פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   איפה הבית שלך? צב ים בסכנת הכחדה חולץ בשלום בנמל אשדוד

   עובד הנמל הבחין בתנועה חשודה במים, שהתבררה כצב ים שמתקשה לשחות נגד הזרם. בתום שיתוף פעולה בנמל, הצליחו לחלצו בשלום והוא הועבר להמשך טיפול בבית החולים לצבי ים במכמורת. "זו תחושה נפלאה להיות שותף להצלת בעל חיים בסכנת הכחדה"

   איפה הבית שלך? צב ים בסכנת הכחדה חולץ בשלום בנמל אשדוד
   צילום: דוברות נמל אשדוד, עריכה: יוסי אלטר

   עובדי נמל אשדוד הצילו אמש (שני) את חייו של צב ים שהיה במצוקה, כשניסה לשחות נגד הזרם ללא הצלחה, באזור הרציפים 6-5 בנמל. צב הים, חיה שמצויה בסכנת הכחדה, הועבר להמשך טיפול בבית החולים לצבי ים במכמורת.

   אלישע אטיאס, סוור הנמל, איתר את הצב מול הרציף כשהבחין בתנועה חשודה במים. כשעקב אחריה, הבין שמדובר בצב ים שלא התגבר על הסחף בבריכת העגינה הצמודה לרציפים. הסוור ביקש ממנהליו לעצור את העבודה עד לחילוצו של הצב.

   עוד בוואלה! NEWS
   אחרי חשיפת וואלה! NEWS: מפקד כלא קציעות הושעה לקראת הדחה
   ח"כ יהודה גליק ספד לרעייתו: "לימדת אותי להגיד 'אני אוהב אותך'
   המהומות באיראן: גורמי ביטחון בישראל ממליצים להימנע מהתערבות

   צב ים ניצל על ידי עובדי נמל אשדוד, 31 בדצמבר 2017 (מערכת וואלה! NEWS , דוברות נמל אשדוד)
   הועבר להמשך טיפול. צב הים שחולץ בידי עובדי הנמל (צילום: דוברות נמל אשדוד)

   אטיאס, יחד עם דרור סופר שמשמש כמפקח איכות הסביבה בנמל, פעלו עם מחלקת הביטחון של הנמל וצוות של רשות הטבע והגנים והצליחו למשות את הצב מהמים. "הוא היה נראה במצוקה, פעלתי לפי הנחיות החברה ודיווחתי על האירוע", סיפר אטיאס.

   "כשירדתי מהמשמרת, שמחתי מאוד לשמוע שהצב הועבר לטיפול. חשוב שנדע לשמור על הים ועל סביבת העבודה שלנו, זו האחריות שלנו", אמר אטיאס. סופר מצדו הוסיף כי "הצב היה נראה מותש, תנועותיו היו מוגבלות. לא ידענו איך להוציא אותו בתחילה, כי בריכת הנמל נמוכה מהגובה ברציף. האירוע הזה עשה לי את השנה, זו תחושה נפלאה להיות שותף להצלת בעל חיים בסכנת הכחדה".

   נמל הדרום באשדוד. אפריל 2016 (לירון מולדובן )
   "תחושה נפלאה להציל בעל חיים בסכנה". נמל אשדוד (צילום ארכיון: לירון מולדובן)