בצל ניסוי הגרעין של הצפון: דרום קוריאה ערכה תרגיל בטילים בליסטיים

לאחר שפיונגיאנג ביצעה ניסוי שישי, חיל האוויר של קוריאה הדרומית תרגל את תקיפת האזור שבו נערך הפיצוץ הגרעיני. טראמפ הזהיר כי ארצו תגן על בעלות בריתה "במלוא יכולותיה הדיפלומטיות, הקונבנציונליות והגרעיניות"

רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: שניר דבוש

ניסוי פצצת המימן של קוריאה הצפונית | כל העדכונים:

- פיונגיאנג הודיעה על "הצלחה מוחלטת" בניסוי שביצעה בפצצת מימן
- נשיא קוריאה הדרומית קרא להרחבת הסנקציות נגד הצפון ולבידודה של פיונגיאנג
- רוסיה, יפן וצרפת גינו את הניסוי
- קוריאה הדרומית ערכה תרגיל בטילים בליסטיים
- טראמפ: "נגן על עצמנו ועל בעלות בריתנו בכל דרך אפשרית"
- שר ההגנה של ארצות הברית: "כל איום ייתקל בתגובה צבאית מסיבית"

צבא קוריאה הדרומית ערך הלילה (שני) תרגיל בטילים בליסטיים בצל הניסוי הגרעיני שערכה אתמול קוריאה הצפונית. בהודעת הצבא נמסר כי התרגיל דימה תקיפה של האזור שבו בוצע הניסוי הגרעיני של פיונגיאנג. בתרגיל מטוסי קרב של קוריאה הדרומית שיגרו טילי אוויר-קרקע לעבר מטרות, וטילים בליסטיים נורו לעבר הים. בהודעת הצבא נמסר כי ייערכו תרגילים נוספים בזמן הקרוב, חלקם בשיתוף צבא ארצות הברית. הבוקר הודיע גורם בקוריאה הדרומית כי הצפון נערך לשיגור טיל בליסטי נוסף.

קוריאה הצפונית הכריזה אתמול כי ערכה ניסוי מוצלח בפצצת מימן, הניסוי הגרעיני השישי שעורכת המדינה המבודדת חרף הסנקציות הבינלאומיות והאיומים מצד ארצות הברית. לטענת פיונגיאנג, היא מחזיקה עתה ביכולת להרכיב פצצת מימן על ראש קרב של טיל בליסטי בין-יבשתי, התקדמות שעלולה לאיים באופן ישיר על שטחה של ארצות הברית. בוושינגטון טרם אישרו כי אכן מדובר בניסוי מוצלח או את טיבו.

עוד באותו נושא:
שר ההגנה האמריקני: "לא רוצים בהשמדת קוריאה - אך יש אופציות צבאיות"
טראמפ: שוקלים לנתק קשרי סחר עם מדינות שעושות עסקים עם צפון קוריאה
בצל המתיחות: ארה"ב אישרה את הגדלת יכולת הטילים של דרום קוריאה

עוד באותו נושא

חרף הסנקציות והאיומים: קוריאה הצפונית ערכה ניסוי גרעיני שישי

לכתבה המלאה
שיגור טיל בליסטי במסגרת התרגיל שערכה קוריאה הדרומית, הלילה (צילום: רויטרס)

לפי הדיווח המיוחד בטלוויזיה הממלכתית, הניסוי שעליו הורה המנהיג קים ג'ונג און רשם "הצלחה מוחלטת" שמהווה צעד "חשוב" להשלמת תכנית הגרעין של המדינה. הניסוי, שלפי השירות הגיאולוגי של ארצות הברית אירע 55 קילומטרים מצפון-מערב לעיר קימצ'אקגרר, הוביל לשתי רעידות אדמה, אחת מהן בעוצמה של 6.3.

בשיחה שערך הלילה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה, אמר הנשיא כי "ארצות הברית מחויבת להגן על עצמה ועל בנות בריתה במלוא יכולותיה הדיפלומטיות, הקונבנציונליות והגרעיניות". מוקדם יותר אתמול התייחס טראמפ להסלמה במתיחות בחצי האי הקוריאני ואמר כי ארצות הברית שוקלת לעצור את קשרי המסחר עם מדינות המבצעות עסקים עם קוריאה הצפונית. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב נשיא ארצות הברית כי הצעד נשקל לצד אפשרויות נוספות, זאת על רקע הניסוי הגרעיני שערכה פיונגיאנג.

קים ג'ונג און בוחן את פצצת המימן שנוסתה בידי קוריאה הצפונית, אתמול (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

בעקבות הניסוי שר ההגנה של ארצות הברית, ג'יימס מאטיס, אמר אמש כי ארצו אינה מעוניינת בהשמדת קוריאה הצפונית, אולם לרשותה עומדות אופציות צבאיות כדי לפעול. "כל איום כלפי ארצות הברית, הטריטוריות שבשליטתה, או בעלות בריתה, ייתקל בתגובה צבאית מסיבית", אמר מאטיס בהצהרה מיוחדת בבית הלבן, לצד ראש המטות המשולבים בצבא ארצות הברית ג'וזף דאנפורד. בדבריו, רמז מאטיס גם לאיום של קוריאה הצפונית לפגוע בטריטוריה האמריקנית גואם הנמצאת באוקיינוס השקט.

(עדכון ראשון 1:53)

שיגור טיל בליסטי במסגרת התרגיל שערכה קוריאה הדרומית, הלילה (צילום: רויטרס)
שיגור טיל בליסטי במסגרת התרגיל שערכה קוריאה הדרומית, הלילה (צילום: רויטרס)
התרגיל המשותף של קוריאה הדרומית וארה"ב, בשבוע שעבר (צילום: רויטרס)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully