פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בסביבת נתניהו עונים לדברי הפרקליטה: "אין פסול ביחסיו עם חבריו"

   מטעם ראש הממשלה מסרו תגובה לדבריה התקיפים של עורכת הדין, המובילה את צוות החקירה בתיק 1,000. היא טענה כי לא מדובר ב"מתנות פעוטות". מקורבי נתניהו: "מדובר בסיגרים שניתנו פעמים רבות על פני 17 שנות חברות"

   בסביבת נתניהו עונים לדברי הפרקליטה: "אין פסול ביחסיו עם חבריו"
   צילום: באדיבות חדשות ערוץ 2

   בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מסרו הערב (חמישי) בתגובה לטענות שהשמיעה הפרקליטה המובילה את תיק החקירה נגדו, לפיהן "אין דבר כזה מתנות פעוטות", ומסרו כי: "אין שום בסיס לטעון שדבר כלשהו היה פסול ביחסים בין ראש הממשלה לבין חבריו". לדברי גורמים מטעמו של נתניהו, "ראשית, החברות ההדוקה בין המשפחות היא עובדה חד-משמעית שאין לערער עליה, כולל גם בתקופות שראש הממשלה היה אזרח פרטי".

   "שנית, אנו כופרים בסכומים שננקבים, ובכל מקרה מדובר בסיגרים שניתנו פעמים רבות על פני 17 שנות חברות. לכן הטענה כאילו ניתנה מתנה אחת בשווי של מאות אלפי שקלים, או שניתנו הרבה מתנות בשווי של אלפי דולרים כל אחת, פשוט אינה נכונה. שלישית, במהלך כל השנים הללו לא היו שום אינטרסים ולא ניתנה שום תמורה. אנו חוזרים ואומרים: לא היה כלום, ולכן גם לא יהיה כלום".

   עוד בוואלה! NEWS:
   תיק 1000: "המשטרה חושדת שאיש עסקים נוסף העניק טובות הנאה לנתניהו"
   דיווח: איש עסקים נוסף העיד על טובות הנאה שהעניק לזוג נתניהו
   הערכת המשטרה: נתניהו ומוזס שקלו הקמת ערוץ כדורגל בבעלות המו"ל

   הפרקליטה המובילה את צוות חקירת נתניהו: "אין דבר כזה מתנות פעוטות" (החדשות)
   "אין מתנות פעוטות". בן ארי (צילום: ערוץ 2)

   עו"ד בן ארי אמרה הערב כי "אין דבר כזה מתנות פעוטות, כל דבר תלוי בנסיבות אך שאלת החברות עולה בכל התיקים". בן ארי, פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, אמרה את הדברים ביום עיון של לשכת עורכי הדין. "כשמדובר במתנות בשווי מאות אלפי שקלים, אני מתקשה לקבל שמדובר אך ורק במתנה בין חברים", אמרה בן ארי לעו"ד יעל גרוסמן, יו"ר ועדת איסור הלבנת הון בלשכת עורכי הדין. "אני יודעת על עצמי ועל חבריי – אף אחד מאיתנו לא נותן או מקבל מתנות בסכומים כאלה. האינטרסים במצב כזה חייבים להיבחן".

   הדיון נערך במסגרת פאנל שעסק בעבירת השוחד וגבולותיה, וערכו עו"ד גרוסמן ועו"ד אילן שדי, יו"ר משותף של הפורום הארצי למשפט, מדע וטכנולוגיה. בן ארי ענתה לשאלה שעסקה בהרחבת גבולות השוחד והגדרת גבולות יחסי החברות, אם מתנות פעוטות מאוד נחשבות כעבירת שוחד חמורה. בן ארי הייתה התובעת בפרשת הולילנד ובתיק דודי אפל.

   "מבחינתי, גם 4,700 דולר מספיקים לעבירת שוחד והעמדה לדין, כך שיותר מכך זה בטח ובטח. הסכום לא חייב להיות גדול בשביל מי שנותן, אלא בשביל מי שמקבל. אם אדם בעל אינטרס שמקדם עניין נותן סכום כזה לנציג ציבור, זה מה שמשנה".