פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ברקע המתיחות מול טורקיה: איזנקוט הגיע לביקור רשמי ביוון

   הרמטכ"ל הגיע לאתונה כאורחו של מקבילו היווני ובמערכת הביטחון סירבו להתייחס למטרת הביקור. לוואלה! NEWS נודע כי ברקע להזמנה עומדת דאגת יוון מהמתיחות בים האגאי, בייחוד במרחבים שבהם התגלו מרבצי גז

   ברקע המתיחות מול טורקיה: איזנקוט הגיע לביקור רשמי ביוון
   צילום: דו"צ

   הרמטכ"ל גדי איזנקוט הגיע היום (רביעי) לביקור רשמי ביוון, כאורחו של ראש המטה הכללי של צבא המדינה, אדמירל אבנגלוס אפוסטולאקיס. על אף שבמערכת הביטחון סירבו להתייחס למהות הביקור, לוואלה! NEWS נודע כי הרקע להזמנתו של איזנקוט הוא דאגתה של יוון מהמתיחות עם הצבא הטורקי בים האגאי, במיוחד בעקבות השליטה במרחבים ימיים ובקווי גבול שבהם אותרו בשנים האחרונות מרבצי גז. דאגה דומה קיימת גם בקפריסין השכנה.

   מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הביקור, יקיים איזנקוט מפגשי עבודה עם גורמי ביטחון וצבא יווניים. במפגשים אלו ידונו באתגרים הביטחוניים המשותפים לשתי המדינות, בתמונת המצב ובהתפתחויות האזוריות-הביטחוניות במזרח התיכון ובשיתופי פעולה צבאיים עתידיים.

   עוד בוואלה! NEWS
   הקו האדום בסוריה: ישראל תצטרך להכריע אם לתקוף את הבסיס האיראני
   פרסום ראשון: מח"ש חקרה חשד שעד המדינה מיקי גנור שיחד שוטר
   שקד וחיות החליטו: השופטת רונית פוזננסקי כץ תעמוד לדין משמעתי

   ביקור הרמטכ"ל גדי איזנקוט ביוון עם מקבילו היווני אבנגלוס אפוסטולאקיס. 28 בפברואר 2018 (דובר צה"ל)
   במערכת הביטחון סירבו להתייחס למהות הביקור. איזנקוט בהגעתו ליוון, היום (צילום: דובר צה"ל)

   לאחרונה הציב צבא טורקיה יחידות עילית בחלקו הטורקי של קפריסין, מעשה שהגביר את המתיחות באזור. תהליך נוסף שגורם לדאגה באזור הוא המשא ומתן המתקדם בין טורקיה ורוסיה לרכישת מערכות הגנה אווירית, ובהן מערכת S-400. ארצות הברית הביעה התנגדות לעסקה בפומבי, ולהימצאותה של מערכת שכזו בידי טורקיה קיימות השלכות הנוגעות לעליונותו האווירית של חיל האוויר הישראלי.

   לאיזנקוט הצטרפו בביקורו ביוון ראש חטיבת קשרי חוץ, תת-אלוף ארז דוד מייזל, ונספח צה"ל ביוון, אלוף-משנה צבי שחר. את מקומו בארץ ממלא בהיעדרו סגן הרמטכ"ל אלוף אביב כוכבי.

   ביקור הרמטכ"ל גדי איזנקוט ביוון עם מקבילו היווני אבנגלוס אפוסטולאקיס. 28 בפברואר 2018 (דובר צה"ל)
   איזנקוט והרמטכ"ל היווני, היום (צילום: דובר צה"ל)