סערת השוויון באימוץ

המדינה לבג"ץ: נסדיר בחוק אימוץ חד-מיניים עד אמצע השנה הבאה

בדיון בעתירה נגד האפליה בנושא, הבטיחה המדינה לשנות את החוק כך שגם זוגות גאים יוכלו לאמץ ילדים. בעקבות זאת, נמחקה העתירה. "בית המשפט הכיר במהפכה"

  • להט"ב
  • בג"ץ
צילום: אסף בניש

המדינה הודיעה היום (ראשון) לבג"ץ כי תעביר בחקיקה את מתן האפשרות לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים, מה שהוביל למחיקת העתירה. עו"ד יונתן ברמן, עורך הדין מטעם הפרקליטות, אמר כי ההערכה היא שהחקיקה תעלה בכנסת באמצע השנה הבאה.

נשיאת בית המשפט העליון הנכנסת אסתר חיות אמרה במהלך הדיון לעותרים כי הם הצליחו במשימתם. "הפקתם את המיטב מן העתירה הזו. כרגע הגעתם למיצוי שלה", אמרה. "המהפכה בזכותכם. המדינה מאשרת משפחות חד-מיניות לאימוץ".

לקריאה נוספת בנושא
המדינה לבג"ץ: לא נאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים
הסערה הגיעה לכנסת: תועלה להצבעה הצעת חוק אימוץ לפי טובת הילד

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
הפגנה למען שוויון באימוץ (צילום: מערכת וואלה!, מגד גוזני)

עו"ד ריקי שפירא רוזנברג, שייצגה את המרכז הרפורמי לדת ומדינה ועמותת "אבות גאים" שהגישו את העתירה, אמרה כי "בית המשפט הכיר במהפכה שעוררה העתירה בדבר שינוי יסודי של מדיניות האימוץ בישראל, ובכך שמעתה משפחות חד-מיניות ראויות לאמץ כמו כל משפחה אחרת".

לדבריה, "אנחנו נמשיך לעקוב מקרוב אחר תהליכי החקיקה בעקבות העתירה כדי לוודא שהעוול אכן מתוקן, ובמהרה".

הפרשה החלה לפני כחודשיים, אז השיבה המדינה לבג"ץ כי היא מתנגדת לכך שזוגות חד-מיניים יוכלו לאמץ ילדים כדי "לא להעמיס חריגות נוספות" על הילד. עמדת משרד הרווחה והמשפטים גרמה לסערה ציבורית, ולמחאה שקראה לשינוי המדיניות הנוכחית.

בחודש שעבר, חזר בו משרד הרווחה מהסתייגותו בנושא, והעביר תגובה מתוקנת בעניין למחלקת הבג"צים במשרד המשפטים, שבה ביקש להעביר את הסוגיה לחקיקה בכנסת.

האזינו: גדעון סער על חוק יסוד נגד פסילת חוקים ב-103FM

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully