"הזדמנות לראות יופיו של הצפון": תיעוד חדש מלוויין הסביבה הישראלי

בצילומי הלווין "ונוס" ששוגר לפני כחצי שנה על ידי סוכנות החלל, ניתן לראות באיכות גבוהה את אזור מפרץ חיפה והכרמל, וללמוד על התפתחות הטבע ומפגעי הסביבה באזור. המצלמה הייחודית של הלווין מאפשרת זיהוי וסימון של שטחי המחייה של בעלי החיים. צפו בתיעוד

21/02/2018
צילום: סוכנות החלל הישראלית, ונוס, רויטרס, עריכה: יוסי אלטר
מפרץ חיפה בתיעוד הלווין(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ונוס)

ונוס, הלוויין לחקר הסביבה של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע ששוגר באוגוסט האחרון, החל לשדר תמונות ראשונות. בצילומי הלוויין של אזור צפון הארץ ניתן לראות את מפרץ חיפה, ואף ללמוד על אזורי המחייה של בעלי החיים במרחב העירוני וכן על התקדמות העבודות על נמל המפרץ החדש.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס בירך על ההישג, זאת בעקבות שידור התמונות הראשונות מהלוויין. "ההצלחה של השיגור והתפעול של ונוס מאפשרים לנו לחקור את הטבע והסביבה בישראל", אמר. "זו הזדמנות נוספות לראות יופיו וייחודיותו של אזור הצפון שמשתקף היטב גם בצילומים מהחלל".

עוד בוואלה! NEWS:
הגדלת שעות הטיפול ובחירה בסוג המימון: הושגו שינויים ברפורמה בסיעוד
שולה זקן: חתמתי על הסכם עדת מדינה - אך לא לאחר ארבע שעות
פולין: הממשלה תומכת בהקמת מוזיאון לזכר "שואת הפולנים"

עוד בוואלה!

משבר האקלים פוגע בחיות שלנו. אז מה עושים?

בשיתוף MSD Animal Health

פרופ' ארנון קרניאלי מאוניברסיטת בן גוריון העומד בראש המרכז שבו מעובדות התמונות המגיעות מוונוס הסביר כי "האזורים האדומים בתמונה הם אזורי הטבע במטרופולין חיפה ומלמדים אותנו על המסדרונות האקולוגיים שמאפשרים לבעלי החיים לנוע בתוך הסביבה העירונית. במפרץ חיפה ניתן לראות את החול שמרחף כתוצאה מעבודות בניית נמל המפרץ החדש".

התמונות שצולמו מאפשרות לראות את צפון הארץ וסביבותיה באיכות חסרת תקדים, תוך הבחנה בפרטי קרקע שונים. המצלמה של ונוס מצלמת ברזולוציה של חמישה מטרים ב-12 שכבות מידע ומכסה כ-740 קמ"ר ב-110 אתרים ברחבי העולם. בזכות מספר הצבעים הרחב של המצלמה, שחלקם מעבר לתחום הנראה לעין האנושית, ניתן להבחין בפרטים שלא ניתן לזהות על פני כדור הארץ או במצלמה רגילה כמו יובש הצמחייה, מצב התאוששות יערות משריפות וזיהום מים במאגרים. כיום אין בחלל לוויין המכיל שילוב של איכויות מסוג זה. הלוויין נבנה בתעשייה האווירית, וכולל מצלמה שפותחה באלביט, ומנוע חשמלי חדש שפותח ברפאל.

שכונת דניה בחיפה וטירת הכרמל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ונוס)
אזורי פעילות בעלי החיים באזור(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ונוס)
האזורים האדומים בתמונה הם אזורי הטבע במטרופולין חיפה. רמת הנדיב וזכרון יעקב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ונוס)
אזורי חקלאות בחוף הכרמל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ונוס)
  • חיפה
  • לווינים
  • רפאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully