בלעדי: חשדות למרמה באגף הביטחון במשרד רה"מ - נבדק הקשר למשפחת נתניהו

מידע שהגיע לידי וואלה! NEWS מעלה כי בדצמבר האחרון נפתחה חקירה נגד עובדים בכירים במשרד, החשודים בעבירות מרמה והפרת אמונים. החוקרים בודקים האם משפחת נתניהו נהנתה מהעבירות שבוצעו לכאורה - ואם הן בוצעו בשליחותה

חקירה חדשה בסביבת ראש הממשלה. בני הזוג נתניהו עם ילדיהם (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

משטרת ישראל חוקרת מאז סוף דצמבר 2017 חשדות שלפיהם באגף הביטחון במשרד ראש הממשלה בוצעו לכאורה עבירות מרמה והפרת אמונים. לפי מידע שהגיע לידי וואלה! NEWS, החשדות מתמקדים תחילה במנהלים ובעובדים מסוימים שפעלו לכאורה לטובת עצמם, ואולם החוקרים בודקים בנוסף אם משפחת נתניהו נהנתה מהפעולות ואם מקצתן בוצעו בשליחותה. החקירה נפתחה בעקבות מידע פנימי שמסרו עובדים במשרד ושהועבר בידי גורם מקצועי אמין ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

אגף הביטחון, בראשות הסמנכ"ל לחירום ולביטחון אלון אפני, מופקד על אבטחת רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ובניו, באמצעות יחידת "מגן" הכפופה לו ופועלת בהנחיה מקצועית של השב"כ. אנשי "מגן" הם המלווים בין השאר את יאיר נתניהו, במסעות הבילוי שלו. החקירה באגף הביטחון קדמה לפירסום קלטת יאיר נתניהו וככל הידוע אינה קשורה באירוע שתועד בה. בשבוע שעבר פורסם בערוץ 10, כי מתקיימת חקירת חשדות לעבירות מרמה במשרד ראש הממשלה.

לקריאה נוספת:
"בגלל נסיעה חשובה": יאיר נתניהו ביקש לא להתייצב בבית המשפט
נתניהו על הקלטת בנו: "הסתלבט על חבר, חינכנו לכבד נשים"
הקשר בין מקורבו של נתניהו - לתלונה נגד ההסכם עם מני נפתלי

החקירה מגיעה עד הסמנכ"ל המושעה סיידוף

החקירה המשטרתית עוסקת גם בפעולות המיוחסות לסמנכ"ל המושעה במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, ולעובדים אחרים במשרד, שלהם זיקה הדוקה לנעשה במעון ראש הממשלה. סיידוף עומד בפני שימוע שבעקבותיו יחליט מנדלבליט אם לממש את כוונתו המוצהרת להעמידו לדין בפרשת המעונות. הליך דומה מצפה גם לשרה נתניהו.

גורמים המעורים בפרשה העריכו היום כי כיוון החקירה יוביל בהכרח מעובדי המשרד החשודים בעבירות לכאורה אל משפחת נתניהו, שנהנתה מפעולותיהם ושתיבדק מידת מודעותה לאופי הפלילי של פעולות העובדים - הכול, כמובן, לכאורה.

עוד באותו נושא

מרמה בסך 359 אלף שקלים: שרה נתניהו תואשם בפרשת המעונות

לכתבה המלאה
בדומה לשרה נתניהו, גם הוא עומד בפני שימוע. סיידוף (צילום: נועם מושקוביץ)

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "מספיק עם הניסיונות לשרבב את שמה של משפחת נתניהו לכל ידיעה על חקירה.".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה בתשובה לשאלה על חקירת אגף הביטחון: "איננו מנהלים תכתובות, חקירות או כל הליך משטרתי אחר באמצעי התקשורת, אלא בחדרי החקירות בלבד ואין בכך כדי לאשר או להכחיש את תוכן הפניה".

בתשובה לשאלות שהופנו למשרד ראש הממשלה נמסר כי "לא מוכרת במשרד חקירה פלילית זו, ולא הושעה בגינה אף עובד". באשר לשאלה על יחסי הכפיפות בין אפני לבין ראש "מגן", שלום שמיר, נאמר כי "ראש אגף מגן וראש אגף ביטחון הם תפקידים נפרדים".

פרקליטו של סיידוף, עו"ד יהושע רזניק, אמר כי לא ידוע לו על חקירה נוספת, המתנהלת לאחר החלטת מנדלבליט בספטמבר אשתקד על העמדת סיידוף ושרה נתניהו לדין, בכפוף לשימועים.

שרה נתניהו (צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully