פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בצל ההתפטרות של ליצמן: עימות בין הליכוד לש"ס על רקע השבת

   בליכוד מנסים לרכך את ההצעה שלפיה תהיה לשר הפנים סמכות לסגור מרכולים בשבת. דרעי מתנגד לשינוי בנוסח - ושני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם. שר הפנים אף החרים את ישיבת הממשלה שהתכנסה לאחר התפטרות שר הבריאות

   בצל ההתפטרות של ליצמן: עימות בין הליכוד לש"ס על רקע השבת

   על רקע התפטרותו של השר יעקב ליצמן מהממשלה, מתקיים בקואליציה עימות על רקע הצעת חוק המרכולים שתאפשר למשרד הפנים לבטל חוקי עזר עירוניים – ובכך להורות על סגירת מרכולים בשבת.

   בליכוד מתנגדים להצעה במתכונתה הנוכחית ודורשים לרכך אותה, בניגוד לעמדתו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, שהחרים הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה. יחד עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה), הוא צפוי גם להחרים את ישיבת ראשי הקואליציה.

   "חבל שנגיע למשבר נוסף בקואליציה. לא יהיה מנוס מכך אם הליכוד יעכב את החקיקה כפי שהוא עושה היום", אמר גורם ביהדות התורה.

   עוד בוואלה! NEWS:
   ליצמן צפוי להתפטר היום: "בליכוד לא לקחו את האיומים שלו ברצינות"
   "זה לא ליצמן, זה האדמו"ר": המנהיג שעומד מאחורי משבר הרכבת
   עבודות הרכבת גלשו לשבת: "אם היו כאן נוסעים, היה נגרם אסון"

   נתניהו ואריה דרעי ישיבת סיעה שס פתיחת מושב הכנסת 23 באוקטובר 2017 (מערכת וואלה! NEWS , נועם מושקוביץ)
   המשבר בקואליציה נמשך עם התעקשות ש"ס על חוק המרכולים. דרעי ונתניהו (צילום: נועם מושקוביץ)

   בליכוד ביקשו לדחות את ההצבעה על חוק המרכולים של דרעי, שנועד לסגור בתי עסק בשבת. השר יריב לוין מבקש לרכך את ההצעה אך דרעי מתנגד. דרישה נוספת בליכוד היא לדחות את הצעת החוק הפרטית של ח"כ גפני, שמחייבת משר העבודה והרווחה להביא בשיקול התחשבות במסורת ישראל לפני מתן היתרי עבודה. הסיבה היא כי הופץ תזכיר חוק ממשלתי דומה של שר הרווחה והעבודה חיים כץ.

   לש"ס הובטח בשבוע שעבר כי הצעת החוק תעלה היום להצבעה בוועדת השרים לחקיקה, אך שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם ולא ברור מה יעלה בגורלה.

   ראש הממשלה בנימין נתניהו חושש מאז הודיע ליצמן על התפטרותו. בשל כך ההערכה היא כי יתמוך בקידום חקיקת בזק, אך עדיין לא ברור האם יתערב בניסיון לפשר בין הצדדים.

   יריב לוין, ישיבת ממשלה, 18 בספטמבר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , מארק ישראל סלם)
   הציע נוסח מרוכך יותר להצעת החוק. לוין (צילום: מארק ישראל סלם)

   חקיקת המפלגות החרדיות, שנועדה להגביל את הפעילות בשבת במגוון סוגיות, עלולה להכריע את השאלה אם הן יפרשו בקרוב מהקואליציה. אם החקיקה לא תקודם, הן עלולות לפרש זאת כמהלך נגדן ואחרי התפטרותו של ליצמן, דרעי וגפני ייאלצו להגיב בצורה דומה.

   (עדכון ראשון: 07:43)