10 הרוגים באסון בנחל צפית: אותרה ללא רוח חיים הנעדרת האחרונה

אלה אור ממעלה אדומים, יעל סדן ומעיין ברהום מי-ם, צור אלפי ממזכרת בתיה, אגם לוי ממושב חירות, גלי בללי מגבעתיים, שני שמיר משהם, עדי רענן ממכמורת, אילן בר שלום מראשל"צ ורומי כהן ממאור נהרגו בשיטפון בדרום. ההלוויות יתקיימו במהלך היום וביום ראשון

צילום: שי מכלוף, דוברות המשטרה, אור רביד

כוחות החילוץ איתרו הלילה (שישי) לאחר שעות של חיפושים ללא רוח חיים את הנעדרת האחרונה מבין קבוצת המטיילים שנסחפה בשיטפון בנחל צפית שבערבה. צוותי מד"א קבעו את מותה במקום וגופתה הועברה למכון לרפואה משפטית. באסון בערבה נהרגו עשרה חניכי המכינה הקדם צבאית "בני ציון" בתל אביב.

ההרוגים הם אלה אור ממעלה אדומים, יעל סדן מירושלים, עדי רענן ממכמורת, צור אלפי ממזכרת בתיה, מעיין ברהום מירושלים, רומי כהן ממושב מאור, גלי בללי מגבעתיים, שני שמיר משהם, אילן בר שלום מראשל"צ ואגם לוי ממושב חירות.

בית החינוך אמי"ת במעלה אדומים פרסם הודעה עם היוודע דבר מותה של אלה אור, תלמידת בית הספר, ובה נכתב כי "אלה הייתה נערה מקסימה עם חלומות גדולים, תלמידה ערכית שהייתה אהובה על חברותיה ומורותיה".

טוב לדעת (תוכן מקודם)

כרטיס ביקור דיגיטלי - כל עסק חייב אחד כזה

בשיתוף MYB
לכתבה המלאה
אלה אור מירושלים, שנהרגה באסון
מעיין ברהום מירושלים

המנהלת ברנדה פרוור הורביץ אמרה כי "אלה היתה מהטובות שבתלמידות, ילדה עם ראש גדול שהיתה נכונה תמיד לעזור ולעשות למען האחר. אלה שילבה בין אהבת הארץ ואהבת עם ישראל מתוך אמונה גדולה. לאלה היתה חשובה מאוד אחדות עם ישראל ולכן בחרה ללכת למכינה שבה לומדים ביחד תלמידים מכל חלקי החברה. כולנו כואבים ומבקשים לחבק את המשפחה הנפלאה בשעה כה קשה".

על יעל סדן סיפרה ליאן, רכזת מגמת מחול בתיכון לאמנויות בירושלים, בה למדה כי "היא סיימה את המגמה בהצטיינות. ילדה מוכשרת, כוריאוגרפית מאוד מוכשרת. ילדה עם המון המון הומור. כשהיה לי מצב רוח לא טוב היא היתה מצליחה לעודד אותי. כל ילדה צריכה ליצור כוריאוגרפיה של עצמה כעבודה לבגרות, והיא יצרה עבודה מצוינת ומאוד מיוחדת. היא היתה בראש של המכינה, רצתה ללכת לשם".

יעל סדן מירושלים
צור אלפי, תושב מזכרת בתיה שנהרג באסון

ראש מועצת מזכרת בתיה מאיר דהן כתב בחשבון הפייסבוק שלו על צור אלפי. "תושבי מזכרת בתי היקרים, בצער רב ובתדהמה אני מבקש להודיע כי באסון היום בנחל צפית נספה תלמיד תיכון רבין, צור אלפי מכתה י"ב. מיד עם היוודע דבר האסון כינסתי את צוותי החינוך, הרווחה, הפסיכולוגים ומנהלים בכירים במועצה על מנת לתת מענה ותמיכה לתלמידי השכבה שמתמודדים עם האסון הכבד. כולנו מחבקים ומשתתפים בצערם של בני המשפחה ומשפחת תיכון רבין".

המועצה האזורית לב השרון פרסמה הודעת תנחומים על מותה של התלמידה אגם לוי, בת 18. "אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת לוי על אובדן בתם אגם. זוהי שעה קשה עבור כולנו." אינה ויינברג מחנכת הכיתה שבה למדה לוי סיפרה כי "אגם היתה תלמידת כיתה י"ב, שילבה הצטיינות בלימודיה עם פעילות התנדבותית בבית הספר ובתנועת הנוער. היתה נערה אהובה ומוערכת על ידי מוריה וחבריה. זוהי שעה קשה עבור כולנו, אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. יהי זכרה ברוך".

רומי כהן, ממושב מאור שנהרגה באסון
גלי בללי מגבעתיים

אלה ספיר-גונן, מנהלת בית הספר התיכון שמעון בן צבי בגבעתיים, בו למדה גלי בללי, סיפרה על "תלמידה ערכית וייחודית, מלאה בטוב לב ובאהבת אדם, שהצטיינה בכל תחום בו נגעה. זהו אובדן עצום והכאב בלתי נסבל. עדיין לא מעכלים ולא מוכנים לקבל את האסון הנורא".

סבה של אגם לוי סיפר כי היא "ילדה של התמדה והתנדבות עד אין קץ. היא חזרה לפני שנה וחצי מהתנדבות באפריקה, חנכה ילדים חולים, סיימה את הפרויקט הזה ונסעה להתנדב בווייטנאם, שם חנכה ילדי בית ספר. ההתנדבות היא חלק ממנה. היא ילדה מוכשרת מאוד. היא התגאתה מאוד בזה שהיא התקבלה למכינה הזאת, והפנימייה לקחה לה את החיים", אמר הסב שזעם על קיום הטיול: "זה בלתי שפוי לחלוטין, זה בלתי נתפס", אמר מחוץ לבית המשפחה במושב חירות.

"אסון כבד נפל על משפחת שמיר האהובה וקהילת שוהם כולה. שני היתה הילדה שכל הורה מייחל לה", ספד ראש מועצת שהם גיל ליבנה לנערה שני שמיר, תושבת העיר. "חכמה, חברותית מנהיגה ומובילה בכל. כיהנה כחברת מועצת הנוער הרשותית ורכזת מדריכים צעירים בשבט עמית. אנו מחנכים את הילדים שלנו למנהיגות, בגרות ואחריות, ומצער כל כך שבנסיבות האסון הזה נכשלנו כמבוגרים".

שני שמיר משהם
מערכת וואלה! NEWS פייסבוק

ניסים, אביו של רון, נער שנפצע בשיטפון ומאושפז בבית החולים סורוקה אמר כי הנערים היו אמורים לסייר בירושלים, וכי מסלול הטיול שונה. "רק היום נודע לנו שהם הגיעו לאזור הערבה. זה יותר גדול מנס, זה נס משמים. אני יודע מה היה שם אבל אני לא יכול לעכל את זה".

"הוא היה בערך חצי שעה בשיטפון ונסחף, ואחרי חצי שעה החזיק בענף עץ", סיפר האב. "מה שהקשה עליו זה 20 ליטר מים שהיו עליו, כך שהיה לו קשה להחזיק מעמד. אחרי זה מסוק פינה אותו".

הבוקר החלו כוחות משטרה ומתנדבים מיחידות החילוץ השונות בסריקות אחר נהג משאית שנעדר בערבה. משאיתו נמצאה כשהיא הפוכה על צידה בסמוך ליישוב נאות הכיכר, ואילו הנהג לא נמצא. קיים חשש שנסחף בשיטפונות העזים שפקדו את האזור.

כוחות חילוץ בזירת האסון, אתמול

שר החינוך נפתלי בנט אמר כי "אסון קשה פקד את מדינת ישראל. ליבנו עם המשפחות של הנערות והנערים שנספו בשיטפונות. משרד החינוך ימשיך בימים הקרובים ללוות את הצוותים החינוכיים בבתי הספר שבהם למדו התלמידים".

האירוע החל סמוך לשעה 15:00, כשחברי הקבוצה סיירו בערוץ הנחל. מתחקיר ראשוני של המשטרה עולה כי כשהחל השיטפון הצליחו כעשרה נערים לחלץ את עצמם ללא פגע, בעוד ששאר הנערים נקלעו לשיטפון.

חובש רפואת חירום במד"א איתן שלמה, שפינה לבית החולים סורוקה שני נערים שנפצעו קל, סיפר כי "עוד כשהיינו בדרך למקום חלפנו על פני שלוליות גדולות וסחף על הכביש, כשטרקטורים פינו לנו את הדרך. סמוך לכניסה לנחל חברנו לכוחות מד"א שהיו במקום והעבירו אלינו נער ונערה כבני 17, הם היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בגפיים, בפנים ובראש. הם סיפרו שלא הצליחו להימלט מהשיטפון ונסחפו בזרם הגדול".

סריקות אחר נהג המשאית שנעדר ליד נאות הכיכר, הבוקר (צילום: שי מכלוף)

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "מדינת ישראל אבלה על החיים הצעירים והמבטיחים שנגדעו באסון הכבד בערבה. אנו מחבקים בכאב את המשפחות המתייסרות ביגונן ומתפללים להחלמתם המהירה של הפצועים".

(עדכון ראשון: 21:34)

המשאית שנמצאה הפוכה ליד נאות הכיכר, הבוקר (צילום: שי מכלוף)
מכינת בני ציון בתל אביב, אמש (צילום: קובי ריכטר/TPS)
כוחות החילוץ בערבה, אמש (צילום: דוברות הכבאות)
נחל צפית, אתמול (צילום: דוברות הכבאות)
המפכ"ל רוני אלשיך בזירת האסון, אתמול (צילום: אנשי הדממה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully