פשיעה חקלאית

שיירת המחאה של חקלאי הגליל: "להילחם בטרור החקלאי"

במחאה על התמשכות מקרי פשיעה חקלאית יצאה הבוקר שיירת משאיות מהגליל ועליה טרקטור וקומביין שהוצתו למסע בכבישי הארץ. השיירה חלפה בבתיהם של השרים כחלון, ארדן ואריאל, עברה בכיכר רבין בתל אביב, ועל פני משכן הכנסת בירושלים

30/03/2018
צילום: החברה לפיתוח הגליל

חקלאים מהגליל העליון יצאו היום (שישי) למפגן מחאה בעקבות מה שהגדירו כאוזלת ידלה של ממשלת ישראל במלחמה נגד הפשיעה החקלאית. למפגן הצטרפו גם אנשי חברת ג"ג שאתמול הוצתו קומביין ומקצרה שבבעלותה בשווי מליוני שקלים, וכן אנשי החברה לפיתוח הגליל. במסגרת המחאה קראו המפגינים לממשלה לפעול לנוכח "אירועי הטרור החקלאי והלאומי הפוקדים את החקלאים ברחבי הארץ מדי יום".

במסגרת מפגן המחאה, הועמסו שני הכלים החקלאים שהוצתו על גבי משאיות של קואופרטיב הגליל העליון, ואלו נסעו בשיירה שעצרה בכמה תחנות, בהן ביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה, כיכר רבין בתל אביב, ביתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן בסביון וכן משכן הכנסת בירושלים.

בהמשך הגיעה השיירה אל היישוב כפר אדומים, ואל ביתו של שר החקלאות אורי אריאל. למשאיות הוצמדו שלטים שעליהם נכתב: "שרי האוצר והחקלאות די לטרור החקלאי". החקלאים הסבירו את טענותיהם בכך ש"הטרור הלאומי אינו רק איום מבחוץ, הוא מתרחש גם בתוך המדינה", וכי הם דורשים עשייה ממשית למיגור התופעה וקבלת לסיוע מצד משרדי הממשלה להתמודדות עם הנזקים.

פשיעה חקלאית | סיקור מיוחד בוואלה! NEWS:
החקלאים לא מאמינים לירידה בפשיעה החקלאית: "אין אמון במג"ב"
חודש בכלא על כל עז: 57 חודשי מאסר לתושב נצרת שגנב מדיר בצפון
"נזק של אלפי שקלים": נעצרו שני חשודים בגניבת 400 ק"ג תפוזים

הפגנה נגד הפשיעה החקלאית, היום(צילום: מערכת וואלה!, החברה לפיתוח הגליל)
המשאיות ועליהן הכלים שהוצתו בכיכר רבין בתל אביב, היום(צילום: מערכת וואלה!, החברה לפיתוח הגליל)

"אנו מסרבים לקבל בכניעה את הטרור החקלאי שגורם לנזקים של עשרות מיליוני שקלים לחקלאים בכל רחבי הארץ", אמר אורי דורמן, יו"ר החברה לפיתוח הגליל. "ההצתה בלילה שבין רביעי לחמישי הינה השלישית במספר שפוקדת את ג"ג במהלך שלוש השנים האחרונות. אנו דורשים מממשלת ישראל לפעול למיגור התופעה, לסייע לחקלאים להתמודד איתה ולשים סוף לטרור החקלאי".

גיורא זלץ ראש המועצה האזורית הגליל העליון הודה בסיום המסע "לאלפי הישראלים שתמכו בנו" ואמר כי "קריאתנו לממשלת ישראל היא לעצור את הטרור החקלאי שקיים בצפון ובדרום". לדבריו, החקלאים "מצפים לאמירה ברורה של הממשלה, מגובה בתקציב משמעותי, שיהווה פיצוי לחקלאים על הנזק שנגרם, וכדי שיוכלו לחזור מיד לעבודה - זהו המסר הנכון לכנופיות הפשע שפועלות בלא חשש והפרעה".

עוד באותו נושא

"הטרור החקלאי לא עוצר": הצתת ענק בצפון גרמה לנזק של מיליונים

לכתבה המלאה
אחת המשאיות חולפת על פני משכן הכנסת, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
המשאיות עם הכלים השרופים(צילום: מערכת וואלה!, החברה לפיתוח הגליל)

יו"ר התנועה הקיבוצית ניר מאיר הביע הזדהות עם החקלאים וקרא אף הוא לממשלה לפעול בנושא. "התנועה קיבוצית מתקוממת לנוכח אוזלת היד של ממשלת ישראל במאבקה בטרור החקלאי", אמר. לא ניכנע לפרוטקשן, נאבק עד שננצח את התופעה - כרגיל".

הצתת הכלים החקלאיים אמש התרחשה סמוך לקיבוץ אשדות יעקב שבעמק הירדן. חוקרי המשטרה הגיעו למקום, אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירוע יחד עם חוקר שריפות של מערך הכבאות וההצלה. החשד המרכזי שנבדק הוא הצתה. הנזק הכלכלי משריפת הכלים נאמד בכשלושה מיליון שקלים. בחברת ג"ג צוין אתמול כי הם נתונים לאיומי סחיטה מגורמי טרור חקלאיים במשך זמן ממושך. "הטרור החקלאי ממשיך במלוא הכוח - אז שלא יספרו לכם שזה אחרת. שוב נזק של מיליוני שקלים, ולא רואים את הסוף", אמרו.

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) הביע תמיכה במאבק החקלאים ואמר כי "הפשיעה חקלאית הופכת לטרור לאומני". ברושי אף קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו "לזמן קבינט מיוחד בראשותו כדי לדון בסכנה לביטחונה ועתידה של המדינה".

לדבריו, "מדובר באיום אסטרטגי שמביא לנטישת החקלאות, נטישת אדמות ואף מכירת אדמות לגורמים זרים. הממשלה מחסלת את החקלאות עם ייבוא פרוע, קשיים עם עובדים זרים ולא שומרת על החקלאים אפילו מול אלו הפוגעים בה בזדון.
הממשלה הופכת את החקלאות לא רק למקצוע לא כדאי, אלא למקצוע ממש מסוכן.אם המדינה לא תקבל החלטות דרמטיות - לא יהיה מנוס ממרד של חקלאים".

(עדכון ראשון: 9:26)

המשאיות ליד ביתו של שר האוצר בחיפה(צילום: מערכת וואלה!, החברה לפיתוח הגליל)
משאית ועליה אחד הרכבים שהוצתו ליד כיכר רבין, היום(צילום: מערכת וואלה!, החברה לפיתוח הגליל)
אחת המשאיות בסמוך לביתו של השר ארדן, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
המשאיות בסביון, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
המשאיות בקרבת ביתו של השר אריאל בכפר אדומים(צילום: מערכת וואלה!, החברה לפיתוח הגליל)
כפר אדומים, היום(צילום: מערכת וואלה!, החברה לפיתוח הגליל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully