פשיעה חקלאית

"זהב ירוק": ארבעה נעצרו בחשד לגניבת טון אבוקדו ממטע בצפון

במשטרה טוענים כי הארבעה פעלו במסגרת ארגון שבראשו עמד חשוד בהפעלת החולייה בשטח, ובמכירת התוצרת הגנובה. החשודים נעצרו בתום פעילות מודיעינית, כשברשותם 20 שקי אבוקדו מהמטע של קיבוץ כברי. מעצרם הוארך עד ליום רביעי

18/02/2018
צילום: דוברות משטרה

המשטרה עצרה הלילה (ראשון) ארבעה חשודים בגניבה ובסחר של תוצרת חקלאית ממטע של קיבוץ כברי שבצפון. במסגרת המבצע שכונה "זהב ירוק" עקבו כוחות ממשמר הגבול אחר החשודים, שגנבו לכאורה טון אבוקדו ממטע הקיבוץ. במשטרה ציינו כי שלושה מהעצורים חשודים בגניבת התוצרת החקלאית, ואילו הרביעי חשוד ברכישת התוצרת הגנובה.

במשך כחודש וחצי ביצעו במשטרה פעילות מודיעינית, תוך שילוב מרכז "הבינה" (מחלקת החקירות והמודיעין של מג"ב לטיפול בפשיעה החקלאית) שהוקם לאחרונה, היחידות המרכזיות לחקירת הפשיעה החקלאית במג"ב ויחידות מבצעיות מיוחדות, זאת כדי לאתר את הארבעה.

עוד בוואלה! NEWS:
הוארך מעצרם של בכיר בבזק ושל המקורב לרה"מ; נתניהו צפוי להיחקר
הפנטגון מחפש פתרונות נגד טרור בישראל: "תרבות של חדשנות"
פרישה בלי העמדה לדין: חקירת בזק מקרבת את נתניהו ל"עסקת 10,000"

האבוקדו שנתפס בידי החשודים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)

במשטרה טוענים כי החוקרים נחשפו לארגון פשיעה, בעל מבנה היררכי, שבראשו עמד חשוד בהפעלת כמה חוליות בחודשים האחרונים - תוך התמחות והתמקדות בגניבת אבוקדו באזור. במסגרת החקירה עלה החשד כי ראש הארגון נהג להפעיל את החוליה בשטח, ולאחר מכאן דואג למכור את התוצרת הגנובה לסוחרים.

עוד בוואלה!

עתיד החינוך והביטחון בישראל: ראשי המועצות האזוריות מדברים

בשיתוף - מרכז השלטון האזורי
טון אבוקדו ב-20 שקים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)

חשוד בגניבת התוצרת וחשוד בקנייתה נעצרו "על חם" כשהם פורקים את התוצרת הגנובה בביתו של הסוחר ביישוב שיח דנון שבגליל המערבי. שברכב נמצאו 20 שקים שהכילו כטון אבוקדו. שני החשודים נוספים נעצרו אף הם במהלך הלילה בביתם שביישוב. במהלך המעצר נתפסו אותם 20 שקים וכן סכומי כסף גבוהים בגובה מאות אלפי שקלים.

"במהלך הפעילות נחשפנו לארגון שממש מתפרנס מגניבות התוצרת", סיפר מפקד המבצע. "זה ארגון שפועל באופן מקצועי ומתכונן, מבצע סיורי שטח ואוסף מודיעין. לא בכל יום אנו נתקלים בעברייני פשיעה חקלאית הפועלים כמו ארגון פשע מקצועי". בית משפט השלום בחדרה האריך את מעצרם של ארבעת החשודים עד ליום רביעי.

התוצרת החקלאית שנתפסה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully