פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   היום הגורלי של יונתן היילו: האם ישתחרר מהכלא אחרי שש שנים?

   הצעיר בן ה-25 שהורשע בהריגת גבר שאנס אותו, יעלה בפני ועדת השחרורים בכלא רימונים. הפרקליטות תתנגד לשחרורו של היילו, שיושב בכלא עד כה שש שנים, מתוך 12 שנגזרו עליו

   היום הגורלי של יונתן היילו: האם ישתחרר מהכלא אחרי שש שנים?
   צילום: צלמי וואלה!NEWS, עריכה: יוסי אלטר

   יונתן היילו, שהורשע בהריגת גבר שאנס אותו, יעלה היום (שני) בפני ועדת השחרורים בכלא רימונים. הפרקליטות תתנגד לשחרורו של היילו, שיושב בכלא עד כה שש שנים, מתוך 12 שנגזרו עליו.

   בחודש שעבר החליט נשיא המדינה, ראובן ריבלין, להקל בעונשו של היילו כך שיוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים. בעקבות החלטתו של ריבלין, מאסרו בפועל של היילו, בן 25, הומר במאסר על תנאי והפך לעשר שנים ושמונה חודשים. זאת אחרי שבקשת החנינה הקודמת נדחתה בדצמבר.

   עוד בוואלה! NEWS:
   חרחורי מלחמה ובחירות דרמטיות: כך תיראה שנת 2018
   לאחר חודשים של מאבק: רעייתו של ח"כ יהודה גליק הלכה לעולמה
   ועדת הפנים דנה בחוק המרכולים: אמסלם ביקש להחריג את חנויות הנוחות

   יונתן היילו בהקראת ההחלטה בעניינו, בית המשפט העליון ירושלים (מערכת וואלה! NEWS , נועם מושקוביץ)
   יונתן היילו (צילום: נועם מושקוביץ)

   ריבלין אימץ את המלצת שרת המשפטים, איילת שקד, ונימק זאת "לנוכח תהליך השיקום המשמעותי שעבר היילו בשנה האחרונה, מצבו הרפואי יוצא הדופן ובהתחשב בנסיבותיו הקשות והמיוחדות". במאי, הגיש היילו בקשת חנינה נוספת, אחרי שהנשיא אמר לאחר דחיית הבקשה הראשונה כי ישקול זאת שוב אם הנסיבות ישתנו.

   היילו, תושב נתניה, הורשע תחילה בבית המשפט המחוזי בלוד ברצח ירון איילין בן ה-27 ב-2010. הוא טען במשפטו כי איילין סחט אותו ואנס אותו פעמיים בעבר, עוד לפני האירועים שהתרחשו בליל הרצח, שבו, לטענתו של היילו, איילין - בעל עבר פלילי והרשעה באונס - ניסה לסחוט ולאנוס אותו בפעם השלישית, כך שמעשיו נבעו מהגנה עצמית. בית המשפט העליון המיר במאי שעבר את עבירת הרצח בהריגה וקיצר את העונש ל-12 שנות מאסר.

   סנגורו של היילו, עו"ד אלון אייזנברג, אמר לוואלה! NEWS: "בהתחלה הפרקליטות ביקשה לגזור על יונתן מאסר עולם. גם לאחר מכן, כשהוכח שהוא קורבן, ביקשו מבית המשפט העליון לגזור עליו 30 שנות מאסר. היום, לאחר שהנשיא אישר את המתקת עונשו, הגיע הזמן שהפרקליטות תרים דגל לבן. התפקיד של הפרקליטות הוא לא לנצח בכל תיק. אין ראוי מיונתן היילו לשחרור".