"הוריקן פגע בלב העם היהודי": העיתונות החרדית תוקפת את פסילת חוק הגיוס

בתקשורת החרדית יצאו למתקפה בעקבות פסיקת בג"ץ שהכריזה על מתן הפטורים לבני הישיבות כבלתי חוקתי: "דיקטטורה שיפוטית, חציית קו אדום". בעיתון הפלס קראו לצאת ל"מלחמה ללא פשרות" בהחלטה

צלמים זמניים מורשים

בג"ץ ביטל את הפטור לתלמידי ישיבות - כל הפרטים:

- בג"ץ ביטל את תיקון 21 לחוק שירות ביטחון, המאפשר את הארכת הפטור מגיוס לתלמידי ישיבה עד לשנת 2023
- הנשיאה נאור: "קיים כשל עמוק ביכולתו של התיקון לממש את המטרה של צמצום אי השיוויון בחלוקה בנטל"
- בעיתונות החרדית תקפו את ההחלטה: "דיקטטורה שיפוטית, הטרור הליברלי לא יכול להמשיך לשלוט במדינה"
- אנשי המפלגות החרדיות ייפגשו היום לדון בדרכי תגובה לפסיקה

(תוכן מקודם)

הטיפ השבועי: לבחור את חדר השינה המושלם עבורכם

בשיתוף שמרת הזורע
לכתבה המלאה

בעיתונות החרדית תקפו הבוקר (רביעי) את החלטת בג"ץ לפסול את התיקון לחוק הגיוס, המאפשר מתן פטור לתלמידי ישיבות. כותרות העיתונים ביקרו בחריפות את המהלך, שהתקבל ברוב של שמונה שופטים מול אחד, וכינו אותו "דיקטטורה שיפוטית" ו"חציית קו אדום".

בעיתון יתד נאמן, המייצג את הסיעה הליטאית דגל התורה במפלגת יהדות התורה, כתבו כי "הוריקן בדרגה 6 פגע בלב העם היהודי ומנסה לזרוע חורבן והרס. לאחר שהשמאל עוכר הדת איבד את השלטון, הטרור הליברלי לא יכול להמשיך לשלוט במדינה בשלט רחוק".

אנשי המפלגות החרדיות ייפגשו היום וידונו בדרכי תגובה לפסיקת בג"ץ, ובניסוח חוק חדש שיאפשר את המשך מתן הפטור מגיוס לבני הישיבות.

מערכת וואלה! NEWS יתד נאמן
הפגנת חרדים נגד הגיוס (צילום ארכיון: נועם מושקוביץ)

בעיתון המודיע, של הסיעה החסידית אגודת ישראל, נכתב: "שוב זה קורה: שליטי המדינה מבטלים חוק שהתקבל בכנסת". בעיתון המבשר, המייצג את סיעת שלומי אמונים של סגן השר פרוש, נכתב כי "החלטה חמורה זו מצטרפת לשורת פסיקות מסוכנות שמטרתן האחת והיחידה היא לקעקע את קדשי ישראל ולרמוס את הציבור החרדי"

בעיתון הפלס, המייצג את האופוזיציה החרדית המובלת על ידי הרב אוירבך ודוגלת באי התייצבות בלשכות הגיוס, קראו לצאת ל"מלחמה ללא פשרות". "תם עידן האשליות, מתווי החקיקה הפרלמנטריים כשלו וייכשלו", נכתב, "לאחר יצירת תקדים פרלמנטרי הרסני של הסכמה לגיוס בני ישיבות, ישנה התפכחות מקיפה בציבור החרדי".

מערכת וואלה! NEWS עיתון המבשר
מערכת וואלה! NEWS עיתון הפלס

במפלגות החרדיות הביעו אתמול זעם על החלטת בג"ץ, שהורתה לבטל את תיקון 21 לחוק שירות ביטחון המאפשר את הארכת הפטור מגיוס לתלמידי ישיבה עד לשנת 2023. שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) כינה את ההחלטה "אומללה" ואמר כי אנשי מפלגתו לא יהססו לפעול נגדה.

"מדובר בהחלטה גרועה שתיכנס להיסטוריה של פסיקות איומות בעולם היהודי", אמר ליצמן. "שופטי בג"ץ הוכיחו היום כי אינם בוחלים בשום דרך כדי להצר צעדיהם של לומדי התורה בישראל, מתוך מטרה לפגוע בציפור נפשה של היהדות החרדית שהם בני הישיבות הקדושות שתורתם אומנותם".

ידונו בדרכי תגובה לפסיקה. מימין: ח"כ גפני והשרים ליצמן ודרעי (צילום: אהרן ברוך ליבוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully