולים בליברפול אחרי מאבק עיקש של הוריו, שביקשו להטיסו לטיפול מיוחד באיטליה. בית המשפט קבע כי יש לנתקו מהחייאה בעקבות טענות הרופאים שהתעקשו כי הארכת חייו אינה הומנית

   אלפי אוונס, פעוט בן שנתיים שמת לאחר שנותק ממכשירי החייאה בעקבות פסיקת בית משפט (AP)
   "הגלדיאטור שלי הניח את המגן והצמיח כנפיים". אלפי אוונס (צילום: אי-פי)

   אלפי אוונס, פעוט בן שנתיים שהיה במוקד סערה משפטית בבריטניה, מת הלילה (שבת) בבית חולים בליברפול. הפעוט היה מאושפז בבית החולים מאז גיל חצי שנה, אז לקה בהתקפים תכופים. בחודשים האחרונים ניהלו הוריו מאבק שבמרכזו הדרישה להטיס אותו לטיפול מיוחד באיטליה, אך בית המשפט לא אפשר זאת בטענה כי הארכת חייו היא לא בטובתו של הילד, שסבל ממחלה ניוונית במוחו, וקבע כי יש לנתקו ממכונות ההחייאה לאחר שהיה במצב צמח מתמשך.

   "הגלדיאטור שלי הניח את המגן והצמיח כנפיים", כתב הלילה אביו של אוונס בחשבון הפייסבוק שלו. "לבי שבור", הוסיף. מאבקם של ההורים, טום וקייט, נמשך כארבעה חודשים ומשך תשומת לב תקשורתית רבה.

   עוד בוואלה! NEWS:
   לואי ארתור צ'ארלס: קייט וויליאם חשפו את שם הנסיך החדש
   4,000 אירו בחצי שעה: שיטת הברחת המהגרים החדשה לאירופה
   די לאנטישמיות: אלפים השתתפו ב"מצעד הכיפות" בברלין

   אביו של אלפי אוונס, פעוט בן שנתיים שמת לאחר שנותק ממכשירי החייאה בעקבות פסיקת בית משפט (AP)
   מאבק משפטי ממושך. טום אוונס, אביו של אלפי (צילום: אי-פי)

   בית החולים אלדר היי שבו היה מאושפז הפעוט מסר כי "הצוות מוסר את תנחומיו למשפחה". בהודעה מטעם בית החולים נכתב "כולנו משתתפים בצער המשפחה ומחשבותינו נתונות להם. זה היה מסע איום ומפרך בשבילם".

   אלפי נולד בחודש מאי 2016 ואושפז מאז דצמבר באותה השנה. בקשתם של הוריו, המתגוררים בעיר בוטל, להטיסו לטיפולים יקרים בחו"ל נדחו תחילה על ידי הרופאים, שטענו כי "המשך טיפול באלפי אינו רק חסר תועלת, כי אם גם לא הומני". האב טען אז כי בנו הוא "אסיר" של הצוות הרפואי וכי האבחנה שלהם לגביו אינה נכונה. בית המשפט גיבה את הצוות הרפואי, ופסק בחודש פברואר האחרון על ניתוקו מהמכשירים, כשקבע כי "אין תקווה" לחייו של הפעוט.

   תפילה להחלמתו של אלפי אוונס, פעוט בן שנתיים שנותק ממכשירי החייאה בעקבות פסיקת בית משפט, ותיקן, אפריל 2018 (AP)
   תפילה להחלמתו של הפעוט בוותיקן, מוקדם יותר החודש (צילום: אי-פי)