עובדי "חיפה כימיקלים" הפגינו מול מעון רה"מ: "קח אחריות על המשבר"

לאחר שחסמו את מחלף השלום, הגיעו עובדי המפעל שעומד על סף סגירה לירושלים, וקראו לראש הממשלה להתערב במשבר: "הפתרונות קיימים, אין סיבה לסגור את המפעל ולפטר את העובדים"

29/03/2017
צילום: רוני כנפו, עריכה: יאיר דניאל

עשרות מעובדי מפעל חיפה כימיקלים הפגינו הבוקר (רביעי) מול מעון ראש הממשלה בירושלים, במחאה על הסגירה הצפויה של המפעל מבלי שנמצא להם פתרון תעסוקתי. יו"ר ועד העובדים, יהודה פרץ, אמר בהפגנה: "ערב הפסח ו-1500 משפחות מהפריפריה עומדות להיכנס למעגל העוני. אנו קוראים לראש הממשלה לקחת אחריות ולהביא בעצמו לסיומו של המשבר. הפתרונות קיימים, אין סיבה לסגור את המפעל ולפטר את העובדים".

איום הפיטורים עומד לפתחם של העובדים עם סגירתו המתוכננת של מכל האמוניה, וסגירת פעילות המפעלים. אתמול הם חסמו את מחלף השלום בתל אביב, במקביל להודעת ההסתדרות על סכסוך עבודה במשק. היו"ר אבי ניסנקורן קרא לכל הצדדים "להגיע לפתרון אמיתי, שימנע אובדן אלפי מקומות עבודה".

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
הפגנת העובדים(צילום: נועם מושקוביץ)
ירושלים, היום(צילום: נועם מושקוביץ)

מכל האמוניה במפעל החברה אמור להיות מרוקן עד לשבת הקרובה, 1 באפריל. ההחלטה הביאה את הנהלת המפעל להודיע לעובדים שללא פתרון הסוגיה, שני המפעלים, בצפון ובדרום, ייסגרו, והם עומדים לאבד את מקור פרנסתם. במקביל, עתרה ההנהלה בבקשה להשאיר בו 600 טון אמוניה, בטענה שאין באפשרותה לרוקנו באופן בטוח. בעיריית חיפה ובארגוני הסביבה בעיר הביעו התנגדות לבקשה.

בימים האחרונים פורסמו מודעות מטעם העובדים בכלי התקשורת בהם נכתב "אדוני ראש הממשלה, הצילו! סגירת מפעל חיפה כימיקלים, בצפון ובדרום, שולחת אותנו, 1500 משפחות, לרחוב ערב חג הפסח. אתה מחזיק את המפתח לפתרון. רק אתה יכול לעצור את הסיוט הזה ולהציל אותנו".

עובדי המפעל משתטחים על הכביש(צילום: נועם מושקוביץ)
הפגנת העובדים(צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully