ראש ממשלה תחת חקירה

ראיית המפתח בידי המשטרה: ההודעות בהן משפחת נתניהו דורשת "מתנות"

לוואלה! NEWS נודע כי תיעוד הודעות טקסט ומיילים, ובהן דרישות לאספקת סיגרים ושמפניה, נמצא בידי המשטרה. ההודעות הועברו ישירות ממשפחת נתניהו לאיש העסקים שעומד במרכז חקירת "תיק 1000". גורמים בסביבת נתניהו: "עיוות וסילוף"

30/01/2017
צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: שניר דבוש

ראיית המפתח בידי החוקרים: המשטרה מחזיקה בתכתובות מיילים והודעות טקסט בין משפחת נתניהו ואיש העסקים ארנון מילצ'ן, שעומד במרכז "תיק 1000" - שם מתועדות דרישות ופירוט מצד המשפחה לאספקה, בין היתר של סיגרים ושמפניה ורודה - כך עולה ממידע שהגיע לידי וואלה! NEWS.

לפי גורמים המעורים בפרטי החקירה, הפירוט בתכתובות חד משמעי וכולל דרישה לקבלת הסיגרים ובקבוקי השמפניה הוורודה, שמכונים בתכתובות "עלים" ו"ורודים". גורמים בסביבת ראש הממשלה גיבו לפרסום ומסרו כי מדובר ב"עיוות וסילוף, עוד 'פייק ניוז'".

לקריאה נוספת:
מקורבים לחקירה: "שיחות רה"מ ומוזס הוקלטו כדי להשמיען לשרה נתניהו"
לשכת רה"מ על תיק 3000: רכש הספינות - בהתאם להמלצות חיל הים
הרצוג לנתניהו: "העובדות שנחשפו מובילות לסוף דרכך הפוליטית"

תיעוד המסרים פוגע בטענה כי מדובר ב"מתנות בין חברים". נתניהו ומילצ'ן(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, AP,)

משפחת נתניהו העבירה את דרישות האספקה למילצ'ן לאורך שנים, עד לעת האחרונה. תיעוד ההודעות שמהווה ראייה מרכזית בתיק - ונמצא בידי המשטרה - ממוסס לכאורה את טענת ראש הממשלה כי "מותר לקבל מתנות מחברים", כפי שאמר מעל דוכן הכנסת בשבוע שעבר, שכן התכתובות מצביעות על כך שהמתנות לא ניתנו ביוזמתו של מילצ'ן אלא לאחר דרישות מפורטות וברורות לכאורה מצד משפחת נתניהו.

מנגד, התכתובות מחזקות את טענתו של מילצ'ן בחקירתו במסגרת "תיק 1000", שבה מסר עדות פתוחה ואינו חשוד בשלב זה, לאחר שגם חלק מעובדיו העידו במשטרה. במשרד המשפטים נוטים לראות בתיק "1000" - שבמסגרתו צפויים להיחקר אנשי עסקים נוספים - פרשה של הפרת אמונים ולא של שוחד, משום שהמתנות לא נמסרו בשל פעולה הקשורה בתפקידו של ראש הממשלה.

מעשיו של מילצ'ן ועדותו מחזקים את טענתו, שלפיה לא היה כל אינטרס עסקי או כלכלי מצדו במסירת המתנות. עם זאת, קבלת מתנות בסכומים גבוהים מאנשי עסקים לראש הממשלה, מעלה חשד לניגוד עניינים - הבסיס לעבירת הפרת אמונים. ברשות המסים שוקלים אם לפתוח במקביל בחקירת העלמת מס בשווי המתנות, שמגיע לכמה אלפי שקלים.

עוד בוואלה!

תחרות המסעדות הגדולה של ישראל יוצאת לדרך, וגם אתם יכולים לזכות!

בשיתוף ZAP REST
"אין גבול לרדיפה". נתניהו(צילום: נועם מושקוביץ)

בשבוע שעבר התייחס ראש הממשלה לפרשה במליאת הכנסת, ואמר כי "מותר, על פי החוק, לקבל מתנות מחברים". לדבריו, "מעוותים את החוק. חוק אחד לכולם, ועכשיו אומרים - אסור לקבל מתנות מחברים. יש פה קמפיין חסר תקדים של ציד ורדיפה, של צביעות והפעלת לחץ. המטרה היא להחליף שלטון באמצעות לחץ תקשורתי על היועץ המשפטי כדי שיגיש כתב אישום בכל מחיר".

נתניהו הוסיף כי "אין סוף לציד, אין גבול לרדיפה. לא הייתה פה שום עבירה ולא מחליפים ראש ממשלה בחקירות. אני אמשיך להוביל את מדינת ישראל עוד שנים רבות עבור אזרחי ישראל, עבור מדינת ישראל ועבור העם היהודי וכדאי שתתחילו להתרגל לזה".

(עדכון ראשון: 15:49)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully