וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפריימריז לראשות העבודה: עמיר פרץ ואבי גבאי עלו לסיבוב השני

5.7.2017 / 0:21

הסיבוב הראשון בפריימריז ננעל עם 59% הצבעה, וספירת הקולות, שהעניקה 32% לפרץ ו-27% לגבאי, העבירה את ההכרעה לסיבוב השני. במקום השלישי: הרצוג עם כ-5,000 קולות. פרץ אחרי פרסום התוצאות: "גאה בהישג, מאמין שאנצח". גבאי: "בחירה בי - קריאה לקהלים חדשים"

צילום: ניב אהרונסון
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
אין תמונה/מערכת וואלה, צילום מסך

יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ, והשר להגנת הסביבה לשעבר שפרש מכולנו, אבי גבאי, עלו אמש(שלישי) לסיבוב השני בבחירות המקדימות לראשות העבודה, ביום שני. היו"ר המכהן, ח"כ יצחק הרצוג, הגיע למקום השלישי. שיעור ההצבעה עמד על 59.04% מתוך 52,505 מתפקדים, בעשרות הקלפיות הפרוסות בכ-80 אתרי הצבעה ברחבי הארץ.

בבחירות הצביעו בסך הכול 30,998 קולות. פרץ קיבל 32.7%, שהם 10,141 קולות. גבאי קיבל 27.08% שהם 8,395 קולות, הרצוג 16.7% שהם 5,204 קולות, אראל מרגלית 16.1% שהם 4,997 קולות, עמר בר-לב 6.9% שהם 2,147 קולות, אבנר בן זקן 0.18% שהם 56 קולות, הוד קרובי 0.03% שהם שמונה קולות.

לקריאה נוספת:
קרב אחרון על המתפקדים: הבחירות המקדימות לראשות העבודה בעיצומן
משבעה ייצאו שניים: כל תרחישי המרוץ האמיתי על ראשות העבודה
ותיקי העבודה בעין גדי זועמים - ומאיימים להחרים את הפריימריז

אבי גבאי בנאום מטה מפלגת העבודה 4.7.2017. ניב אהרונסון
גבאי בנאומו לאחר ההכרזה על עלייתו לסיבוב השני/ניב אהרונסון
נושא: הכרזת תוצאות הסיבוב הראשון בפריימיריז מפלגת העבודה בגני התערוכה תל אביב. קובי ריכטר/TPS, מערכת וואלה! NEWS
רגע ההכרזה/מערכת וואלה! NEWS, קובי ריכטר/TPS

הרצוג בירך את מתחריו לאחר הכרזת התוצאות, ואמר: "חברות וחבריי מפלגת העבודה אמרו את דברם. אני מכבד את הכרעתם. אני מברך את עמיר פרץ ואבי גבאי שעלו לסיבוב השני ומאחל לשניהם בהצלחה. בימים הקרובים אתייעץ עם חברותיי וחבריי במחנה הגדול שיש לי במפלגת העבודה לגבי תמיכתי בסיבוב השני".

הרצוג הוסיף: "אני מודה לכל החברות והחברים שיצאו יחד איתי למסע המדהים הזה. אני מצטער מאוד על התוצאה. אני מצטער על כך ברמה האישית, הפוליטית והרעיונית. זכיתי לצעוד במחיצת חברות וחברים יוצאים מן הכלל. אני אוהב אתכם מעומק הלב. לא אשכח את מה שעשיתם למעני. תודה לכל מי שהצביע בעבורי, יהודים, ערבים ודרוזים, בני העיר ובני הכפר, המושב והקיבוץ, למטה המדהים שלי, למטה הבחירות המדהים שלי, לחבריי הסיעה שתמכו בי ומעל לכולם למיכל שותפתי ובני המשפחה שלי".

עמיר פרץ מגיע להצביע בשדרות 4 ביוני 2017. לירון מולדובן
פרץ מגיע להצביע בשדרות, אתמול/לירון מולדובן
אבי גבאי מצביע בירושלים 4 ביוני 2017. נועם מושקוביץ
גבאי, אתמול/נועם מושקוביץ

פרץ התייחס לניצחונות ואמר: "אני גאה בעשרות אלפי החברות והחברים שלקחו חלק בחגיגת הדמוקרטיה של מפלגת העבודה. אני מודה על האמון בדרכי ועל התמיכה הגדולה שקיבלתי לאורך כל הדרך ואשר הביאה אותי למקום הראשון בבחירות. אני מבקש להודות לחברי יצחק הרצוג על ארבע שנות שירות כיו"ר המפלגה ועל ההישג הגדול בבחירות האחרונות לכנסת. אני מבקש להביע את הערכתי לכל המועמדים על מסע בחירות ענייני, שסייע להציג לציבור מפלגה דמוקרטית, חיה ותוססת".

לסיכום, אמר: "אני גאה בהישג בו זכיתי ומשוכנע כי אנצח בסיבוב השני, שבסיומו אפתח במערכה להחלפת שלטון נתניהו".

גבאי: "הבחירה בי היא בחירה בקהלים חדשים"

גבאי הודה בנאום הניצחון שלו לחברי המפלגה על האופן שבו קיבלו אותו, חרף העובדה שעזב את כולנו של משה כחלון. "הוכחתם בסופו של דבר שאתם מתמקדים בעיקר ויודעים לקבל אדם חדש, שזו מפלגה פתוחה, שהיום באמת ובתמים קוראת לקהלים חדשים להצטרף אליה. הבחירה בי היא בחירה בקהלים חדשים, אנחנו לא מועדון סגור כפי שמאשימים אותנו ואנחנו לא מפלגת תל אביב", אמר.

בהמשך, עקץ גבאי את הקמפיין שהריץ הרצוג נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות 2015, ואמר: "אני שמח במיוחד שהוכחנו, הצוות שלי ואני, שקמפיין חיובי מנצח. הציבור מעוניין בתקווה. הוא מעוניין שתאמר לו למה אתה כן, לא למה מישהו אחר לא. ובאותה דרך ננצח גם בסיבוב השני. ובאותה דרך, ננצח גם במערכה מול הליכוד. נאמר מה התקווה שלנו, ולא למה לא נתניהו. את זה נשאיר לאחרים. אנחנו נאמר למה אנחנו כן".

אראל מרגלית מצביע בירושלים 4 ביוני 2017. נועם מושקוביץ
במקום הרביעי. מרגלית מצביע בירושלים/נועם מושקוביץ
עומר בר לב בקלפי ברמת השרון 4 ביולי 2017. דוברות עומר בר לב, מערכת וואלה! NEWS
במקום החמישי. בר-לב הצביע עם אמו, אתמול/מערכת וואלה! NEWS, דוברות עומר בר לב

ח"כ מרגלית, שהגיע למקום הרביעי, הודה למצביעים ולתומכים "נגד כל הסיכויים אחרי שהתחלנו אחרונים במרוץ". "נמשיך לפעול למען מדינת ישראל. מברך את עמיר פרץ ואבי גבאי על ההישג ומאחל בהצלחה למי שייבחר. נמשיך לעבוד יחד למען החלפת הממשלה הרעה הזו ולמען מדינת ישראל", אמר.

בר-לב פרסם בעמוד הפייסבוק שלו: "אני רוצה להודות לכל המתנדבים והתומכים שהיו לצידי לאורך כל הדרך. אני גאה במסע שערכנו. כדי לחזור לשלטון, מפלגת העבודה חייבת לדבר אמת ואעמוד לצידו של כל מועמד שיאמץ דרך זו".

פריימריס במפלגת העבודה בגני התערוכה, תל אביב. ראובן קסטרו
הקלפיות בגני התערוכה/ראובן קסטרו
פריימריס במפלגת העבודה בגני התערוכה, תל אביב. ראובן קסטרו
דוכנים של מרגלית/ראובן קסטרו

ח"כ ציפי לבני, שותפתו של הרצוג לראש המפלגה בבחירות 2015, הביעה צער אמש על תבוסתו. "מפלגת העבודה קיבלה הערב החלטה דמוקרטית ותחליט מי יעמוד בראשה. מצטערת בשביל הרצוג. ביחד יצרנו את המחנה הציוני והבאנו תקווה והישג גדול בבחירות. עבדנו בשיתוף פעולה מלא לטובת מדינת ישראל ומעריכה את התנהלותו", אמרה. "מאמינה שהדרך להחליף את הממשלה כעת היא להרחיב את המחנה על ידי יצירת גוש פוליטי מנצח למען כלל אזרחי מדינת ישראל".

המפלגה נערכת להכרעה

אלוף במיל' עמירם לוין, שפרש מהמרוץ לטובת תמיכה בגבאי, אמר אמש כי "בוחרי העבודה בחרו היום להתחיל את השינוי ולהחזיר את התקווה למפלגת העבודה. המשימה עוד לא הושלמה. יש לנו עוד מאמץ אחרון כדי שהעבודה והתקווה ינצחו. הבחירה הערב ברורה מתמיד – לבחור את מה שהיה או לבחור את מה שצריך להיות".

"אני מבקש לברך הערב גם את חבריי שהעמידו את עצמם לבחירה. עשיתם קמפיינים טובים וראויים. יחד הוכחנו שיש למפלגת העבודה נבחרת מעולה. אני קורא לכם הערב – זה הזמן לאחד כוחות. בעוד שבוע, כולנו נתייצב יחד מאחורי היו"ר הנבחר ונילחם על עתיד המדינה. בעוד שבוע בוחרים אבי גבאי ומנצחים".

אראל מרגלית מצביע בירושלים 4 ביוני 2017. נועם מושקוביץ
מרגלית מצביע, אתמול/נועם מושקוביץ
פריימריס במפלגת העבודה בגני התערוכה, תל אביב. ראובן קסטרו
דוכן של גבאי/ראובן קסטרו

יו"ר מטה הארגון במטה פרץ, ח"כ איציק שמולי, אמר אמש: "אני שמח על התוצאות ומודה לאלפי החברים על התמיכה הגדולה. מכאן אנחנו יוצאים להסתערות אדירה על השטח בציפייה גדולה לנצח בסיבוב השני. אני מבקש להודות באופן אישי ליו"ר היוצא יצחק הרצוג שהוביל את המפלגה להישג מדהים בבחירות האחרונות וטובת המדינה והמפלגה תמיד לנגד עיניו לפני כל דבר אחר".

ח"כ רויטל סויד, התומכת גם היא בפרץ, אמרה כי "התוצאות הערב מראות כי רוב חברי העבודה מאמינים שעמיר פרץ הוא האדם הנכון לעמוד בראש מפלגת העבודה בבחירות הקרובות עד להחלפת השלטון ושעמיר הוא האדם הנכון להוביל אותנו לשם. דרכו, הנסיון והבשלות של עמיר הובילו אותו למקום הראשון ולתמיכתם של חברים רבים. אין לי ספק שכך יהיה גם בסיבוב השני".

(עדכון ראשון: 22:00)

אבי גבאי מצביע בירושלים 4 ביוני 2017. נועם מושקוביץ
גבאי, אתמול/נועם מושקוביץ
הכנות לקראת הפריימריז של מפלגת העבודה בגני התערוכה, 3 ביולי 2017. ראובן קסטרו
ההכנות בגני התערוכה/ראובן קסטרו
עומר בר לב בקלפי ברמת השרון 4 ביולי 2017. דוברות עומר בר לב, מערכת וואלה! NEWS
בר-לב מצביע, אתמול/מערכת וואלה! NEWS, דוברות עומר בר לב
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
הרצוג לצד דינה דיין, שהביעה בו תמיכה שלשום/מערכת וואלה, צילום מסך

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully