אחרי חמישה חודשים בלב ים: המלחיות שנסחפו חולצו עם כלביהן

ג'ניפר אפל וטשה פויאבה הפליגו בחודש מאי ביאכטה מהוואי ותכננו להגיע לטהיטי, אך מנוע הסירה שבק חיים והן נסחפו ללב האוקיינוס השקט. הן שרדו הודות לאספקת המזון שהייתה ברשותן ואף ניצלו ממתקפות כרישים. "בכל יום חשבנו שזה היום האחרון"

סוכנויות הידיעות
27/10/2017
המלחיות ג'ניפר אפל וטשה פויאבה שחולצו לאחר חמישה חודשים בים. 27 באוקטובר 2017. AP
שרדו תודות לאספקת מזון יבש. פויאבה מטפסת במעלה ספינת חיל הים לאחר שחולצה מסירתה(צילום: AP)

שתי מלחיות אמריקניות וכלביהן חולצו בידי חיל הים של צבא אצרות הברית לאחר ששהו כמעט חמישה חודשים באוקיינוס השקט. ג'ניפר אפל וטשה פויאבה הפליגו ביאכטה קטנה מהוואי בדרכן לטהיטי, אך מנוע הסירה שלהן ניזוק כתוצאה ממזג האוויר והפסיק לפעול. בעקבות כך, הן נסחפו בים הפתוח אל יותר מ-1,500 קילמטרים מדרום-מזרח ליפן. השתיים ניצלו רק לאחר שספינת דיג הזעיקה את עזרת הרשויות בארצות הברית.

לדברי השתיים, הן הפליגו בחודש מאי ובאמצע אותו חודש נדם מנוע הסירה שלהן. הן האמינו תחילה כי יוכלו להגיע לחוף בעזרת הרוחות, אך חודשיים לאחר תחילת מסען, הדבר לא קרה.

לפי חיל הים האמריקני, חודשיים מיציאתן למסע, החלו שתי הנשים בשליחת אותו מצוקה והמשיכו בכך באופן יום-יומי. עם זאת, אותו המצוקה שלהן לא נקלטו משום שהן לא היו קרובות דיו לכלי שיטי אחרים או לתחנות בחופים. "זה היה מדכא מאוד וחסר תקווה, אבל זה הדבר היחיד שיכולנו לעשות", סיפרה אפל.

עוד בוואלה! NEWS
ספרד הכריזה: ממשלת קטלוניה תודח, הבחירות במחוז יתקיימו בעוד חודשיים
שיחה מסתורית דקות לפני הרצח: העיתון הבריטי שעומד במרכז מסמכי קנדי
ליל הדמעות: גופתו של מלך תאילנד נשרפה בטקס מפואר

"זו הייתה הקלה טהורה". אפל לוחצת את ידו של אחד ממפקדי חיל הים שחילצו אותה(צילום: AP)

ביום שלישי האחרון איתרה ספינת דיג מטייוואן את סירתן של השתיים ויצרה קשר עם הרשויות בטריטוריה האמריקנית גואם. ספינה של חיל הים האמריקני שהייתה באזור הגיע ביום שלאחר מכן כדי לחלץ את פויאבה ואפל ואת כלביהן, ולנטיין וזאוס.

שתי הנשים סיפרו כי הצליחו לשרוד באמצעות מטהר המים שנמצא על היאכטה, כמו גם עקב העובדה שלקחו עמן אספקה של מזון יבש, כמו שיבולת שועל ופסטה, שיכולה הייתה להספיק לשנה שלמה. הן סיפרו כי התחושות על הסירה היו קשות מאוד, וכי דמיינו לעתים שכל יום יהיה האחרון שלהן.

"שרדנו שתי מתקפות כרישים ובשני המקרים חשבנו שזה הסוף, זה היה מחריד", סיפרה אפל, וסיפרה כי שבעה כרישים הכו בזנבותיהם בבת אחת בסירתן באחד המאורעות. "אבל חיל הים הציל את חיינו, הרגשתי גאווה גדולה וחייכנו חיוכים רחבים כשראינו אותם באופק. זו הייתה הקלה טהורה".

עוד בוואלה!

השיחה לשגריר הסובייטי והחוזה על קסטרו: מסמכי קנדי פורסמו בחלקם

לכתבה המלאה
הכלבים שחולצו מועברים לספינת חיל הים(צילום: AP)
הכלבים שחולצו מועברים לספינת חיל הים(צילום: AP)
ספינת חיל הים שחילצה את שתי המלחיות, לצד היאטה שלהן(צילום: AP)
  • מלחים
  • ארצות הברית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully