עקב תקלה: מטוס ועליו 180 נוסעים נחת נחיתת חירום בנתב"ג

אחד ממנועיו של המטוס של חברת התעופה הגרמנית "לופטהנזה" הפסיק לפעול זמן קצר לאחר המראתו, והוא נאלץ לנחות נחיתת חירום, שהסתיימה בשלום. אין נפגעים באירוע. ח"כ טיבי ששהה על המטוס: "חוויה לא קלה"

המטוס בנתב"ג, הבוקר

מטוס נוסעים של חברת התעופה הגרמנית "לופטהנזה" נחת נחיתת חירום היום (רביעי) בנמל התעופה בן גוריון, זאת לאחר שזוהתה תקלה באחד המנועים שלו. מרשות שדות התעופה נמסר כי על סיפון המטוס היו 180 נוסעים, וכי אחד ממנועיו הפסיק לפעול מיד לאחר ההמראה מנמל התעופה. אין נפגעים באירוע.

התקלה במטוס, מדגם איירבוס A321, זוהתה זמן קצר לאחר המראתו. מאחר שמכלי הדלק שלו היו מלאים, היה עליו לטוס מעל הים על מנת שיוכל לבצע נחיתת חירום לאחר דילול כמות הדלק במכליו, שלא אפשרה את ביצוע הנחיתה בבטחה. לאחר זמן קצר של טיסה מעל הים בקרבת ישראל, המטוס נחת בשלום בנמל התעופה.

עוד בוואלה! NEWS
מרוץ נגד הזמן: מאמצים לחילוץ ילדה ששרדה קריסת בית ספר במקסיקו
משלחת סיוע של צה"ל המריאה לאזור רעידת האדמה במקסיקו
טראמפ ואבו מאזן נפגשו: "הסיכוי הכי טוב לשלום אי פעם"

עוד בוואלה! NEWS

"נסראללה הוא מטרה לגיטימית לחיסול": הרמטכ"ל בריאיון ראשון

לכתבה המלאה
הנוסעים מורדים מהמטוס בנתב"ג, הבוקר

על המטוס שהה ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), שסיפר עם הירידה מהמטוס כי מדובר היה בחוויה לא קלה. "סביב ההמראה שמענו רעש מצד ימין, לאחר מכן הטייס סובב את המטוס ואמרו שיש בעיה טכנית. אחרי שנחתנו ראינו עשרות כבאיות ואמבולנסים בשדה", סיפר. "לא הייתה פאניקה במטוס אבל אנשים היו מודאגים. אני אדם אופטימי ולכן אני חושב ורואה את הצד היפה, זו אכן תחילת שנה טובה כי המטוס יכול היה להתהפך. שלום ל-180 הנוסעים וזה מה שחשוב".

מגן דוד אדום נמסר כי עם קבלת ההודעה נשלחו למקום צוותים ובהם אופנועים, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, זאת על מנת לאבטח מבחינה רפואית את נחיתת המטוס.

צוותי מד"א שנערכו בנתב"ג, הבוקר (צילום: מד"א)
צוותי מד"א שנערכו בנתב"ג, הבוקר (צילום: מד"א)
לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully