המפכ"ל על החיפושים בכנרת: "הנחת העבודה היא שהנעדרים אינם בחיים"

ביום החמישי לחיפושים אחר שלושת הצעירים הנעדרים באגם מאז השבוע שעבר הגיע אלשיך לבחון את פעולות הסריקה אחריהם. בהמשך היום צפויה להחל פעילות סריקה באמצעות מכשיר סונאר של חיל הים

צילום: דוברות המשטרה

המפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך הגיע היום (ראשון) לראשונה לחדר הפיקוד הקדמי של המשטרה לחופי אגם הכנרת, ביום החמישי לחיפושים אחר לירון כראדי, נחמן איטח ואיתמר אוחנה, שלושת הצעירים הנעדרים מאז השבוע שעבר. אלשיך קיבל סקירה על פעולות החיפוש באגם ממפקד מחוז צפון במשטרה ניצב אלון אסור. הפעולות כללו סריקות ימיות על ידי ספינות שיטור וצוללנים בסיוע אופנועי ים, וכן סריקות של סיירים ופרשים לחופי האגם וצילומי אוויר באמצעות מסוקים ורחפנים.

בסיום הערכת המצב, אמר אלשיך כי הנחת העבודה של המשטרה היא שהנעדרים אינם בין החיים. "כנגזרת מכך, החיפושים ימשיכו להתבצע, על פי הניתוחים המקצועיים, הן מתחת לפני המים והן מעל לפני המים". לדבריו, מכשיר הסונאר של חיל הים שהתקנתו צפויה להסתיים היום על ספינה ששכרה המשטרה "יהווה תגבורת משמעותית ליכולת הסריקה באזור הממוקד, ואנו מקווים שכוחות השיטור הימי והצוללנים בסיוע חיל הים יאתרו את הנעדרים".

עוד בוואלה! NEWS:
הסוד בים האדום: סוכנת המוסד שעזרה להבריח אלפי יהודים ארצה
"אבו מאזן יבקר בוושינגטון בתחילת החודש הבא"
המבחן של ארדואן: טורקיה יוצאת למשאל עם על השינויים בחוקה

עוד בוואלה! NEWS

"העסק של כולנו": פייסבוק למען העסקים הקטנים בישראל

לכתבה המלאה
"סריקה תת מימית של תא שטח גדול עלולה לארוך שבועות". הערכת המצב בחדר הפיקוד הקדמי בכנרת, היום (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

עוד אמר אלשיך כי "מנסיון העבר, סריקה תת מימית של תא שטח גדול עלולה לארוך גם שבועות ארוכים ולכן עם כל הקושי בטרגדיה של המשפחות יש לתת לכוחות המשולבים של השיטור וחיל הים את השהות הנדרשת לכך. נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאתר ולהשיב את הנעדרים להוריהם".

על פי הערכות המשטרה אלפי נופשים צפויים להגיע לכנרת במהלך החג השני. ברקע החיפושים אחר הנעדרים הוציאה המשטרה הודעה המחדדת את כללי הבטיחות באגם, ובראשם הקריאה להימנע מכניסה למים בחופים לא מוכרזים שאין בהם שירותי הצלה. עוד נקראים הנופשים שלא להיכנס לעומק, עקב סכנת היסחפות וכן להימנע מכניסה למים על גבי אבובים או מזרני ים. בנוסף הזהירו במשטרה מפני כניסה למים ללא ליווי, ובייחוד כשמודבר בילדים קטנים.

המפכ"ל והכוחות המשתתפים בחיפושים, היום (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

השלושה נעדרים מאז יום רביעי בשעות הבוקר. הם נסחפו על גבי מזרני ים בחוף לבנון שבכנרת בשלושה מקרים שונים. בני משפחותיהם מתחו ביקורת על מאמצי החיפוש ועל התשתיות בחופי הכינרת. עופר כראדי, אביו של לירון, קרא לראש הממשלה לפעול להגברת מאמצי החיפוש, בעוד שאורי, דודו של לירון, האשים: "אם צוותי ההצלה היו פועלים אחרת והיה להם הציוד הנדרש, יכלו למנוע פה אסון גדול.

הרב צפניה דרורי, ראש הישיבה התיכונית בקרית שמונה, הגיע היום לחוף לבנון, להביע תמיכה במשפחת אוחנה.

(עדכון ראשון: 12:35)

אלשיך וקציני המשטרה, היום (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
אופנועי ים המשתתפים בחיפושים בכנרת, היום (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
המשטרה קראה להימנע מרחצה בחופים לא מוכרזים. נופשים בכנרת, אתמול (צילום: אתר רשמי, רשות הכנרת)
לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully