ראש ממשלה תחת חקירה

נתניהו במתקפה חריפה נגד ריטמן: "היה צריך להשעות עצמו מהחקירות"

ראש הממשלה ממשיך בביקורת החריפה נגד צמרת המשטרה לקראת פרסום המלצותיה בחקירות בענייניו. הפעם, תקף נתניהו את ריטמן על רקע הטענה כי הוא זה ששלח את הקצינה שהתלוננה נגדו בגין הטרדה מינית. "מה זה אומר על טוהר החקירה", אמר

עריכת וידאו:ניר חן

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לתקוף גם היום (שישי) את צמרת המשטרה, זאת לקראת פרסום המלצותיה בנוגע לחקירות המתנהלות נגדו, וכן על רקע רמיזותיו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך בתוכנית עובדה, לפיהן הופעל לחץ ומעקבים אחר חוקרים שעסקו בהן. "כשחוקרי המשטרה מאמינים בטענות כל כך הזויות ושקריות שראש הממשלה פעל נגדם באופן אישי ושלח חוקרים נגדם, איך הם יכולים לחקור אותו ולהגיש המלצות נגדו באופן אובייקטיבי?", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "אנו נדהמים לגלות שזה בדיוק מה שקרה בחקירות ראש הממשלה".

נתניהו אף התייחס לפרשת ניצב רוני ריטמן, ראש להב 433 שהודיע על עזיבתו את התפקיד ולטענה לפיה ראש הממשלה הממשלה הוא זה שעומד מאחורי החקירות נגדו. "נחשפנו למכתב מטעמו של ראש היחידה החוקרת ריטמן ליועץ המשפטי לממשלה דאז יהוד ויינשטיין, שבו רמזו עורכי דינו של ריטמן שראש הממשלה שלח את הקצינה שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית", כתב נתניהו בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו לקראת כניסת השבת. "באותו רגע ריטמן היה צריך להשעות את עצמו מחקירות ראש הממשלה".

עוד בנושא:
נתניהו: "זו לא מתקפה אישית נגד המפכ"ל, אך יש לחקור את האמת"
ליברמן מתייצב לצד נתניהו: "המפכ"ל צריך להתמקד בפשיעה"
מה מנע מהמפכ"ל לבדוק את פעילות החוקרים הפרטיים נגד צמרת המשטרה?

עוד באותו נושא

חוזר כמו בומרנג: המפכ"ל שפך גלון של דלק למדורה של נתניהו

לכתבה המלאה
מתקפה חריפה נגד ניצב ריטמן. נתניהו (צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלכס קולומויסקי)

"כעת אנו מגלים שהחוקרים עצמם האמינו גם בתיאוריית קונספירציה נוספת ולא פחות הזויה - שראש הממשלה הפעיל נגדם חוקרים פרטיים", המשיך. "תחליטו אתם: מה זה אומר על טוהר החקירה ומה זה אומר על טיב ההמלצות".

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיב הערב על דברי נתניהו וכתב בדף הפייסבוק שלו כי "מה שעושה ראש הממשלה ביומיים האחרונים הוא הסתה. פרועה, מסוכנת, חסרת אחריות. מדי כמה שעות משגר ראש הממשלה פוסט חדש נגד המפכ"ל, נגד המשטרה, נגד חוקריו. הוא עוסק ברסיסי שמועות, בחצאי אמיתות, לעתים בשקרים ממש. ממבול הפוסטים עולה ראש ממשלה רדוף, שמשוכנע שכולם - כל האנשים שהוא עצמו מינה - קשרו נגדו".

לפיד הוסיף כי "ראש הממשלה אינו יכול לאבד שליטה בצורה כזו. הוא לא יכול בגלל ענייניו האישיים לנסות לערער את אמון הציבור במשטרה ובשלטון החוק. בימים הקרובים יצטרך ראש הממשלה להתמודד עם פרסום התשתית הראייתית וההמלצות בתיקיו. עליו להתמודד עם העובדות מתוך אחריות, מבלי להרוס בדרך את מערכות אכיפת החוק החיוניות למדינת ישראל. אין לנו עוד משטרה, אין לנו עוד בתי משפט. מדינת ישראל חשובה יותר מכל אדם, יהיה מעמדו רם דרג ככל שיהיה".

נתניהו לקראת ההמלצות: "מה זה אומר על טיב החקירות?"

שלשום שודר ב''עובדה'' ריאיון עם מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, שבו אמר כי "חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים שמעורבים בתיקי נתניהו". לדברי אלשיך החוקרים נשכרו על ידי "גורמים רבי כוח". הוא התייחס לתלונת הקצינה שהוגשה נגד ריטמן, שלטענתה הטריד אותה מינית. "אני חושש שמה שנטען על ידי הקצינה איננו נכון. אחריותי גם לא לאפשר לקציני המשטרה להיות מרמס", אמר.

אלשיך הודיע בנוסף כי ההמלצות צפויות להתפרסם בקרוב ו"כשיתפרסמו סיכומי החקירה, יהיה מי שיופתע". הוא הבהיר: "אני מכיר כל מילה מהעדויות בחקירות נתניהו".

ריטמן (צילום: ראובן קסטרו)

בתגובה לריאיון כתב נתניהו בפייסבוק בשעת לילה כי "מזעזע לגלות שהמפכ"ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית" לפיה חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים המעורבים בתיקי החקירה נגדו. נתניהו הוסיף: "מזעזע לגלות שהוא חזר גם בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת משטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית".

"איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו?" כתב נתניהו בנוסף לכך. "כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו".

אלשיך (צילום: ראובן קסטרו)

שלשום התקיימו גם דיונים בלשכתו של המפכ"ל בנוכחות כל צמרת החקירות של ראש הממשלה, ובהם הוצגו בפניו סיכומי החקירות. המשטרה צפויה להמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיק 1000 (פרשת המתנות) ובתיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס), בעבירות של מרמה והפרת אמונים, וייתכן שגם בשוחד. את סיכומי החקירה הציגה סגן-ניצב לילית טייבר, ראש מפלג חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה, שחיברה את הסיכומים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully