וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחאת החצאיות: לפחות עשר יועצות פרלמנטריות נוספות עוכבו בכנסת

14.12.2016 / 11:00

עוזרות של חברי כנסת לא הורשו להיכנס הבוקר למשכן בשל לבושן, לאחר שהשבוע דווח על שתיים נוספות שנמנעה כניסתן מסיבה דומה. עשרות יועצות ויועצים מסרבים להתפנות משער הכניסה: "לבוש מכובד אין משמעו לבוש צנוע". ח"כ טרכטנברג הצטרף למחאה - והוריד את חולצתו

עריכה: שמרית גולדשטיין

לפחות עשר יועצות פרלמנטריות עוכבו הבוקר (רביעי) בכניסה למשכן הכנסת למשך כשעה בשל לבושן. זאת, לאחר שבמהלך השבוע נמנעה כניסתן של שתי יועצות בטענה כי שמלותיהן קצרות מדי. עשרות יועצות ויועצים פרלמנטריים עומדים זה יותר משעה בשער פולומבו, בכניסה למשכן, ומסרבים להתפנות במחאה על עיכוב היועצות. אחת מהן התבקשה להסיר את המעיל שלה, על מנת שאנשי משמר הכנסת יוכלו לבחון את אורך השמלה שלה.

הבוקר פתחו היועצות במחאה על מניעת כניסתן של השתיים, במסגרתה הגיעו למשכן בשמלות ובחצאיות. "עצרו אותנו בבידוק וביקשו מאיתנו להמתין", אמרה הדוברת של ח"כ יעל גרמן, לירון שליש. "הגיעה אישה ממשמר הכנסת ואמרה שהלבוש שלנו לא תואם את קוד הלבוש של הכנסת. הדבר ההזוי הוא שהשמלה שלבשתי היום היא בדיוק אותה שמלה שלבשתי כשהגעתי לראיון עבודה כאן ואז לא הייתה בעיה". בנוסף לשליש, עוכבו בכניסה ארבע יועצות נוספות, של ח"כ גרמן ושל ח"כ קארין אלהרר. למחאה הצטרף גם ח"כ מנואל טרכטנברג מהמחנה הציוני, שהוריד את חולצתו ונותר בגופייה.

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, נזף בח"כ טרכנטברג ובשיחה בין השניים הביע זעם על הצעד וסירב להאמין שמחאתו הייתה רק בשל אי כניסתה של היועצת הפרלמנטרית שלו. השניים סיכמו להיפגש היום. מלשכתו של טרכטנברג נמסר כי "אנו בעיצומם של דיוני ועדת הכספים על תקציב המדינה, שזה עניין חשוב בהרבה, אך לא נאפשר לכנסת להתעמר בעובדות המשכן על ידי מדידתן".

בשעות הערב התנצל חבר הכנסת. "בהגיעי לשערי הכנסת פגשתי עשרות יועצות שכניסתן נמנעה. המראה של העוול שנעשה בכנסת ישראל לנשים הצעירות האלה נגע בעצב חשוף אצלי", אמר. "אני מודה ומתוודה שזה גרם לי לאובדן עשתונות, ובעקבות כך למעשה הפגנתי שלא מכבד לא אותי ולא את הכנסת". אני לא גאה במה שקרה. אני רוצה להתנצל מעומק לבי בפני אנשי משמר הכנסת".

עוד בוואלה! NEWS:
הצעה חדשה בכנסת: יועצים של ח"כים יתלוו אליהם לנסיעות לחו"ל
ח"כ ברקו לאישה שהתלוננה נגד עוזרה: "אל תפתחי את היחסים האינטימיים"
פרסום ראשון: אבטחה כבדה הוצמדה לשר בנט מחשש לפגיעה מצד פעילי ימין

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
מחאת החצאיות, הבוקר/מערכת וואלה!, צילום מסך

את "מחאת החצאיות" שהתעוררה הבוקר יזם הוועד המייצג של היועצים הפרלמנטריים. טענת הוועד היא כי הם מוחים "נגד פגיעה בכבודם של עובדות עובדי ובאי הכנסת". עוד מסרו שם כי השינוי באכיפת חוקי הלבוש הוא הוראה של מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ', לפיה יש להחמיר את אכיפת תקנון הלבוש. אתמול נפגשו נציגי היועצות והיועצים הפרלמנטריים סחרוביץ', ולדברי הנציגים, הפגישה התקיימה ב"רוח טובה ומתוך מקום להידברות".

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), שעוזרתה עוכבה גם היא בתחילת השבוע, שיגרה מכתב אל יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, בו מחתה נגד המתרחש בכניסה למשכן. מיכאלי ביקשה מאדלשטיין "למצות את ההליכים בתוך המשכן" ולאפשר את כניסת כל היועצים למבנה. מיכאלי הוסיפה בתגובה כי "חברות וחברי הכנסת זקוקים לעוזרות ולעוזרים בפנים, בעבודה, ולא משנה מה הם לובשות או לובשים".

sheen-shitof

בהנחה בלעדית

החברה הישראלית שהמציאה את מסירי השיער עושה זאת שוב

בשיתוף Epilady
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
המכתב ששלחה מיכאלי לאדלשטיין הבוקר/מערכת וואלה!, צילום מסך

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג פנה בחשבון הטוויטר שלו ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "אני קורא לך להתערב מיידית, לפתוח את השער ולשים סוף למחזה האבסורד. הכנסת צריכה לחזור לעבוד".

השר אופיר אקוניס הגיב בחשבון הפייסבוק שלו למחאתו של ח"כ טרכטנברג וכתב כי על אף הערכתו הרבה אליו, "מה שעשה היום פרופ' טרכנטברג בכניסה לכנסת הוא מעשה מביש: לא מכובד ולא מכבד".

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
שלוש מהיועצות שעוכבו הבוקר בכניסה למשכן/מערכת וואלה!, צילום מסך

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) התייחסה הבוקר לעיכובן של היועצות ואמרה כי הוא "חמור ביותר, מהווה חדירה לפרטיותן, משפיל וכוחני. בעשר שנותיי בכנסת זה לא קרה מעולם".

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) הגיב היום לדברים בחשבון הטוויטר שלו, ואמר כי אינו תומך במחאת היועצות. "מחזק ידי עובדי משמר הכנסת העובדים במסירות למרות הדמגוגיה והשיימינג שיעשו להם היום. היו חזקים, אחים שלי, הצדק אתכם", צייץ גליק.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
"אותה השמלה שלבשתי בריאיון העבודה". שליש, הבוקר/מערכת וואלה!, צילום מסך
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
הצטרף למחאה. ח"כ טרכטנברג בגופייה במשכן הכנסת, היום/מערכת וואלה!, צילום מסך

המחאה התעוררה בעקבות מקרים שבהם נמנעה כניסתן של עובדות בכנסת, בהן שקד חסון, היועצת הפרלמנטרית של ח"כ מרב מיכאלי ומוריה סילפן, היועצת הפרלמנטרית של ח"כ אלי אלאלוף. השתיים הגיעו בנפרד במהלך השבוע האחרון למשכן הכנסת וכניסתן נמנעה במשך זמן רב. "לאות מחאה, מתכוונות היועצות להגיע מחר לעבודה לבושות בשמלות וחצאיות", נכתב בהודעה שפרסמו אתמול, תוך שהדגישו כי "לא מדובר בפרובוקציה, אלא בהבהרה שלבוש מכובד אין משמעו לבוש צנוע במונחים פונדמנטליסטיים. עובדות ועובדי הכנסת מכבדים את הכנסת עד מאוד ומתלבשים בהתאם".

מחאת העוזרות הפרלמנטריות נגד משמר הכנסת והחצאיות הקצרות, כנסת. דצמבר 2016. נועם מושקוביץ
שתיים מהמוחות עם ח"כ חנין וח"כ תומא סלימאן, הבוקר/נועם מושקוביץ

קוד הלבוש בכנסת קובע בין היתר כי "אין להגיע לכנסת בלבוש שאינו הולם כמו: גופיות, חולצות בטן, מכנסיים קצרים, חצאיות ושמלות קצרות, כפכפים וכיוצא בזה". בנוסף, גם אין להגיע לכנסת עם לבוש בעל כיתוב פוליטי. קוד הלבוש חל על כל עובדי הכנסת, בהם יועצים פרלמנטרים, עובדי הסיעות ובעלי היתרי כניסה קבועים חד פעמיים. היועצות הפרלמנטריות טוענות כי יש "לעשות חשיבה מחודשת" סביב קוד הלבוש, מכיוון שבין היתר לא הוגדר בו במפורש מהי שמלה קצרה.

(עדכון ראשון: 9:11)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully