פרשה 512: העבריין ריקו שירזי הודה - והורשע בסיוע להריגה

שירזי הורשע בהליך של גישור בסיוע להריגת העבריין גיא יחזקאל בגרמניה ב-2003 וקשירת קשר לחיסול אסי אבוטבול בפראג ב-2004. הפרקליטות מבקשת מאסר של 12.5 שנים בפועל, בחופף לעונש שהוא כבר מרצה

שידל את איש אמונו של אבוטבול לרצוח את יחזקאל. שירזי בבית המשפט ב-2015 (צילום: יותם רונן)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע אתמול (חמישי) את העבריין ריקו שירזי, על פי הודאתו, בעבירות של סיוע להריגתו של העבריין גיא יחזקאל בגרמניה ב-2003 וקשירת קשר לפשע - ניסיון חיסולו של אסי אבוטבול בפראג ב-2004. שירזי הורשע במסגרת פרשה 512, זאת לאחר הליך של גישור. הפרקליטות מבקשת מאסר של 12 שנים וחצי בפועל, אולם בחופף לעונש המאסר שהוא כבר מרצה בכלא.

כתב האישום נגד שירזי הוגש לפני כשנתיים. על פי כתב האישום, בין השנים 2004-2002 התחולל מאבק על אזורי שליטה באזור השרון בין משפחת אבוטבול לבין שירזי ועבריינים המקורבים אליו. איש אמונו של אבוטבול, אלכסנדר (סאשה) זלוצ'בסקי גילה לשירזי כי אבוטבול ביקש לרצוח אותו, ואף שילם על כך 50 אלף דולר. בעקבות כך, החליט שירזי לרצוח את אבוטבול ומקורב שלו, גיא יחזקאל שלקח חלק בהזמנת הרצח.

פרשה 512 - כותרות אחרונות
"אבוטבול אמר שעקר לו את העיניים": העדויות מחקירת רצח העבריין הנעדר
עד המדינה בפרשה 512: "אברג'יל אמר מי הבא שצריך לרצוח"
משפט 512: עדות עד המדינה נגד אברג'יל נדחתה בשל מגעים להסדר טיעון

עוד באותו נושא

פרשה 512: 20 כתבי אישום הוגשו נגד עבריינים בכירים

לכתבה המלאה
אבוטבול (צילום: קובי אליהו)

שירזי, על פי כתב האישום, שידל את סאשה בהציעו לו "הצעה הפוכה", לפיה ירצח את יחזקאל, בתמורה לסכום של 50 אלף יורו. סאשה הסכים להצעה וב-7 באוקטובר 2003, לאחר מפגש עם אבוטבול ויחזקאל בגרמניה, רצח סאשה את יחזקאל, בעזרת אקדח שהסתיר כל העת.

על פי אישום נוסף, משנוכחו שירזי ושותפו הנאשמים כי תכניתם לרצח צלחה, החלו לקדם תכנית נוספת לרצח אסי אבוטבול בפראג. הם עודדו ושכנעו את סאשה להוציא אל הפועל את תכנית הרצח בהבטחה לסכום של חצי מיליון דולר אם התכנית תצליח.

בשלב ראשון, מסרו לו שקית ובה כ-50 אלף יורו במזומן, כדי שישמשו לרכישת אמצעים ולצורך התארגנות, ולשם הכנות למימוש תכנית הרצח. ב-1 באוגוסט 2004 המתין מחסל לאבוטבול מחוץ לקזינו השייך למשפחתו בפראג, וזרק רימון יד לעבר רכבו הממוגן. הרימון התפוצץ וגרם לפציעת עוברי אורח ולנזק לרכבו של אבוטבול.

(עדכון ראשון: 22:18)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully