פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קייטנת סאטמר: משליכים חפצים על שחקנים מחופשים לחיילים חרדים

   תלמידי בית ספר יסודי שנרשמו לקייטנה של החסידות הקיצונית בארצות הברית נקראו לזרוק שעועית לא מבושלת על "חיילים חרדים" - תוך הבטחה ש"יישארו חיילים נאמנים של הקדוש ברוך הוא"

   קייטנת סאטמר: משליכים חפצים על שחקנים מחופשים לחיילים חרדים

   קייטנות הקיץ של חסידות סאטמר בארצות הברית, הידועה כאנטי ציונית וקיצונית, הציגה השנה פעילות לילדים נגד חיילי צה"ל במטרה "לקדש שם שמיים". במסגרת הפעילות, הוצגו שני בחורים מחופשים ל"חרד"קים" – כינוי גנאי לחיילים חרדים, והילדים התבקשו לזרוק עליהם שעועית לא מבושלת כדי "לביישם".

   במכתב למשפחות צוין כי "הילדים לא ישתכנע מהם, אלא יישארו חיילים נאמנים של הקדוש ברוך הוא". ההורים התבקשו לשלוח שלושה דולרים עם הילדים, בכיתות א' עד ה', עבור הוצאות הפעילות נגד "הציונים יימח שמם", כפי שנכתב בעלון.

   בשנה שעברה, באותה הקייטנה, התאמנו הילדים בזריקת ביצים על רכב המדמה את מכוניתו של "ראש הממשלה הציוני-ישראלי". הם יצאו עם המדריכים להפגנה ולצעדה נגד מדינת ישראל, כשהם נושאים שלטים ובהם מסגרים נגד ישראל ובגנות התנועה הציונית.

   לקריאה נוספת:
   "ישראל רודפת יהודים דתיים": מחאת החרדים מגיעה למרכז ניו יורק
   מאה דולר ליום: עריק חרדי קיבל 7,400 דולר עם חזרתו מהכלא הצבאי
   ארה"ב: ה-FBI פשט על מוסד סאטמר בניו יורק שנחשד בטיוח עבירות מין

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   סאטמר היא חסידות קיצונית, אנטי ציונית, שאינה מסתירה את פעולותיה נגד מדינת ישראל ונגד המדינה, המתבצעות ברובן ממוסדותיה מעבר לים. מרכז החסידות ממוקדם בארצות הברית. החסידות היא אחת הגדולות בעולם, נחשבת קיצונית מאד ואינה מקובלת על רוב הרחוב החרדי.

   את הרעיונות המובילים את החסידות ניסח האדמו"ר רבי יואל טייטלבוים, הבולט בין ראשי השושלת ההונגרית, שהוברח מאירופה במהלך השואה בסיוע ארגונים ציוניים, אך השתקע בארצות הברית ושלל כל ימיו את הציונות בלהט. אלפי החסידים דוגלים כיום בגישה כי הקמתה של מדינת ישראל הייתה אסון, וכי השלטון הציוני הוא "אויב".

   ילדים בחסידות סאטמר בניו יורק משליכים ביצים על "רכב ראש הממשלה" (ספק 500)
   קייטנת סאטמר, בשנה שעברה בניו יורק