פינוי עמונה

  עם הדלקת הנרות, החשש בעמונה הופך לתפילה: "שלא תהיה השבת האחרונה"

  תושבי המאחז לא יודעים אם יישארו על ההר עוד ימים רבים. טלי יהב, שנמצאת בעמונה "מההתחלה", סיפרה: "אנחנו מרגישים חיבוק חם מהציבור". מאות אורחים נשארו ביישוב, וביציאה מבית הכנסת הצעירים כבר מתכננים את הצעד הבא

  • עמונה
  יוסי אלטר

  טלי ודוד יהב, כמעט 20 שנים בעמונה, "מההתחלה", לדבריהם, התכוננו היום (שישי) לשבת, אולי אחרונה במאחז הלא חוקי. בין הפסקות החשמל שנגרמות מהעומס, בשל האורחים הרבים, נשלמות ההכנות לארוחת הערב. עוד רגע טלי תצא לקנות פרחים, ולהשלים קניות ב"רמי לוי" שער בנימין. לדבריה, "לשבת אנחנו עורכים שולחן גדול. כל דכפין".

  "אנחנו מרגישים חיבוק חם מהציבור והמון הערכה", סיפרה טלי. "אנשים מתקשרים כל הזמן, כל מי שמכיר אותי, גם מביאים דברים". בני הזוג לא יודעים אם תהיה זו השבת האחרונה שלהם במאחז, לפני הפינוי הצפוי. "אנחנו לא נביאים, מקווים לטוב וסומכים בעיקר על הקדוש ברוך הוא", אמר דוד. לדברי טלי, היא "בטוחה שיצא מפה משהו טוב".

  המאבק על עמונה - עוד בוואלה! NEWS:
  טרור פלסטיני, תג מחיר וסרבנות: התרחישים המדאיגים לפני פינוי עמונה
  אחרי שטרפו את הקלפים – לפעילי עמונה נותר סימן שאלה אחד: מתי?
  המשטרה מנסה להרגיע את השטח: פעילי ימין נעצרו לקראת פינוי עמונה

  טוב לדעת (מקודם)

  זמן לפינוק עצמי: מה נוכל לקנות לעצמנו לחגים השנה?

  בשיתוף שמרת הזורע
  לכתבה המלאה
  "אנחנו לא נביאים". יהב (צילום: משה שטיינמץ, באמצעות סמארטפון של וואווי - Huawei)
  חסימות צירים בעמונה, היום (צילום: כבאות והצלה יו"ש)

  רבים מהאורחים כבר עזבו, אך נשארו כמה מאות. במאחז יש גם כמה עשרות בני אדם שלא עזבו את עמונה ימים ארוכים. את השבת, ש"תהיה מרוממת", הם יעבירו בחממות היישוב, כמו בשבת שעברה. כמה מהם מנסים להשיג מפתח למקווה הנשים כדי לטבול לקראת השבת, ואולי גם להשיג מקלחת – אם תהיה חמה, מה טוב.

  השר אורי אריאל הגיע תחת אבטחה כבדה לסיור ביישוב, ומבית הכנסת יצאו בשעת צהריים אברכים עטורי תפילין, צועקים לעברו: "מכרת את עמונה". בעזרת המאבטחים, הוא מתעלם מדבריהם, והולך מחובק עם תושב אחד פרגמטי, לצפות על צדו המזרחי של המאחז. בכיכר המרכזית כבר מוכנות ניידות השידור לפינוי המתקרב, וקרוואנים שכורים מאכלסים את הצלמים. ילדי היישוב חוזרים מבית הספר, למראה שלטים שתלו ילדי תלמוד התורה ביצהר: "לילדי עמונה היקרים. מחזקים את ידכם ומתפללים להצלחתכם, גיבורים שלנו".

  צעקו לשר "מכרת את עמונה". עמונה, היום (צילום: קובי ריכטר, תצפית TPS)
  "תשיגו לכם רב ליישוב". עמונה, היום (צילום: קובי ריכטר, תצפית TPS)

  הגשמים האחרונים מילאו את ההר בבוץ סמיך, וצעירים חרוצים שוטפים את קרוואן המודיעין, שמשמש חדר אוכל מאולתר. בחסות החימום, בבית הכנסת קוראים את פרשת השבוע, על מסעות יעקב אבינו בין אפרתה לבית אל. בחצר מדברים פוליטיקה ומתכננים את הצעד הבא, אחרי הפינוי: "אתה רואה את הגבעה שם? אנחנו הולכים לדפוק בה שני קראוונים", אומר צעיר לחברו, שממליץ: "תשיגו לכם רב ליישוב".

  השר אורי אריאל בעמונה, היום (צילום: משה שטיינמץ, באמצעות סמארטפון של וואווי - Huawei)
  הכנות לקראת ארוחת שבת בעמונה, היום (צילום: צעירי עפרה)
  מתכוננים לארוחת שבת במאחז (צילום: צעירי עפרה)
  השר אורי אריאל בעמונה, היום (צילום: משה שטיינמץ, באמצעות סמארטפון של וואווי - Huawei)
  חסימות צירים בעמונה, היום (צילום: כיבוי והצלה יו"ש)

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully