הסכם בין הנהלת טבע להסתדרות: עובדי המטה בפתח תקווה יפרשו מרצון

אחרי משא ומתן ארוך בין הצדדים, הוסכם כי לכל עובדי המטה תינתן אפשרות לפרוש מרצון ולקבל תנאי פרישה מיטיבים מהקבוע בחוק. בנוסף, ההסכם הקיבוצי הקיים בחברה יחול גם על מאות עובדים שהועסקו עד כה בחוזים אישיים

צילום: ניב אהרונסון, עריכה: שניר דבוש ויאיר דניאל

ההסתדרות והנהלת טבע הסכימו היום (חמישי) על מתווה סיום העסקה, הכולל פרישה מרצון, לעובדי המטה בפתח תקווה. על פי ההסכמות, לכל עובדי המטה תינתן אפשרות לפרוש מרצון ולקבל תנאי פרישה מיטיבים מהקבוע בחוק. בין היתר העובדים שיפרשו יקבלו מענקי פרישה מוגדלים והחברה תסייע להם באמצעות שירותי השמה. לצד זאת הוסכם על הרחבת תחולת ההסכם הקיבוצי הקיים בחברה גם על מאות עובדים שהועסקו עד כה בחוזים אישיים.

הסכמות הגיעו על רקע תוכנית הרה-ארגון של טבע בישראל: לאחר מו"מ אינטנסיבי בין הצדדים שנמשך כמה שבועות, הגיעו היום הצדדים לפשרה. ההסכם בין הצדדים כולל כמה הסכמות. בשבועות הקרובים תינתן לכל עובדי המטה אפשרות לבקש לפרוש מרצון, ולקבל את תנאי הפרישה המיטיבים שהוסכמו עם ההנהלה. עובדים שיפרשו בתהליך הפרישה מרצון יהיו זכאים למענק פרישה מוגדל – באופן משמעותי מהמתחייב בחוק. טבע תאשר כל בקשה לפרישה וולונטארית בכפוף לשיקוליה העסקיים.

כלל תנאי הפרישה יהיו מעבר לזכויות הפרישה של העובדים על פי הדין ויעניקו לעובדים שיסיימו את עבודתם בחברה מענקים כספיים משמעותיים אשר מטרתם "לרכך" את היציאה לשוק העבודה ולתמוך פיננסית בעובדים בעת תהליכי חיפוש העבודה וההשמה ואף מעבר לכך. לצד זאת, הוסכם על הרחבת תחולת ההסכם הקיבוצי בחברה. במקביל להליך הפרישה תורחב תחולתו של ההסכם הקיבוצי בחברה כך שמאות עובדים נוספים שהועסקו עד כה בחוזים אישיים ייהנו מעתה מההגנה הקיבוצית והתנאים של ההסכמים הקיבוציים בטבע.

עוד בוואלה! NEWS:
דאעש בסיני הכריז מלחמה על חמאס: "אל תיכנעו להם לעולם"
אחרי שבש"ס אישרו כי אזולאי יתפטר - השר מכחיש: "אין שחר לשמועה"
הקשר בין מקורבו של נתניהו - לתלונה נגד ההסכם עם מני נפתלי

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
מחאת עובדי טבע, בחודש שעבר (צילום: ניב אהרונסון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully