וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רה"מ לבג"ץ: הדרישה לפסול את מנדלבליט - "תעמולה מטעמים זרים"

7.2.2017 / 13:05

נתניהו הגיש לבית המשפט העליון תגובה לעתירה שהגיש אלדד יניב נגד עיסוק היועץ המשפטי לממשלה בחקירתו. "המשך ישיר למתקפה חסרת רסן, קמפיין תעמולה של ממש נגד ראש ממשלה מכהן מטעמים זרים ופסולים", נכתב בתגובה החריפה

צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: שניר דבוש

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (שלישי) לבג"ץ את תגובתו המקדמית לעתירה שהגיש עורך הדין אלדד יניב שבה דרש שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יפסול את עצמו מעיסוק בתיקי נתניהו בשל הקשר ביניהם, והעובדה כי מנדלבליט כיהן בעבר כמזכיר הממשלה. "המשך ישיר למתקפה חסרת רסן, קמפיין תעמולה של ממש נגד ראש ממשלה מכהן מטעמים זרים ופסולים", נכתב בתגובה החריפה שהוגשה בידי עורך דינו יוסי כהן.

נתניהו האשים את יניב ואת כלי התקשורת בקנוניה נגדו: "מטרת העתירות שהוגשו ברורה - הפעלת לחץ על היועץ המשפטי לממשלה, תוך הצגתו כמוטה, כפחדן וכהססן, הפועל מתוך מניעים זרים, כפי שהם מכנים אותו: 'היועץ המשפחתי לממשלה'. תארים אלה ייחסכו ממנו אם יחליט ומיד להעמיד לדין את ראש הממשלה. או אז יחזור להיות אדם אמין".

ראש הממשלה המשיך: "המסר העולה מהעתירות המלוות בקמפיין תקשורתי מתוזמר שלו ושל חבריו הפוליטיקאים וקבוצת עיתונאים מסוימת". עוד נכתב בתגובה כי יניב, שזו עתירתו השנייה בנושא, מתנהג כ"אחוז דיבוק" ומטרתו "פגיעה בראש הממשלה והפלתו. עתירת סרק מתחכמת ומקוממת בעלת אג'נדה סמויה", חתם נתניהו.

לקריאה נוספת:
בג"ץ הורה לנתניהו: הסבר מדוע לא תשעה את עצמך ממשרד התקשורת
ברקע פרשת הצוללות: הצעת חוק לפיקוח פרלמנטרי על רכש ביטחוני
מקורבים לחקירה: "שיחות רה"מ ומוזס הוקלטו כדי להשמיען לשרה נתניהו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, 2015. AP
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, 2015/AP

בגוף התגובה ציטט את דבריו של היועץ המשפטי לממשלה בכנס אילת: "אני שומע לעתים קולות שקוראים לי לא לעסוק בתיקים הקשורים לראש הממשלה. זו חובתי. כל עוד אין עילה בחוק להימנע מלעסוק בזה. כל עוד אני בתפקיד, זו חובתי". לדבריו, "הטיפול שלי בפרשות האמורות אינו אלא קיום הוראות חוק היסוד".

העתירה של יניב, שהוגשה ב-29 בינואר באמצעות עורכי דינו, יובל יועז ודורון ברקת, דורשת שמנדלבליט יודיע כי הוא אינו יכול לטפל בתיקי ראש הממשלה "בשל ניגוד עניינים שהוא מצוי בו נוכח נגיעתו במישרין ובעקיפין, במסגרת תפקידו הקודם כמזכיר הממשלה, בנושאים הנחקרים בתיק 2000". המשיבים לעתירה, מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן ונתניהו, נדרשו למסור את תגובתם המקדמית לעתירה ולבקשה למתן צו ביניים עד היום.

בעתירה נטען כי "אביחי מנדלבליט, מתוקף תפקידו כמזכיר הממשלה, אמון גם על הקשר שבין הממשלה והחלטותיה, לרבות החלטות ועדת השרים, לבין הקואליציה וראשי סיעות הקואליציה בכנסת. הדעת נותנת אפוא כי היועץ המשפטי היה מעורב באופן אקטיבי ואינטנסיבי בדיון שהתקיים בקרב גורמי הממשלה בהצעת החוק האמורה (ישראל היום, ג"ג), וביישום ההחלטות שהתקבלו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully