ריבלין ביקר את הכוחות בשער שכם: "מסתכנים כדי שנחיה ללא פחד"

הנשיא הודה ללוחמים וללוחמות בעיר העתיקה בירושלים, כמה ימים לאחר הפיגוע באזור, ואמר להם: "גם אם יש איומים, אתם עומדים וניצבים מולם כפי שעמדו קודמיכם". בסיום הביקור, זכו הכוחות לטעימה מעוגת השוקולד של נחמה ריבלין

צילום: לע"מ, עריכה: אריאל תמרין

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר היום (שני) בשער שכם שבעיר העתיקה בירושלים ונפגש עם כוחות הביטחון במקום, כמה ימים לאחר פיגוע הדקירה והירי באזור, שבו נהרגה שוטרת מג"ב הדס מלכא. "תודה לכם יקיריי", קרא ריבלין. "אנו מפקידים שומרים על חומות ירושלים כבר אלפי שנים, כל דור ודור, ונמצאים כאן מתוך הצורך לאפשר לכל האזרחים להלך חופשיים בירושלים ללא פחד".

"גם אם יש איומים, אתם עומדים וניצבים מולם כפי שעמדו קודמיכם", הוסיף הנשיא, "באתי היום להודות לכם פעם נוספת. השמירה שלכם מאפשרת גם את הצורך לאפשר תנועה חופשית בירושלים לכל האזרחים". לדבריו, "הטרור רוצה שננקוט פעולות שישבשו את החיים בירושלים, וכשאתם לוקחים סיכונים כדי לאפשר את פתיחתה של ירושלים לכל המבקרים בה, לאזרחים ולחיים בה, זה הדבר הכי חשוב".

עוד בוואלה! NEWS:
הוריה של הדס שנרצחה בפיגוע בירושלים: "סיכנה את חייה יום יום"
אחרי הפיגוע – מתיחות בהר הבית: "עימותים בין שוטרים למתפללים"
"הבטחת שנטוס יחד, מי תלווה אותי לחופה?": חברותיה של הדס נפרדות

"ירושלים היא מיקרוקוסמוס עדין". ריבלין בשער שכם, היום (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
"הטרור רוצה לשבש את החיים בירושלים". ריבלין עם הכוחות, היום (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

ריבלין הוסיף: "עברו בסך הכול 50 שנה מאז שהייתי בין הלוחמים ששחררו את ירושלים, ואחריי המשיכו הדורות להגן על ירושלים - וכך יעשו גם ילדיכם". הוא עוד אמר כי "ירושלים היא מיקרוקוסמוס, היא זעיר אנפין ליכולת שלנו לקיים כאן את חיי השגרה בירושלים, שהיא כל כך עדינה וממקדת כל כך הרבה תשומת לב".

צוות בית הנשיא הביא ללוחמים וללוחמות עוגות שוקולד באדיבות רעייתו של ריבלין, נחמה, והנשיא הפציר בהם לקחת פרוסת עוגה לפני שהיא תיגמר. "מי שיצליח, מובטח לו יום מוצלח יותר, האמינו לי", הבהיר ריבלין.

"גם ילדיכם יגנו על ירושלים". ריבלין עם הכוחות בשער שכם, היום (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

אמש ביקרו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן בבית משפחתה של מלכא, בת 23 במותה, שהועלתה לדרגת רב-סמל ראשון לאחר מותה, והובאה אתמול למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד. נתניהו אמר בפתח ביקורו: "באנו להצדיע להדס, להרכין ראש לזכרה, להיות אתכם. פשוט אובדן נורא".

בסיום הביקור, נתניהו מסר: "ראינו עכשיו משפחה מופלאה, עם אהבה שורשית לארץ ולמדינה, והדברים האלה כל כך יקרים כשאנחנו שומעים את הסיפור של הדס – באיזה שדה היא צמחה ואילו ערכים הביאה מהבית". לדבריו, "זאת הילדה של כולנו, וזאת גיבורה של כולנו. אם יש דבר אחד שנחרט בי, זה שאביה אמר שהדס אמרה, 'אתם צריכים להבין שאם אנחנו לא שם, אין לנו בירה', ואני אומר – בלי הצעירות והצעירים הללו אין לנו מדינה".

עוד באותו נושא

נתניהו וארדן ביקרו בבית השוטרת שנרצחה בי-ם: "הגיבורה של כולנו"

לכתבה המלאה
"מי שיאכל עוגה - יהיה לו יום מוצלח". ריבלין והכוחות בשער שכם (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

נתניהו נשאל על ידי העיתונאים במקום בנוגע למצב הביטחוני בירושלים, והשיב רק: "ביקשתי המלצות ממפקדי מג"ב ומהשר לביטחון הפנים לגבי הנושא, אבל זה לא היום והזמן לדבר על זה". לדברי ארדן, "אנחנו בוחנים הוספת אמצעים לשער שכם, שהפך למין סמל עבור הפלסטינים, וקו החיכוך הראשון, בטח בתקופת רמדאן, בין הפלסטינים ללוחמות וללוחמים של מג"ב".

השר טען כי "הרבה מאוד פיגועים נמנעו, אבל לא תמיד הציבור מודע לכך. יש הרבה סיכולים, ומדינת ישראל נמצאת היום במקום מאוד מתקדם בכל ההתמודדות עם טרור היחידים, אך אי אפשר לתת מעטפת של 100% הגנה". הוא הבהיר: "תמיד עלולים להתרחש אירועים כפי שאירעו לצערי בליל שישי האחרון, ועדיין אנחנו במקום מאוד מתקדם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully