פרשת 4000

מעצר ניר חפץ לא הוארך בפרשת גרסטל; מאמצים לגייסו כעד מדינה

במסגרת פרשת מינוי השופטת, החליטה המשטרה שלא לבקש להאריך את מעצרו של חפץ, ושל יועץ התקשורת אלי קמיר. מחר יובא חפץ שוב לבית המשפט להארכת מעצר בפרשת בזק. סנגורו: "החוקרים מפעילים עליו לחץ כדי שימסור מידע". השרה רגב: מנסים לשבור נחקרים באמצעות עינויים

25/02/2018
עריכה: שניר דבוש

המשטרה החליטה היום (ראשון) שלא לבקש להאריך את מעצרם של יועצו של ראש הממשלה ניר חפץ, וכן של יועץ התקשורת אלי קמיר בנוגע לחשדות בפרשת מינוי השופטת הילה גרסטל לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה. בכוונת המשטרה לשחרר את קמיר לביתו, בעוד שחפץ יובא מחר לבית המשפט לדיון נוסף בהארכת מעצרו בתיק 4000.

ניר חפץ, אותו עדיין מנסה המשטרה לגייס כעד מדינה, עדיין מוחזק בתא המעצר במגרש הרוסים בירושלים. "החוקרים לוחצים עליו שישתף פעולה וימסור מידע, אך הוא מפנה אותם לעדות הראשונית שמסר וטוען כי הוא לא יכול למסור מידע על דברים שלא עשה", אמר היום סנגורו ירון קוסטליץ.

לקריאה נוספת:
יישאל על שלוש פרשות: המשטרה רוצה לחקור את נתניהו בתחילת השבוע
מנהלת מוערכת, אויבת הפרקליטות: השופטת גרסטל שבמרכז הדיל של חפץ

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
חפץ בבית המשפט, בשבוע שעבר(צילום: ראובן קסטרו)

חפץ העלה בשבוע שעבר טענות בפני בית המשפט כי איננו מקבל תנאים הולמים בזמן שהייתו בכלא, בהם מפגש עם רופא למרות שביקש, וכי הוא ישן עם פשפשים במיטה. היום בישיבת הממשלה ניצלה שרת התרבות והספורט מירי רגב דיון שהתקיים בעניין מתקני הכליאה בישראל, כדי לתקוף את השב"ס והמשטרה על יחסם כלפי חפץ.

"מנסים לשבור נחקרים באמצעות עינויים" ציינה, "מי שצריך להיעצר ייעצר וייחקר, אבל לא יכול להיות שלא יתקיימו עבורו התנאים הבסיסיים למחיה".

הנושא עלה בישיבת הממשלה. השרים ארדן ורגב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלכס קולמויסקי, ידיעות אחרונות)

בתגובה לטענותיו של חפץ, ארדן הסביר כי למיטב ידיעתו רופא הגיע לבקר את חפץ וזאת אישר גם נציג שב"ס שנכח בישיבת הממשלה. השר ארדן צייץ מאוחר יותר בטוויטר שאין מחלוקת על כך שמעצר חשוד לא נועד לענישה אלא למניעת מסוכנות בלבד או מניעה של שיבוש הליכי חקירה. עוד הוסיף, כי שב"ס משקיע עשרות מיליוני שקלים בשנה על מנת לשקם את תאי המאסר והמעצר בישראל שהם "אכן תנאים גרועים וקשים". בהמשך דבריו ציין כי דרש התייחסות משב"ס לטענותיו של חפץ, ופנה לגונדר אילן מלכא שיתייחס לטענות לגבי תנאי המאסר והמעצר בישראל.

ניר חפץ הוא עד מפתח בפרשה 4,000 ובפרשת השופטת הילה גרסטל, כשבמשטרה מתאמצים מאד על מנת להפוך אותו לעד מדינה. לדברי גורם בכיר במערכת אכיפת החוק, חפץ ניהל יומנים בדומה לאלה שתיעדה שולה זקן, מי שהפכה להיות עדת המדינה נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שהורשע בשורת מעשי שחיתות. אותו גורם מעריך כי חפץ עשוי להסיר כל אפלה מעל עניינים בלתי פתורים ולספק תמונה ברורה יותר על החומרים שנאספו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully