תיעוד: שוטר מג"ב משליך רימון הלם אל זוג עם תינוק בכפר בורין

בסרטון שפרסם ארגון "יש דין" נראה הרימון פוגע בסמוך לרגליהם של בני הזוג. השניים נמלטו ככל הנראה לאחר שרימון גז שהשליך כוח מג"ב חדר לבית שבו שהו. המשטרה: הלוחמים לא יכלו לראות את התינוק

צלמים זמניים מורשים

שוטר מג"ב תועד אתמול (שישי) משליך רימון הלם אל עבר זוג פלסטינים שנשאו עמם תינוק בכפר בורין הסמוך לשכם. לדברי כמה תושבים בכפר, שוטרים שהגיעו למקום בעקבות התקהלות בסביבות השעה 15:00 בצהריים זרקו רימוני גז והלם, ואחד הרימונים חדר לבית משפחה.

בתיעוד שפרסם ארגון "יש דין" נראה זוג עם תינוק נמלט מהבית ושוטר שמשליך לעברם רימון הלם. בסרטון נראים השניים רצים במורד שביל כשהתינוק על ידיהם ורימון ההלם שמתפוצץ בסמוך לרגליהם גורם להם להאיץ את קצב מנוסתם.

עוד בוואלה! NEWS:
שישה חדרים, מסכים ועימות גרסאות עם פילבר: כך התנהלה חקירת נתניהו וחשודי בזק
לבד מול כולם: הדריכה החשאית של ישראל בשדה המוקשים הצפוני
שני הרוגים בתאונה בבית שמש; רכב שנמלט מהזירה התהפך ונפל לוואדי

עוד באותו נושא

נורה מטווח אפס, ומוכה עם הנשק: תיעוד חדש מהרג הפלסטיני ביריחו

לכתבה המלאה
במג"ב לא מסרו תגובה. תיעוד פגיעת הרימון ליד בני הזוג (צילום: מערכת וואלה!, יש דין)

בארגון טענו כי התקהלות הצעירים בכפר הייתה בתגובה לשני ישראלים שהתקרבו לאזור מכיוון המאחז גבעת רונן. עוד מסרו בארגון כי לאחר שהגיע אמבולנס למקום על מנת לפנות דיירים שנפגעו משאיפת עשן המשיכו השוטרים ליידות רימונים הלם וגז בקרבת הבית.

מ"יש דין" נמסר עוד כי "בשבועות האחרונים התרחשו שורה של מקרי אלימות קשים נגד פלסטינים באזור יצהר. בין השאר, בסוף השבוע האחרון תיעדנו ישראלים שמיידים אבנים לעבר בתים בבורין, וישראלי אחד אף תועד יורה באוויר מאקדחו. כמה ימים קודם לכן אלמונים תקפו רועה צאן פלסטיני מהכפר עינאבוס ושחטו חמישה כבשים".

המשטרה: הסרטון ערוך, הלוחמים לא ראו את התינוק

ממשטרת ישראל נמסר: "הסרטון מציג תמונה חלקית וערוכה. במהלך הפרות סדר אלימות שהתפתחו במקום וכפי הנראה ירדו 'בעריכה' עשרות מתפרעים יידו אבנים לעבר הלוחמים בקרבת הבית ובסביבתו. בשלב מסוים ביקש אמבולנס של הסהר האדום ממפקד הכוח לפנות אדם מהבית שבקרבתו התפרעו הפלסטינים, וזה נענה לבקשתו ואפשר את פינויו המידי חרף הפרת הסדר האלימה והפעילה באזור".

עוד נמסר כי "בזמן הפינוי, הבחין הכוח בשני חשודים שמנסים להימלט מהמקום בו התגודדו עשרות המתפרעים זמן קצר קודם לכן, ובתגובה אחד הלוחמים השליך לעברם רימון הלם יחיד. הפלסטיני נמלט מהזירה עם גבו ללוחמים ולכן לא יכלו לראות כי הוא נושא תינוק בידו. ריצה כזו אופיינית לאותם מתפרעים המיידים אבנים לעבר הלוחמים תוך שהם מסכנים את חייהם ומנסים להימלט מהמקום במטרה לחמוק ממעצר בכל מחיר. למותר לציין כי אילו היו הלוחמים מבחינים בתינוק בוודאי שהיו פועלים בהתאם".

(עדכון ראשון: 19:55)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully