וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הותר לפרסום: בנו של השר חיים כץ נעצר בפרשת התעשייה האווירית

22.3.2017 / 18:12

יאיר כץ וחשוד נוסף הובאו לבית המשפט בראשון לציון, לאחר שבבתיהם נערכו חיפושים. עשרה נוספים עוכבו לחקירה. במשטרה חוקרים את החשד כי המעורבים קידמו או העניקו הטבות לעובדים בחברה בתמורה להתפקדותם לליכוד

צילום: ניב אהרונסון

יאיר כץ, בנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ, הוא החשוד שנעצר הבוקר (רביעי) במסגרת פרשת השחיתות בתעשייה האווירית – כך הותר לפרסום, בתום דיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. מעצרו של כץ הוארך עד יום ראשון הקרוב.

יחידת להב 433 עצרה הבוקר את כץ וחשוד שני, לאחר שבבתיהם נערכו חיפושים, ועיכבה עשרה נוספים לחקירה. במשטרה חוקרים אם המעורבים הנוספים בפרשה קידמו או העניקו הטבות לעובדים בחברה בתמורה להתפקדותם לליכוד.

גל המעצרים הנוכחי התבצע הודות למעצרו של חבר ועד בכיר בתעשייה האווירית, אלי כהן, שנחשב על פי החוקרים לאיש החזק ביותר בוועד בפרט ובחברה בכלל. מאז מעצרו הצליחו החוקרים לאסוף מאות עדויות של עובדים ונותני שירות לחברה, שלטענתם הצליחו למפות פעילות עבריינית בתעשייה האווירית. לטענת גורמים במשטרה, המעצרים הצליחו "לשבור את שלטון האימה של אנשי הוועד".

עוד בוואלה! NEWS:
החשדות לשחיתות בתעשייה האווירית: נעצר איש עסקים מהצפון
התא"ל הדרוזי הראשון ופעיל חברתי: הבכיר שנעצר בפרשת התעשייה האווירית
אישום: חברות ביטחוניות תיאמו מכרזים - בהיקף של מיליונים

** לא לשימוש עד לאישור פרסום שמם** הארכת המעצר של החשודים בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית בבית משפט השלום בראשון לציון, 22 במרץ 2017. ניב אהרונסון
מעצרו הוארך עד יום ראשון. כץ בבית המשפט, היום/ניב אהרונסון

הפרשה הפכה לגלויה בשבוע שעבר. עד כה נעצרו 14 חשודים, בעלי תפקידים ונושאי משרה בתעשייה האווירית ובחברות פרטיות, שסיפקו או מספקות כיום שירותים לתעשייה האווירית, ובהם גם מקורב לשר כץ. בין העצורים, בכירים בתעשייה האווירית, חברי ועד, חברי דירקטוריון, מנהלים שאמורים לשמש שומרי סף, וכן יועצים, ספקים ונותני שירות לתעשייה האווירית. במסגרת הפרשה נחקרים חשדות לעבירות שחיתות, מרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, גניבה בידי עובד ציבור ומרמה והפרת אמונים.

אתמול נעצר איש עסקים ותעשיין בכיר בחשד למעורבות בפרשה, כפי שפורסם לראשונה בוואלה! NEWS. העצור, תושב ירכא, חשוד שנתן שוחד לבכירים בתעשייה האווירית בתמורה להטיית מכרזים. הוא נעצר לאחר שחוקרים פשטו על ביתו.

במסגרת הפרשה, שמכונה פרשה 630, קיים גם החשד כי בעליה של חברת ניהול פרויקטים שיחדו את תת-אלוף (במיל') אמל אסעד, חבר דירקטוריון זה חמש שנים בתעשייה האווירית. לטענת המשטרה, ברשותה דוח סודי שמחזק את החשד נגד אסעד. בדיון בהארכת מעצרו בשבוע שעבר אמרו החוקרים כי אסעד פעל לקידום אינטרסים של חברה שהיה בעל זיקה אליה, וכי יש בידי המשטרה תרשים מסודר של תזרים הכסף לחשבונות הקשורים לחברה זו.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה
תא"ל במיל' אמל אסעד, חבר דירקטוריון בתעשייה האווירית העצור בחשד לעבירות מרמה, שחיתות והלבנת הון. בימ"ש השלום 15 במרץ 2017. יותם רונן
מכחיש את החשד לשוחד. אסעד בהארכת מעצרו, בשבוע שעבר/יותם רונן

אסעד, בן 56 הנחשב לדמות מוערכת במערכת הביטחון, קשר את עצמו לחשדות כבר בחקירתו הראשונית ביחידה הארצית לחקירות כלכליות, אך אמר כי לא קיבל כל שוחד וכי מאחורי מעשיו עמדו עקרונות חברתיים. "אני גאה במעשים שלי", אמר בחקירתו. אורי קינן, עורך דינו של הקצין הבכיר במיל', הכחיש את החשדות המיוחסים לו. "חבל שהמשטרה נקטה בהליך מעצר כשאפשר היה לחקור אותו בלי השימוש בהליך הזה", אמר.

מועצת העובדים של התעשייה האווירית מסרה לאחר פרסום הפרשה כי "מתוקף אחריותנו לעתיד החברה, לחוסנה ולאופייה הערכי, אנו קוראים לשלטונות החוק למצות את החקירה עד תום ונשתף פעולה בעניין זה ככל שיידרש".

מהתעשייה האווירית נמסר עם חשיפת הפרשה כי בתקופה האחרונה בדקה החברה בעצמה חשדות לאי סדרים "באפס סובלנות כלפי תופעות פסולות". לפי הודעת החברה, "בהמשך לבדיקות אלה הועברו הממצאים לגורמי האכיפה והביקורת המוסמכים. בהתאם לכך, עם היוודע דבר החקירה הנחה מנכ"ל החברה את כל הגורמים הרלוונטיים לשתף פעולה באופן מלא, ככל שיידרש וללא סייגים עם משטרת ישראל ולפעול על פי הנחיותיה, במטרה למצות את החקירה ואת הדין עם כל גורם שעבר עבירה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully