קייטנת סאטמר: משליכים חפצים על שחקנים מחופשים לחיילים חרדים

תלמידי בית ספר יסודי שנרשמו לקייטנה של החסידות הקיצונית בארצות הברית נקראו לזרוק שעועית לא מבושלת על "חיילים חרדים" - תוך הבטחה ש"יישארו חיילים נאמנים של הקדוש ברוך הוא"

13/08/2017
ספק 500

קייטנות הקיץ של חסידות סאטמר בארצות הברית, הידועה כאנטי ציונית וקיצונית, הציגה השנה פעילות לילדים נגד חיילי צה"ל במטרה "לקדש שם שמיים". במסגרת הפעילות, הוצגו שני בחורים מחופשים ל"חרד"קים" – כינוי גנאי לחיילים חרדים, והילדים התבקשו לזרוק עליהם שעועית לא מבושלת כדי "לביישם".

במכתב למשפחות צוין כי "הילדים לא ישתכנע מהם, אלא יישארו חיילים נאמנים של הקדוש ברוך הוא". ההורים התבקשו לשלוח שלושה דולרים עם הילדים, בכיתות א' עד ה', עבור הוצאות הפעילות נגד "הציונים יימח שמם", כפי שנכתב בעלון.

בשנה שעברה, באותה הקייטנה, התאמנו הילדים בזריקת ביצים על רכב המדמה את מכוניתו של "ראש הממשלה הציוני-ישראלי". הם יצאו עם המדריכים להפגנה ולצעדה נגד מדינת ישראל, כשהם נושאים שלטים ובהם מסגרים נגד ישראל ובגנות התנועה הציונית.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

מוגש מטעם אפוסתרפיה
דיפולט(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

סאטמר היא חסידות קיצונית, אנטי ציונית, שאינה מסתירה את פעולותיה נגד מדינת ישראל ונגד המדינה, המתבצעות ברובן ממוסדותיה מעבר לים. מרכז החסידות ממוקדם בארצות הברית. החסידות היא אחת הגדולות בעולם, נחשבת קיצונית מאד ואינה מקובלת על רוב הרחוב החרדי.

את הרעיונות המובילים את החסידות ניסח האדמו"ר רבי יואל טייטלבוים, הבולט בין ראשי השושלת ההונגרית, שהוברח מאירופה במהלך השואה בסיוע ארגונים ציוניים, אך השתקע בארצות הברית ושלל כל ימיו את הציונות בלהט. אלפי החסידים דוגלים כיום בגישה כי הקמתה של מדינת ישראל הייתה אסון, וכי השלטון הציוני הוא "אויב".

קייטנת סאטמר, בשנה שעברה בניו יורק(צילום: ספק 500)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully