פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   למרות מאמצי ישראל: האינטרפול יצביע על צירוף הפלסטינים לארגון

   הוועד המנהל של הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי יעלה לסדר היום של העצרת הכללית של הארגון את בקשת הפלסטינים להתקבל לשורותיו, והם יידרשו לגייס רוב של שני שלישים מ-190 המדינות החברות. נציגי המשטרה ומשרד החוץ ינסו לסכל את השגת הקולות

   יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נואם בעצרת הכללית של האו"ם, ספטמבר 2017 (רויטרס)
   הרשות הפלסטינית מנסה להצטרף לארגון בפעם השלישית. אבו מאזן באו"ם, בשבוע שעבר (צילום: רויטרס)

   הוועד המנהל של האינטרפול החליט שלא לדחות את הצעת הרשות הפלסטינית להצטרפות לארגון, והיא תתווסף לסדר היום של העצרת הכללית של הארגון שתיפתח מחר (שלישי) בבייג'ינג. זאת למרות מאמצי ישראל לשכנע שהפלסטינים אינם עומדים בקריטריונים לקבלה לארגון.

   הפלסטינים צריכים כעת לגייס רוב של שני שליש מבין 190 המדינות החברות בארגון, והמאמץ הישראלי עובר להתמקד בסיכול הרוב הדרוש לנושא. ההצבעה תיערך בימים הקרובים.

   נציגי משטרת ישראל ודיפלומטים של משרד החוץ ניהלו מגעים מול 13 המדינות החברות בוועד המנהל ומול נציגי המשטרות השונות בארגון, על מנת לשכנע אותם שהפלסטינים לא עומדים בקריטריונים להצטרפות לארגון, ולמנוע את העלאת הבקשה להצבעה.

   עוד בוואלה! NEWS:
   בעקבות נפילת שני כלי טיס: צה"ל קרקע את מערך "רוכב שמיים"
   ארדואן מאיים על הכורדים: נפעל אם תהיה סכנה למיעוט הטורקי
   מפלגת הימין הקיצוני בגרמניה חוגגת: "נילחם בפלישת הזרים"

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   האינטרפול – בשמו הרשמי הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי – הוא הארגון הבינלאומי השני בגודלו בעולם אחרי האו"ם. הוא מאפשר חילופי מידע ושיתופי פעולה מודיעיניים בין המדינות החברות בו ופלטפורמה להתמודדות עם פשיעה בינלאומית.

   הארגון מתמקד בטרור, פשע מאורגן, סחר בבני אדם, נשק וסמים, הלבנת הון ופשיעת סייבר ומחשבים. הוא אוסף, מעבד ומשתף מודיעין בינלאומי לשימוש המשטרות במדינות השונות. צירופם של הפלסטינים יאפשר להם לקבל גישה למאגרי מידע בינלאומיים בנושאי טרור ופשיעה ולהוציא דרישות הסגרה נגד עבריינים פלסטינים בחול.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הארגון השני בגודלו בעולם אחרי האו"ם. טקס הפתיחה של הארגון בתל אביב ב-2012 (צילום: חן גלילי)