שוב: רימון הלם וירי לעבר מסגדים בכפרו של השוטר שנהרג בפיגוע

לא היו נפגעים בשני האירועים, במסגד הצפוני ובמסגד המזרחי בכפר מרר, אולם באחד מהם נגרם נזק קל למבנה. בסוף השבוע אירעה תקרית דומה, ועלה חשד כי יש קשר למותו של האיל סתאוי, תושב הכפר, בפיגוע בהר הבית

17/07/2017
צלמים זמניים מורשים

רימון הלם הושלך הלילה (שני) לעבר המסגד הצפוני בכפר מרר שבגליל. לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. זמן קצר לאחר מכן, בסמוך לשעה 3:30 בלילה, נורו יריות לעבר המסגד המזרחי בכפר. גם בתקרית הזו לא היו נפגעים, ונזק נגרם לאחד מחלונות המסגד.

ביום שישי האחרון אירעה תקרית דומה, שבה השליכו אלמונים רימון הלם לעבר מסגד במרר, מקום מגוריו של השוטר האיל סתאוי, שנהרג בפיגוע הירי בהר הבית באותו הבוקר. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. המשטרה מסרה אז כי כל כיווני החקירה נבדקים, ובהם קשר למותו של סתאוי.

עוד בוואלה! NEWS:
איש לא הסכים להתקפל - והמתיחות בהר הבית רק גאתה עם פתיחתו
הבית הלבן תומך בהחלטה לסגירת הר הבית: "אפס סובלנות לטרור"
חברי כנסת ערבים גינו את הפיגוע בהר הבית: "לא לשפיכות הדמים"

עוד באותו נושא

לאחר הלווייתו של השוטר: רימון הלם הושלך לעבר מסגד בכפר מרר

לכתבה המלאה
לא לאפשר לשום אידאולוגיה קיצונית להפר את השקט". סתאוי(צילום: צילום מסך, פייסבוק)

כוחות משטרה שהגיעו הלילה למקום אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירועים. במקביל הגיעו כוחות נוספים לכפר. מהמשטרה נמסר כי הכוחות "התפרסו באופן גלוי וסמוי, במטרה לשמור על תחושת הביטחון ולמנוע התלהמות".

במרר גרים יחדיו תושבים דרוזים, נוצרים ומוסלמים, ואחד מכיווני החקירה שנבדקו בעקבות המקרה הקודם הוא זעם שעוררה תושבת מוסלמית בכפר, שהעלתה פוסט בפייסבוק שבו שיבחה את "השהידים מאום אל-פחם" - שהרגו את שני השוטרים הדרוזים. גורמים במשטרה סייגו ואמרו שלרוב במקרים כאלה נסיון הפגיעה מופנה אל כותב הפוסט ולא לעבר מוסד דתי.

בהלוויתו של סתאוי אמר מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך כי יש לשמור על איפוק: "אני קורא לכל ההנהגות של כל המגזרים והקהילות והעדות לא לאפשר לשום אידאולוגיה קיצונית של שום תנועה או ארגון להפר את השקט, הקיצונים יטופלו ביד קשה כיאה למלחמה בטרור. לא נאפשר להם הישג משום סוג".

ניחום אבלים בכפר מרר, ביום שישי(צילום: אלי אשכנזי)
הלווייתו של סתאוי במרר, ביום שישי(צילום: אלי אשכנזי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully