הסופה לא אכזבה: כמה גשם ירד אצלכם? אלו הנתונים המלאים

המערכת החורפית הסוערת, שתגיע הערב לקיצה, הביאה עמה כמויות גשם גדולות. הממטרים הרבים בצפון הביאו נחלים בגליל ובגולן לעלות על גדותיהם, כשגם בשפלה ירדו עשרות מילימטרים. בשל כמויות השלג הגדולות שירדו - הגישה לחרמון נחסמה

14/12/2016
צילום: צלמי וואלה!NEWS, רשות הטבע והגנים, אתר החרמון, אבירם יעקובוביץ' וסרטוני גולשים, עריכה: יוסי אלטר

המערכת החורפית שהגיעה לאזורינו שלשום נמשכת גם היום (רביעי), כששיאה היה הבוקר, וכללה כמויות גשם גדולות מהצפון ועד הדרום. בצפון רמת הגולן ובחוף הצפוני ירדו כמויות המשקעים הגבוהות ביותר: כמאה עד 120 מ"מ. בעקבות הגשמים העזים נרשמו הזרימות החזקות ביותר זה 3 שנים בנחלי הצפון שניר, חרמון ומשושים. כך גם בנהר הירדן, שסבל מסכנת התייבשות בשנה האחרונה. גם בגליל המערבי נרשמו זרימות עזות בנחלים חלזון, קישון, בית לחם וציפורי.

עמיר גבעתי מהשירות ההידרולוגי ברשות המים אמר כי במערכת הגשם הנוכחית נרשמה זרימה ראשונה זה שנתיים בנחלים שיבשו בצפון, כמו נחל עמוד, צלמון, דישון וחצור ואפילו בנחל שיאון, שהיה יבש בשלוש השנים האחרונות. גובה המים בנהר הירדן הוא הגבוה ביותר זה שלוש שנים.

מפלס הכנרת עלה משעות הבוקר אתמול בשישה סנטימטרים, מתוכם ס"מ משעות הבוקר היום. המפלס עומד היום על 213.71- מטרים. מאתר החרמון נמסר כי הציר המוביל אל ההר חסום בשל מזג האוויר הסוער והשלג שהצטבר במקום, ולכן לא מתאפשרת כניסת מבקרים אליו.

לקריאה נוספת:
אחרי הטרגדיה: המשטרה סוגרת כבישים תת קרקעיים באזור חיפה
ליקוי בנייה ותקלה במערכת הניקוז: הכשלים שהובילו למות הנהג בחיפה
הסופה נמשכת: פתיתי שלג ראשונים בגליל והצפות בדרום

מפלס הירדן עלה בשני מטרים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא ירמק, קייקי כפר בלום)

במושב רמות ירדו 78.4 מילימטרים של גשם; בגמלא - 90 מ"מ; באלוני הבשן - 103 מ"מ; באבני איתן - 84.8 מ"מ; ברמת מגשימים - 93.4 מ"מ; ובמרום גולן - 104 מ"מ. בגליל המערבי נמדדה הכמות הגדולה ביותר ביישוב מעיליא - 102 מיליטרים גשם. בקיבוץ גורן ירדו 77.5 מ"מ; בחרשים - 98.3 ובמושב לימן - 56.2.

בגליל התחתון נמדדה הכמות הגדולה ביותר בהר מירון עם 95 מילימטרים של גשם. בנצרת עילית נמדדו 87.4 מילימטרים; ביודפת - 92.2 מ"מ; בתבור - 88.1; בגזית - 98.1; בגינוסר - 90.3. בעמק יזרעאל נמדדה הכמות הגדולה ביותר בקיבוץ רמת השופט עם 147.7 מילימטרים של גשם. בקיבוץ השכן, משמר העמק, נמדדו 146 מ"מ; בדליה - 135.9; בהיוגב - 129.9; בעמיקם - 101.9; במרחביה - 97.7; בכרם מהר"ל - 87.3.

עוד בוואלה!

קל, מהיר, קומפקטי ומלא בסטייל: הקורקינט של OKAI משנה את חוקי המשחק

בשיתוף בנדא מגנטיק

מכ"מ הגשם המתעדכן

בכרמל ירדה הכמות הגדולה ביותר בקיבוץ בית אורן עם 137.4 מילימטרים של גשם. בזכרון יעקב נמדדו 104.9 מ"מ; בניר עציון - 110; בכפר המכבי - 108.9; בטכניון שבחיפה - 108.6; באוניברסיטת חיפה - 95.7; בקיבוץ אפק - 70.7. באזור השפלה נמדדה כמות הגשמים הגבוהה ביותר בנמל התעופה בן גוריון עם 60.2 מילימטרים של גשם; במושב גמזו נמדדו 30.2 מילימטרים; בבית נחמיה - 52.4; בגמליאל - 33.2. כמו כן, בקיבוץ שומריה שבנגב הצפוני נמדדו 24.8 מילימטרים של גשם ובמושב לוזית שבעמק האלה נמדדו 72.2 מילימטרים.

עצים ועמודי חשמל קרסו, קולטני שמש נפלו בגן ילדים

מזג האוויר הסוער הביא עמו היום גם נזקים לא מעטים. הרוחות החזקות גרמו בין היתר לקריסת עצים ועמודי חשמל, וגם לנזק לרכוש. בגן ילדים בתל אביב נפלו קולטני שמש שניתקו ממקומם בגגות הסמוכים. לא היו נפגעים באירוע, אך הקולטנים שצנחו חסמו את הגישה אל הגן.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
זרימה במפל סער, היום(צילום: ספק 500, עופר שנער, רט?ג)

בגן ילדים אחר בעיר לוד קרס עץ במהלך הלילה, כמה שעות לפני שעשרות ילדי הגן הגיעו למקום. בפתח תקווה נפצעה אישה באורח קל לאחר שספת קש, שככל הנראה עפה ממרפסת סמוכה, פגעה בה בעת שהלכה ברחוב.עוברי אורח סיפרו כי ראו את הספה עפה ממרפסת מקומה חמישית בבניין סמוך. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לאישה בת ה-31 טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים בעיר כשהיא סובלת מחבלה באגן.

בפינת הרחובות קיבוץ גלויות ושוקן בתל אביב נפלה זגוגית חלון מהקומה התשיעית על מונית בזמן נסיעה. לא היו נפגעים באירוע אך למונית נגרם נזק. הפסקות חשמל רבות אירעו הבוקרים בערים בני ברק, גבעתיים, תל אביב ורמת גן.

קשת בענן באגמון החולה, היום(צילום: תמונות גולשים, חנוך סייף וענבר רובין, קק"ל)
נחל צלמון, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דותן פז גינוסר)
נחל שניר, אתמול(צילום: ג'יליס, יותם אסרף)
קולטני השמש שנפלו בגן בתל אביב, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, עו?ד סיימון תשובה וטל גז?נדה)
ספה שהתעופפה ממרפסת הקומה החמישית בבניין בפתח תקווה ופגעה באישה(צילום: מד"א)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully