"מלך באר שבע" הפך לאויב, גרושתו נרצחה: סיפורו של העבריין שחוסל

חיסולה של דבורה הירש, בירי לעיני ילדיה, הסעיר את המדינה לפני כשנה וחצי. טל קורקוס, שממנו התגרשה, היה יד ימינו של העבריין יניב זגורי עד שחצה את הקווים. הוא הפך לעד המדינה, והתריע בפני המשטרה שהוא חושש לחייו, אך זכה לתשובה: "נגן עליך". השבוע שילם בחייו

29/06/2017
צילום: שי מכלוף, עריכה: ניר חן

הבוקר (חמישי) הותר לפרסום כי טל קורקוס - שגרושתו נרצחה לפני שנה וחצי, הוא עד המדינה שחוסל השבוע באשקלון. קורקוס צבר לא מעט אויבים בסכסוכים שונים בחייו, כאשר במוקד: קורקוס הפליל לפני כעשור בעדותו את מקורבו, יניב זגורי, הנחשב לעבריין הבכיר בבאר שבע ולא פעם כונה "בעל הבית של העיר".

קורקוס שוחרר מהכלא לפני כשנה, שם שהה גם כשגרושתו דבורה הירש נורתה למוות לעיני שלושת ילדיה, ברצח שהסעיר את המדינה. הוא גדל במשפחה נורמטיבית בעיר הדרומית והחל את דרכו בעולם הפשע כעבריין פריצות. "הוא היה פורץ למחסנים ומתעסק ברכוש גנוב, עד שהתחבר עם יניב זגורי", סיפר גורם המעורה בפרשה.

דרכיהם של קורקוס וזגורי הצטלבו לפני יותר מ-15 שנים, כשהראשון דקר את אחיו של האחרון לאחר שחשד כי "זימר" עליו במשטרה. זגורי הזמין את קורקוס לפגישה בבית קפה כדי לשמוע את הסיבות לכך שדקר את אחיו - ובסיום השיחה עם קורקוס, זגורי אף נזף באחיו. פגישת הבהרה זו הפכה את קורקוס ליד ימינו של זגורי

עוד באותו נושא

הותר לפרסום: עד המדינה שנרצח שנה לאחר גרושתו - העבריין טל קורקוס

לכתבה המלאה
גדל במשפחה נורמטיבית בבאר שבע. קורקוס(צילום: צילום מסך, חדשות 10)

לפני כעשור נעצר קורקוס בחשד להחזקת נשק. "לאחר שנעצר, הוא 'זימר' ובלחץ חוקריו הפך לעד מדינה נגד יניב זגורי", אמר בכיר במערכת אכיפת החוק שמכיר היטב את קורקוס. עדותו של קורקוס הייתה לבסיס התיק שבמסגרתו ייחסה המשטרה לזגורי ואנשיו חברות בארגון פשיעה דרומי. בבית המשפט העיד קורקוס שהיה מעורב בכל הפרטים וידע על כל המהלכים. הוא אף חשף כי קיבל הוראות ישירות מזגורי לפגיעה במי שסומן בעיניו כאויב והתבקש להזהיר אותם באמצעות ירי וכן להניח רימונים בביתו של כתב הפלילים, ארצי חלפון.

תיק זגורי נחשב לתיק מפתח של ימ"ר נגב באותם ימים. במשטרה טענו אז כי שום דבר לא קורה בעולם הפשע בבאר שבע ללא אישורו של זגורי ויד ימינו קורקוס. אך התקוות הגדולות נופצו כשהתיק המרכזי קרס בבית המשפט ב-2009. זגורי זוכה מהאישום החמור ביותר של ניהול ארגון פשע והורשע רק בעבירות של סחיטה באיומים, עבירות נשק, קשירת קשר לביצוע פשע והשחתת רכוש. השופטים קבעו כי לא היה ניתן להוכיח שמדובר בארגון פשע המאופיין בהתנהלות כלכלית ובהיררכיה ברורה וגזרו על זגורי שבע שנות מאסר.

נורתה למוות לעיני שלושת ילדיה. הירש(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

שלוש שנים אחרי עדותו עזב קורקוס את הארץ והצטרף לתכנית להגנת עדים. לאחר כשנה בתכנית, חזרה הירש, אז עדיין אשתו, לישראל. שבועות ספורים לאחר מכן שב גם קורקוס לבאר שבע. "הוא החליט שזה לא מתאים לו ושב לארץ", סיפר הבכיר ברשויות החוק. "במשך חודשים הוא הסתובב ללא שמירה לא של התוכנית ולא של המשטרה. אחרי זה הוא התחיל לעשות בלגן עם אשתו", הוסיף. בשלב זה התגלעו בעיות בין בני הזוג קורקוס והבעל נחשד שתקף את אשתו ואף נשא מאסר בגין עבירות אלימות כלפיה.

הבכיר במערכת אכיפת החוק לא סבור כי כי רצח גרושתו של קורקוס קשור לנקמה בו על העדות. "אחרי שטל הפך לעד מדינה והפליל את זגורי הוא היה במשך שלוש שנים אדם חופשי ולא בתכנית להגנת עדים, שאז היא עוד לא פעלה", ציין. "יש קודים של התנהגות בעולם העברייני בישראל - לא פוגעים פיזית בילדים ובנשים של היריבים או של עדי המדינה".

המשטרה הבטיחה להגן על קןרקוס. זירת החיסול באשקלון, השבוע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

קורקוס לא גדל או התנהג כעבריין מן השורה. מקורביו מתארים אותו כ"ילד שמנת" של אביו, ששימש במשך שנים רבות יו"ר ועד העובדים המיתולוגי של מפעלי ים המלח. "הבן עשה להורים צרות, רוקן אותם מכספם אני כואב על ההורים האלה", סיפר מי שמכיר את המשפחה. "גם דבורה גדלה בבית טוב מאוד שמרוחק מהפשע והיא עצמה לא עסקה בפשע. היו לה סכסוכים אבל לא סכסוכים של העולם התחתון".

בפרופיל שהרכיבו במשטרה לקורקוס בעבר זיהו את תכונת המוחצנות שלו. "הוא הלך לתוכנית של אילנה דיין והתראיין בפנים גלויות וסיפר איך שימש מספר שתיים בארגון של זגורי ואיך הפליל אותו", ציין הבכיר ברשויות החוק. "הוא צבר לא מעט סכסוכים כשהיה אדם חופשי אבל גם בכלא הוא הסתכסך".

"בדרום נגן עליך", הבטיחו לקורקוס במשטרה, לאחר שהיה מאוים ואף פנה לבית המשפט ולמשטרה עם חשש לפגיעה בו. השבוע, באזור הדרום שבו כה חשש לשלומו, קורקוס שילם בחייו וחוסל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully