פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נכתשו עד דק: הלוויין חושף את ההרס במתקני הנשק הכימי בסוריה

   תמונות שתיעדו את שלושת יעדי המתקפה לפני ואחרי מראות את הנזק הרב שנגרם לאתרים בדמשק ובחומס, על אף טענות המשטר שהצליח ליירט את רוב הטילים. נתניהו הודה למיי על התקיפה: מסר חשוב

   נכתשו עד דק: הלוויין חושף את ההרס במתקני הנשק הכימי בסוריה
   רויטרס

   תמונות לוויין שפורסמו הלילה (ראשון) חושפות את תוצאות התקיפה המשולבת של ארצות הברית, צרפת ובריטניה בסוריה אתמול. במסגרת התקיפה, שבוצעה בתגובה למתקפה הכימית שביצע משטר אסד כלפי אזרחים בדומא שבפאתי דמשק, הותקף בין היתר מכון המחקר SSRC שבברזה שבמרכז דמשק. בתמונות שפרסמה חברת ISI) ImagesSat International) נראים שלושה מבנים מרכזיים במכון לפני הפגיעה בהם, ואחריה, כשהם חרבים עד היסוד.

   לפי הפנטגון, הותקפו עוד שני יעדים במחוז חומס. בתמונות לוויין של חברת "דיגיטל גלוב" נראה ההרס גם בשני היעדים הללו - מתקן לאחסון נשק כימי בהים שינשאר ומתקן לאחסון ציוד לנשק כימי סמוך. על אף טענות ממשלת סוריה, ולפיהן מערכות ההגנה יירטו את הטילים ששוגרו לאזור, בתמונות נראה נזק נרחב לשני המתקנים.

   עוד בוואלה! NEWS:
   דיווח בסוריה: כלי טיס הפציצו בסיס שקשור לאיראן ועמדות של אסד
   מהציוץ הראשון ועד הטיל האחרון: התקיפה בסוריה - דקה אחר דקה
   נתניהו: "אסד מאפשר לאיראן להתבסס צבאית - ומסכן את סוריה"

   תיעוד של מכון המחקר בבארזה שבדמשק ששלושה מבנים מרכזיים בו הותקפו ב-14 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , ImageSat International (ISI))
   תיעוד מרכז המחקר בברזה לפני ואחרי התקיפה (צילום: ISI) ImagesSat International) )
   תיעוד של מכון המחקר בבארזה שבדמשק ששלושה מבנים מרכזיים בו הותקפו ב-14 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , ImageSat International (ISI))
   האזור שבו עמדו שלושת המבנים המרכזיים, לאחר התקיפה (צילום: ISI) ImagesSat International) )

   ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש להתקפה בסוריה, והבהיר כי "לנשיא אסד צריך להיות ברור שמאמציו הבלתי אחראיים להשגת נשק להשמדה המונית והשימוש בו, התעלמותו הבוטה מהדין הבינלאומי ונכונותו לאפשר לאיראן ושלוחותיה להתבסס צבאית בסוריה - מסכנים את סוריה".

   היום הוא אמר כי הוא שוחח עם ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי. "אמרתי לה שהמסר החשוב שעבר בתקיפה הוא אפס סובלנות לשימוש כימי, ואמרתי לה שהמסר הזה צריך לעבור גם לגבי יכולות גרעיניות", אמר בפתח ישיבת הממשלה.

   תיעוד תוצאות תקיפת מכון מחקר צבאי בבארזה, בקרבת דמשק לפני המתקפה המשולבת של המערב, 14 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , CNN)
   מכון המחקר בבארזה לפני התקיפה (צילום: CNN)
   תיעוד תוצאות תקיפת מכון מחקר צבאי בבארזה, בקרבת דמשק אחרי המתקפה המשולבת של המערב, 14 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , CNN)
   מכון המחקר בבארזה אחרי התקיפה (צילום: CNN)

   נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שוחח הלילה עם נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן בנושא סוריה, והשניים הסכימו כי עליהם להגביר את המאמצים הדו-צדדים להסדרת הסכסוך. על פי הודעת הקרמלין, פוטין הדגיש בפני ארדואן כי "קבוצת מדינות מערביות" הפרו את החוק הבינלאומי ואת חוקי האו"ם.

   (עדכון ראשון: 0:35)

   תיעוד תוצאות תקיפת מתקנים צבאיים בחומס שבסוריה לפני המתקפה המשולבת של המערב, 14 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , CNN)
   מתקן צבאי בחומס לפני התקיפה (צילום: CNN)
   תיעוד תוצאות תקיפת מתקנים צבאיים בחומס שבסוריה אחרי המתקפה המשולבת של המערב, 14 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , CNN)
   מתקן צבאי בחומס אחרי התקיפה (צילום: CNN)
   תיעוד תוצאות תקיפת מתקן אחסון נשק כימי בחומס שבסוריה לפני המתקפה המשולבת של המערב, 14 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , CNN)
   מתקן אחסון נשק כימי בחומס לפני התקיפה (צילום: CNN)
   תיעוד תוצאות תקיפת מתקן אחסון נשק כימי בחומס שבסוריה אחרי המתקפה המשולבת של המערב, 14 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , CNN)
   מתקן אחסון נשק כימי בחומס אחרי התקיפה (צילום: CNN)