פשיעה חקלאית

"הטרור החקלאי לא עוצר": הצתת ענק בצפון גרמה לנזק של מיליונים

ארבעה כלים חקלאיים גדולים נשרפו בשטח סמוך לקיבוץ אשדות יעקב שבעמק הירדן. החשד המרכזי של המשטרה - הצתה מכוונת. "שוב נזק של מיליוני שקלים, ולא רואים את הסוף; על הממשלה להעביר תקציבים לטיפול בנושא"

צילום: החברה לפיתוח הגליל, עריכה: שניר דבוש

ארבעה כלים חקלאיים גדולים נשרפו הלילה (חמישי) סמוך לקיבוץ אשדות יעקב שבעמק הירדן. חוקרי המשטרה הגיעו למקום, אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירוע יחד עם חוקר שריפות של מערך הכבאות וההצלה. החשד המרכזי שנבדק הוא הצתה. שניים מהכלים, קומביין ומקצרה, נשרפו כליל. הנזק הכלכלי משריפת הכלים נאמד בכשלושה מיליון שקלים.

בחברת "ג"ג לעבודות חקלאיות", שבבעלותה הכלים שניזוקו, אמרו היום כי ספגו בעבר נזקים גדולים בסך עשרות מיליוני שקלים לאחר שבשלושה מקרים נשרפו טרקטורים, מקצרות, ואף הוצת מבנה המשרדים. הם גם ציינו כי החברה נתונה לאיומי סחיטה מגורמי טרור. "הטרור החקלאי ממשיך במלוא הכוח - אז שלא יספרו לכם שזה אחרת. שוב נזק של מיליוני שקלים, ולא רואים את הסוף", נכתב בעמוד הפייסבוק של החברה.

פשיעה חקלאית | סיקור מיוחד בוואלה! NEWS:
החקלאים לא מאמינים לירידה בפשיעה החקלאית: "אין אמון במג"ב"
חודש בכלא על כל עז: 57 חודשי מאסר לתושב נצרת שגנב מדיר בצפון
"נזק של אלפי שקלים": נעצרו שני חשודים בגניבת 400 ק"ג תפוזים

עוד בוואלה!

4 טיפים שיעזרו לכם להתנהל בחוכמה בחודשים של הוצאות גבוהות

לכתבה המלאה
הקומביין שהוצת, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)

עופר גרשוביץ, מנכ"ל החברה, אמר כי הממשלה לא מגנה על החקלאים מפני נזקים בזדון כתוצאה מטרור חקלאי. "הממונה על הביטוח ומשרד האוצר והחקלאות אינם פועלים למציאת פתרון לנזקים הכבדים הנופלים על גב החקלאים", טען. "על הממשלה להעביר תקציבים לפיצוי הנזקים למס רכוש וקנט , כך שיוכלו לסייע. לא יתכן שהמצב לא הגיע לידי פתרון ומקרי הטרור רק מתגברים".

זירת ההצתה באשדות יעקב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)

נשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי, אמר לוואלה! NEWS: "אם אירועים כאלו לא יוגדרו כפעילות חבלנית עוינת ולא יתייחסו אליהם כפעילות חבלנית עוינת, התופעה לא תמוגר. מדובר בגביית דמי חסות שהעבריינים פועלים ברמת מקצועיות כמו סיירת בצה"ל - משלב איסוף המודיעין ועד שלב הפעולה".

לדבריו של אמיתי, "אנחנו בצפון תחת איום מתמיד. המשטרה ומג"ב עושים מאמצים גדולים וגם יש הצלחות, אבל בסוף כשיש אירוע כמו שהיה הלילה - יש חברה שנגרם לה נזק של שלושה מיליון שקלים שמעכשיו אף חברת ביטוח לא תבטח אותה. זה מביא חברות להתמוטטות כלכלית. צריך לשפר את מרכיבי הביטחון ואת נושא הביטוח. אי אפשר להשאיר את החקלאים בודדים בהתמודדות הזאת. מעבר לפגיעה הכלכלית - חקלאים מרגישים חשופים".

הכלים הבוערים, הלילה (צילום: מערכת וואלה! NEWS)
"החקלאים מרגישים חשופים". אשדות יעקב, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
הכלים החקלאיים, הלילה (צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully