התנקשות אחר התנקשות: מי מחסל את בכירי הבדלנים במזרח אוקראינה?

מיכאיל טולסטיך, אחד ממפקדי הכוחות הפרו-רוסים באזור דונייצק, הצטרף לרשימת הגורמים הבכירים שחוסלו לאחרונה. מנהיג הבדלנים: "האוקראינים לא מנצחים, אז הם פועלים באופן נבזי". צבא אוקראינה: "טולסטיך היה מגיבורי התעמולה הרוסית"

סוכנויות הידיעות
09/02/2017
רויטרס

מיכאיל טולסטיך, מפקד בכיר בכוחות הבדלניים הפרו-רוסיים במזרח אוקראינה, נהרג אתמול (רביעי) בפיצוץ בסמוך ללשכתו בעיר מקייביה, הסמוכה לדונייצק. מהרשויות ב"רפובליקה העממית של דונייצק" נמסר כי טולסטיך, שנודע בכינויו "גיבי", נהרג בפעולת טרור.

"אני רוצה לפנות לרשויות האוקראיניות ולאנשי הצבא - אתם לא תצליחו לירות בכולנו, נצוד אתכם ונהרוג אתכם, לא משנה מה תעשו", איים מנהיג הרפובליקה הבדלנית אלכסנדר זחרצ'נקו, במסיבת עיתונאים שכינס לאחר מותו של טולסטיך. לדבריו, "נתתם לנו את הזכות לפעול כך כלפיכם. האוקראינים לא יכולים לנצח אותנו בשדה הקרב, אז הם פועלים בדרכים נבזיות".

עוד בוואלה! NEWS:
ממשל טראמפ גינה את רוסיה: "אחראית להסלמה באוקראינה"
הסלמה באוקראינה: הבדלנים הפרו-רוסים במתקפה נרחבת נגד הצבא
בין פוטין לטראמפ: אוקראינה מתכוננת לעידן חדש - ולגרוע מכל

"האחריות המלאה להסלמה היא של רוסיה". כוחות הבדלנים בדונייצק, אתמול(צילום: רויטרס)
טולסטיך במצעד צבאי בדונייצק(צילום: רויטרס)

דובר צבא אוקראינה אולכסנדר מוטוזיאניק טען מנגד, במסיבת עיתונאים בקייב, כי טולסטיך היה "אחד מגיבורי היח"צ של התעמולה הרוסית, וידיו היו מגואלות בדמם של אוקראינים". הבדלנים אמנם מפנים את האצבעות כלפי הרשויות בקייב, אולם טרם התברר מי אחראי להתנקשות האחרונו.

יתרה מכך, מותו של טולסטיך הוא האחרון בשורה של התנקשויות בגורמים בכירים בקרב הבדלנים הפרו-רוסים. לפני ארבעה ימים נהרג המנהיג הצבאי של "הרפובליקה העממית של לוהנסק", אולג אנשצ'נקו, בפיצוץ מכוניתו, ובחודש אוקטובר נהרג לוחם ידוע נוסף, שהוכר בכינויו "מוטורולה".

בצל חידוש הלחימה במזרח אוקראינה בשבועות האחרונים, נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו טען בסוף השבוע כי רוסיה היא האשמה בהתחדשות המתיחות. "האחריות המלאה להסלמה הנוכחית מוטלת על רוסיה ועל הלוחמים שמקבלים תמיכה מרוסיה", אמר פורושנקו.

מבית ביקיור לייזר

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully