פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נתניהו: "מזעזע שהמפכ"ל חוזר על רמיזה הזויה ושקרית"

   ראש הממשלה התייחס בחשבון הפייסבוק שלו לטענות מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך שלפיהן "גורמים רבי כוח" שכרו חוקרים פרטיים נגד המעורבים בתיקי החקירה נגדו. נתניהו קרא לחקירה ''אובייקטיבית ומהירה'' של הטענות והוסיף: "צל כבד הוטל על חקירותיי וההמלצות נגדי"

   נתניהו: "מזעזע שהמפכ"ל חוזר על רמיזה הזויה ושקרית"
   עריכת וידאו:ניר חן

   ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב הלילה (חמישי) בחשבון הפייסבוק שלו כי "מזעזע לגלות שהמפכ"ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית" לפיה חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים המעורבים בתיקי החקירה נגדו. נתניהו הוסיף: "מזעזע לגלות שהוא חזר גם בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת משטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית".

   "איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו?" כתב נתניהו בנוסף לכך. "כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו".

   עוד בוואלה! NEWS:
   אלשיך: חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים שמעורבים בתיקי רה"מ
   המצוד אחר המחבל נמשך: תגבור כוחות בגדה; חשש לפעולות "תג מחיר"
   חרף ההצהרות לאורך השנים: הח"כ היוצא פרי לא שירת בצבא

   ראש הממשלה, בנימין נתניהו בישיבת הממשלה השבועית, 28 בינואר 2018 (מערכת וואלה! NEWS , אלכס קולומויסקי)
   "איך אנשים שאומרים דברים הזויים על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו?". נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)

   לדבריו, הרמיזות של המפכ"ל כל כך חמורות, "שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שראש הממשלה שלח חוקרים - ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

   אמש שודר ב''עובדה'' ריאיון עם מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, שבו אמר כי "חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים שמעורבים בתיקי נתניהו". לדברי אלשיך החוקרים נשכרו על ידי "גורמים רבי כוח".

   הוא התייחס לתלונת קצינה שהוגשה נגד מפקד להב 433, ניצב רוני ריטמן, שלטענתה הטריד אותה מינית. "אני חושש שמה שנטען על ידי הקצינה איננו נכון. אחריותי גם לא לאפשר לקציני המשטרה להיות מרמס", אמר.

   טקס חניכת בית חדש ליחידת הפרשים של משטרת ישראל במחוז ת?א בנוכחות במפכ"ל, תלמי מנשה 25 בינואר 2018 (יותם רונן)
   אלשיך (צילום: יותם רונן)

   אלשיך הודיע בנוסף כי ההמלצות צפויות להתפרסם בקרוב ו"כשיתפרסמו סיכומי החקירה, יהיה מי שיופתע". הוא הבהיר: "אני מכיר כל מילה מהעדויות בחקירות נתניהו".

   במקביל התקיימו אתמול דיונים בלשכתו של המפכ"ל בנוכחות כל צמרת החקירות של ראש הממשלה, ובהם הוצגו בפניו סיכומי החקירות. המשטרה צפויה להמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיק 1000 (פרשת המתנות) ובתיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס), בעבירות של מרמה והפרת אמונים, וייתכן שגם בשוחד. את סיכומי החקירה הציגה סגן-ניצב לילית טייבר, ראש מפלג חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה, שחיברה את הסיכומים.