פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השפלת החייל מול אסירים: "אין מנוס מהדחת מפקד הכלא"

   תת-גונדר צביקה ימין הוא ששפט את החייל והורה לאזוק אותו, נציבת שב"ס הורתה על הקמת ועדת בדיקה. גורמים בשירות: "זה אירוע רע מאוד, הבעיה החמורה ביותר היא השתיקה בתוך הארגון"

   השפלת החייל מול אסירים: "אין מנוס מהדחת מפקד הכלא"
   צילום: צלמי וואלה!NEWS וערוץ הכנסת, עריכה: ניב מעוז
   בית סוהר קציעות (אתר רשמי)
   "אירוע רע מאוד". כלא קציעות (צילום: שירות בתי הסוהר)

   מפקד כלא קציעות תת-גונדר צביקה ימין הוא זה שהורה לקשור באזיקונים במשך שעות את החייל שנשפט בגין עבירת משמעת - כך נודע לוואלה! NEWS. נציבת שירות בתי הסוהר רב-גונדר עופרה קלינגר הורתה על הקמת ועדת בדיקה בראשות קצין בדרגת גונדר-משנה, לבחינת התנהלות מפקד הכלא וקצינים נוספים.

   "מה שהוא עשה זה מעשה חמור שמנוגד לכל הנורמות של שירות בתי הסוהר", אמר גורם בכיר בשב"ס. "הבעיה החמורה ביותר היא השתיקה בתוך הארגון במשך זמן. מפקד הכלא לא יוכל להמשיך ולכהן בארגון, ניתן היה לצפות שיפעל אחרת. מדובר באירוע חמור ביותר".

   עוד בוואלה! NEWS:
   המכללות הציבוריות הודיעו על שביתה: "לא נפתח את שנת הלימודים"
   נכה הסובל משיתוק ביקש שיחתכו לו מנה במסעדה בתל אביב – וסורב
   צפו: הרקטה החדשה שתנטרל בו-זמנית כמה מטרות בשדה הקרב

   בית סוהר קציעות (אתר רשמי)
   מתקן הכליאה קציעות

   גורמים בשב"ס העריכו כי הנציבה תהיה מחויבת להדיח ולפטר לאלתר את ימין. "זה אירוע רע מאוד וקשה שלא היה צריך לקרות", אמר קצין בכיר מאוד בשב"ס.

   החייל, המשרת כסוהר בכלא, נאזק לעיני אסירים ביטחוניים, והתלונן בימים האחרונים על הפרשה. קצינה שהייתה עדה לאיזוק ביקשה להורות על הסרת האזיקונים, אך נענתה בסירוב - בטענה שקיים חשש שהחייל יברח.

   משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "האירוע המדובר נבדק. על פי תוצאות הבדיקה יתבצע טיפול על ידי פיקוד שב"ס, בהתאם לערכי הארגון, לנהלים והפקודות".

   (עדכון ראשון: 14:30)