פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   משפחתה של מיכל חלימי על הרשעת רוצח בתם: "צדק למיכל ולשמה"

   לאחר שבן זוגה של מיכל חלימי הורשע בביצוע הרצח על רקע לאומני, אמה הביעה שביעות רצון על המהלך. "עוד לפני הגשת כתב האישום היינו משוכנעים שהרקע לרצח היה לאומני, ועכשיו גם בית המשפט קובע את זה", אמרה. "העוול שנגרם לנו היה מופרך"

   משפחתה של מיכל חלימי על הרשעת רוצח בתם: "צדק למיכל ולשמה"
   צילום: דוברות המשטרה

   גיטה זילברמן, אמה של מיכל חלימי שנרצחה באוגוסט 2017, הביעה היום (ראשון) שביעות רצון על החלטה להרשיע את בן זוגה מוחמד חארוף במעשה, לאחר שהודה כי פעל ממניעים לאומניים. "היום הוכח שכל מה שאמרנו מההתחלה היה אמת", אמרה. "הוכח שכל העוול שנגרם לנו ולשם הטוב של בתנו היה מופרך".

   "הבת שלי הייתה בהיריון והייתה בתקופה מאושרת אבל בימים האחרונים שלה היא הייתה מאוד לחוצה ומאוימת ואפילו החליפה את תמונתה ב'ווטסאפ' לרישום באנגלית שבו נכתב 'תזכרו שאני אוהבת את כולכם'", סיפרה האם. "עוד לפני הגשת כתב האישום היינו משוכנעים שהרקע לרצח היה לאומני, ועכשיו גם בית המשפט קובע את זה. מבחינתנו, ברגע שהרוצח נשפט לעונש של מאסר עולם ומורשע ברצח על רקע לאומני, זו הוצאה של האמת לאור, והיום אפשר להגיד - נעשה צדק למיכל ולשם שלה. אני מקווה שזה לא יקרה לאף אחד במדינה, אבל מה שקרה לנו יכול לקרות לכל אחד".

   לקריאה נוספת:
   אחרי המחלוקת: פלסטיני הורשע ברצח זוגתו הישראלית ממניע לאומני
   השיחות למשטרה והפגישה בחולות: כך הידרדר הרומן הסודי לרצח אכזרי

   מיכל חלימי (מערכת וואלה! NEWS , דוברות המשטרה)
   "האמת יצאה לאור". מיכל חלימי (צילום: דוברות המשטרה)

   עו"ד רותי אלדר, המייצגת את הוריה של מיכל ז"ל מטעם הסיוע המשפטי, משרד המשפטים: "בית המשפט היום נתן גושפנקא חוקית למה שאמרנו מלכתחילה - מדובר על אדם שהייתה לו כוונה מראש לרצוח יהודייה, וזה מה שהוא עשה. הוא העלים את גופתה למשך תקופה ארוכה, וגרם סבל בל יתואר למשפחתה. היום הם יכולים לומר בסיפוק שהמשפט הגיע לקיצו והם לא צריכים לעבור את הסבל הנוסף שכבר עברו בנסיבות של האירוע החמור והכואב הזה. הרוצח יקבל את עונשו, העונש שמגיע לו, מאסר עולם כמו שמגיע לרוצח, ומבחינתם בזה נסגר התיק ונסגרה הפרשה המצערת כל כך. הם עם הכאב והאבל ימשיכו לחיות כל חייהם, זה לא יחזיר את ביתם, אבל לפחות הם יודעים שהצדק נעשה".

   זירת הנרצחת מיכל חלימי (מערכת וואלה! NEWS , דוברות המשטרה)
   זירת הרצח בחולון (צילום: דוברות המשטרה)

   חארוף הורשע ברצח במסגרת הסדר טיעון שבו הודה כי מניעיו היו לאומניים. במסגרת ההסדר, ייגזר עליו מאסר עולם ופיצוי מקסימאלי של 258 אלף שקל.

   הסדר הטיעון מגיע לאחר חילוקי דעות סביב סוגיית המניע לאחר הרצח. משפחתה של חלימי, שהייתה נשואה והתגוררה באחת ההתנחלויות בבנימין, טענה כי לא היה מדובר ברומן עם פלסטיני אלא ברצח על רקע לאומני. ואולם, המשטרה טענה כי חארוף מנסה לקבל כספי פיצוי מהרשות הפלסטינית ולכן טוען למניע לאומני.

   מוחמד חארוף, פלסטיני בן 29, שנחשד בחניקתה למוות של זוגתו היהודייה, נאשם ברציחתה (אבי כהן)
   מוחמד חארוף בבית המשפט בקיץ האחרון (צילום: אבי כהן)

   חלימי התחתנה כשנה וחצי לפני הרצח, ועברה עם בעלה להתנחלות שבמועצה האזורית בנימין. מחקירת המשטרה עלה כי היא עזבה את הבית בסוף מאי, וקבעה להיפגש באזור המרכז עם בן זוגה הפלסטיני בחולות של חולון, ככל הנראה בשעות אחר הצהריים.

   עם הודעת בעלה על העדרותה, דבר שחזר על עצמו באותה תקופה כמה פעמים, החלו במשטרה לחקור את המקרה וגילו את מערכת היחסים הרומנטית ועל כוונת חלימי להתארס לבן זוגה הפלסטיני. הוא נעצר ובחקירתו מסר גרסאות סותרות לגבי מקום הימצאותה, מה שהגביר את החשד כי הוא מעורב בכך.

   חוקרי היחידה המרכזית במחוז ש"י במשטרה נטלו את חקירת האירוע והתחזק החשד שחלימי כבר לא בין החיים. החשודים הנוספים שנעצרו בפרשה, תושבי טייבה שהיו בקשר עם החשוד, סיפרו כי הוא אכן קבע עם בת זוגו בחולות של חולון באותו יום. לאחר חיפושים וסריקות נרחבות באזור, נמצאה גופתה של חלימי, כחודשיים לאחר היעלמותה, והיא זוהתה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. עם התמשכות החקירה, הודה בן זוגה במעשה וקשר את עצמו לרצח. הוא שחזר אותו וסיפר כי בפגישם הוא חנק אותה, הטיח אבנים בראשה, כיסה את גופתה ועזב את המקום ברכבה.