פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הסעות פרטיות ועובדים בחינם: חקירת הדיל בין "דן" למשטרה נחשפת

   הפרקליטות הודיעה כי תעמיד לדין בכפוף לשימוע סגן-ניצב במשטרה ובכיר לשעבר בחברת האוטובוסים "דן", בחשד לעבירות טוהר המידות. לפי החשד, הבכיר הציע שירותים למשטרה תמורת הקלות באכיפה נגד החברה

   אוטובוסי דן בתל אביב. נובמבר 2015 (ראובן קסטרו)
   אוטובוס דן בתל אביב (צילום אילוסטרציה: ראובן קסטרו)

   המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות הודיעה היום (חמישי) כי היא שוקלת להעמיד לדין בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות את מצליח קזיס, ראש חטיבת התנועה בחברת האוטובוסים "דן" לשעבר, ואת סגן-ניצב שחר ישראלי, קצין אגף התנועה במרחב ירקון לשעבר, המשמש כיום כראש הזרוע המבצעית של המנהלת המשטרתית של הרכבת הקלה/

   לפי החשד, קזיס דאג לכך שכעשרה עובדי דן יתנדבו באגף התנועה של המשטרה, תמורת משכורות מחברת דן, מבלי שעבדו בחברת האוטובוסים. כך, היו המתנדבים מצויים בניגוד עניינים בין חובתם כאוכפי חוק באגף התנועה, ובין היותם עובדי "דן", כשלעתים הם פעלו בניגוד לתפקיד, והעדיפו את אינטרס חברת האוטובוסים.

   חשד נוסף נוגע לכך, שמשך למעלה מעשור, כבדרך שגרה, בעשרות הזדמנויות שונות, נהגה חברת "דן", באישור קזיס, לספק לשוטרי משטרת ישראל ברחבי הארץ, שירותי הסעה פרטיים שהזמינו השוטרים, שלא באמצעות מרכז ההזמנות המשטרתי, לצורך פעילות רווחה ונופש ליחידות המשטרה, וזאת בעלות נמוכה מהמקובל ועל מנת לקדם את האינטרסים של חברת דן במשטרה.

   עוד בוואלה! NEWS:
   תאורת LED, מסכים ונגישות מלאה: כך ייראו קרונות הרכבת הקלה
   תושבי עמונה בתשובתם לבג"ץ: "מחויבים לפינוי שקט מההר"
   המצוד אחרי המחבל מברלין: "עצורים בפשיטות ברחבי גרמניה"

   זירת רצח הנערה בת ה-17 בכסרא סמיע, 21 בדצמבר 2016 (אדריאן הרבשטיין)
   במשטרה לא נקטו צעדים נגד הקצין (צילום ארכיון: אדריאן הרבשטיין)

   עוד עולה כי במסגרת "הקשר הפסול", שמתארת מח"ש, בין סנ"צ ישראלי לבין קזיס, ביקש ישראלי מקזיס שידאג שחברת "דן" תעסיק את אשתו, ובהמשך אף דאג למנוע את פיטוריה. מהמשטרה נמסר כי עם תחילת החקירה, הוחלט כי אין מקום לנקיטת אמצעים כנגד ישראלי, וכי אם יוחלט להגיש כתב אישום פלילי, המשטרה "תשקול כמקובל נקיטת אמצעים כנגד הקצין על בסיס חומר מח"ש המעודכנים".