"בהלה וכאוס": ניסו להימלט מהרכבת התחתית בלונדון - ונמחצו

נוסעי הרכבת שנפגעה בפיגוע בבירת בריטניה סיפרו כי רוב הנזק נגרם מהמנוסה וההמולה שנגרמו לאחר הפיצוץ. "הייתה שם שעטה אנושית, נצמדתי למעקה ונכנסתי לתנוחה עוברית", סיפרה אחת הפצועות. "הייתה מתחתיי אישה בהיריון, ניסיתי לא למחוץ אותה". המשטרה עורכת מצוד אחר חשוד

סוכנויות הידיעות
רויטרס

פיגוע ברכבת התחתית בלונדון - כל הפרטים:

- פיצוץ אירע ברכבת התחתית בתחנת פרסונס גרין במערב העיר
- 22 נוסעים נפצעו מהפיצוץ ומההמולה שחלה בעקבותיו
- גורמי הביטחון הודיעו כי נבדק החשד לפיגוע, ראש העירייה חאן הכריז: "לעולם לא ניכנע בפני הטרור"
- שקית ובה צינורות נמצאה בקרון לאחר הפיצוץ כשהיא עולה באש
- ראשת הממשלה תרזה מיי הודיעה על כינוס דיון חירום בעקבות האירוע

עוד בוואלה!

הסוף ל-FOMO: גילינו איפה נמצא המייק-אפ שלעולם לא תרצו להחליף

לכתבה המלאה

אמה סטיבי, תושבת לונדון בת 27, שהייתה הבוקר (שישי) ברכבת שנפגעה בפיגוע במערב העיר, סיפרה שנקלעה ל"שעטה אנושית" ונפלה על מדרגות התחנה בעת שהנוסעים נמלטו מהרכבת.

"נצמדתי למעקה, שמתי את עצמי בתנוחה עוברית", היא אמרה, "הייתה מתחתיי אישה בהיריון וניסיתי לא למחוץ אותה. ראיתי ילד קטן שנחבל בראשו, זה היה נורא. הפציעות שנגרמו מעדר הבורחים היו הכי גרועות".

הפיצוץ אירע הבוקר בקרון שהיה בתחנת פרסונס גרין. 22 בני אדם נפגעו, אך לדברי שירותי הרפואה בלונדון איש מהם אינו בסכנת חיים או במצב חמור. הרשויות בבריטניה חוקרות את המקרה תחת חשד לאירוע טרור, ואישרו כי מקור הפיצוץ הוא במטען מאולתר, שהופעל ככל הנראה באמצעות שעון עצר. המשטרה עורכת מצוד אחר חשוד במעשה.

פצועה בפיגוע מחוץ לתחנת הרכבת במערב לונדון (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

עד ראייה בשם לוק סיפר כי שמע "סוג של רעש חזק". לדבריו, "זה קרה בדיוק כשעלינו לתחנה, כך שכולם נמחצו והיה ריח עמום של שריפה. בהחלט ראיתי כוויות, אבל כולם התנהגו כמו שצריך ויצאו במהירות האפשרית". עד נוסף סיפר על "בהלה וכאוס מוחלטים" בעת המנוסה.

עדת ראייה שהייתה בקרון בעת האירוע סיפרה כי שמעה רעש של פיצוץ, ולאחר מכן ראתה את דלת הקרון עולה בלהבות. עד נוסף סיפר כי רבים מהנוסעים ניסו להימלט מדלת אחת, ודרסו זה את זה.

קרון הרכבת שנפגע בפיצוץ (צילום: רויטרס, רויטרס)

ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, מסרה כי היא "מקבלת עדכונים מלאים" על התקרית, והודיעה על כינוס דיון חירום. מיי אמרה: "מחשבותיי עם הפצועים בפרסונס גרין ועם שירותי החירום, שפעם נוספת מגיבים במהירות ובגבורה לאירוע החשוד כטרור".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הפיגוע הוא "מתקפה נוספת על ידי מחבל 'לוזר'". הוא הוסיף כי "אלה הם אנשים חולים ומטורפים שמוכרים לרשויות. חייבים להיות אקטיביים".

(עדכון ראשון: 14:36)

כוחות הצלה מחוץ לתחנה שנפגע (צילום: רויטרס)
נוסעים יוצאים מהתחנה (צילום: מערכת וואלה! NEWS, רויטרס)
שוטרים מחוץ לזירה, הבוקר (צילום: רויטרס, רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully