פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   צה"ל על ההדבקה במחלת העור בשיזפון: "חיילים רבים שיקרו ויישפטו"

   עשרות חיילים שוחררו לבתיהם לאחר שהתלוננו על גירויים חריפים בעור ופצעים, וכעת טוענים בדובר צה"ל כי רבים מהם דיווחו דיווח שווא. "התנהגות זו לא עונה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל, ועל כן הם יטופלו משמעתית"

   טנק מרכבה (מערכת וואלה! NEWS , רמי גלבוע)
   לא ברור כמה חיילים אכן לקו במחלה. "טנק בבסיס שיזפון (צילום: רמי גלבוע)

   לפני כשבוע פורסם על יותר מ-200 חיילים בבסיס שיזפון בנגב שנבדקו מחשש שנדבקו במחלת עור. אולם היום (שני) טוען דובר צה"ל: מספר רב של חיילים דיווחו דיווח שווא. "התנהגות זו לא עונה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל, ועל כן יטופלו משמעתית על ידי המפקדים". עוד נמסר כי החיילים שכן לקו במחלת העור המידבקת אמפטיגו טופלו, וכי כל ההכשרות בבסיס חיל השריון חזרו לשגרה.

   בעקבות תלונות החיילים שוחררו עשרות לביתם, לאחר שתיארו גירויים חריפים בעור ופצעים. לאור תלונות החיילים הוטס צוות מומחים מתחום רפואת העור, שלקח דגימות מהחיילים. הדגימות הוטסו לבית החולים שיבא שבתל השומר על מנת לזהות את מקור הנגע. לפי שעה, לא ברור כמה חיילים אכן לקו במחלה.

   עוד בוואלה! NEWS:
   בריטי וגרמני חשודים שתקפו שוטרים בהר הבית: "נגן על אל-אקצא"
   שבוע לאחר החלטת הקבינט: החלה הגבלת אספקת החשמל לעזה
   ריבלין ביקר את הכוחות בשער שכם: "מסתכנים כדי שנחיה ללא פחד"

   מחנה שיזפון 19 ביוני 2017 (צילום מסך , Google Maps)
   מאכלס מאות חיילים. מחנה שיזפון (צילום: Google Maps)

   במשך כמה ימים עברו כל חיילי הבסיס בדיקות רפואיות. בנוסף, כל החיילים שדיווחו על תסמינים שמאפיינים את מחלת העור שהו במנוחה בבסיס, עד לקבלת התשובות מהמעבדה. מחנה שיזפון, שממוקם בצפון הרי אילת, מאכלס מאות חיילים, ושייך לחיל השריון. הוא מכשיר את טירוני וקציני חיל השיריון.