פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תיעוד קשה: שלושה גורי כלבים שסובלים מהזנחה נמצאו בראשון לציון

   צוות רפואי של "תנו לחיות לחיות" הוזעק למבנה הנטוש בעיר שבו נמצאו הכלבים. כלב אחד מת במהלך ניסיונות הטיפול בו, וכלבה נוספת נאבקת על חייה. "הלב יוצא אליהם"

   תיעוד קשה: שלושה גורי כלבים שסובלים מהזנחה נמצאו בראשון לציון
   צילום: תנו לחיות לחיות, עריכה: ורד לידני

   שלושה גורי כלבים במצב קשה של הזנחה והתעללות נמצאו במבנה נטוש בראשון לציון. "הלב יוצא אל הכלבים שישבו וגססו בתוך המבנה הנטוש", אמרה לוואלה! NEWS אתי אלטמן, מייסדת ארגון "תנו לחיות לחיות". "אני קוראת למשטרת ישראל לבדוק אם ישנם בני אדם שהחזיקו את הכלבים במבנה והם האחראים למצבם ואם כן, למצות איתם את מלוא חומרת הדין".

   בתיעוד קשה שהגיע לידי וואלה! NEWS, נראים הגורים במבנה בקרבת גן האירועים "גן הוורדים". מוקד "תנו לחיות לחיות" שקיבל את ההודעה על הימצאות הגורים שלח את הצוות הרפואי שלו להעניק להם טיפול.

   "בתוך מבנה נטוש נמצאו שלושה גורי כלבים – נקבה ושני זכרים – שהיו במצב גסיסה", סיפרה ספיר לוסטינגמן, מוקדנית העמותה שקיבלה את השיחה מהמודיע. לדבריה, היא התרשמה שמדובר במקרה אמיתי וחריג ולכן הגיעה בעצמה למקום. מצבם הרע של הכלבים, הכריע בסופו של דבר אחד מהם. "הצוות הרפואי של העמותה טיפל בנקבה, שעדיין נשקפת סכנה לחייה, אך אחד מהזכרים מת במהלך ניסיונות הטיפול בו".

   עוד בוואלה! NEWS:
   גשמים בכל רחבי הארץ, שלג בחרמון וחשש משיטפונות: הסערה נמשכת
   פינוי חאלב מתעכב; אסד: "המערב רוצה להציל את הטרוריסטים"
   קטטה מחוץ למועדון בצפון: שני צעירים נפצעו קשה מדקירות

   מבנה נטוש בראשון לציון שבו נמצאו גורי כלבים מוזנחים, דצמבר 2016 (מערכת וואלה! NEWS)
   "משמש מפלט לחסרי בית ולמכורים לסמים". המבנה הנטוש שבו אותרו הכלבים (צילום: תנו לחיות לחיות)

   לפי שעה, עדיין לא אותרו בני אדם באזור המבנה הנטוש שיכולים למסור פרטים על הכלבים. זה שעות שמנסים בעמותת "תנו לחיות לחיות" לאתר את הגורם האנושי שבא במגע עם הכלבים. משיחות עם תושבי האזור עולה כי המבנה משמש בעיקר מפלט לחסרי בית ולמכורים לסמים.

   מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "השירות הווטרינרי פועל על פי קריאה. אם הדברים לא מובאים לידיעת השירות הווטרינרי, הוא לא יכול לפעול. במקרה זה מדובר באזור לא מיושב ועל כן ייתכן שהמצב החמיר ללא כל דיווח. דיווח בנושא נמסר אתמול, ומיד התחלנו בפעולות לאיתור הכלבים ולטיפול בהם".

   מקרי הזנחה והתעללות קשה בכלבים התגלו בבניין נטוש בראשון לציון (מערכת וואלה! NEWS , תנו לחיות לחיות)
   אחד הכלבים שנמצאו במצב קשה (צילום: תנו לחיות לחיות)
   מבנה נטוש בראשון לציון שבו נמצאו גורי כלבים מוזנחים, דצמבר 2016 (מערכת וואלה! NEWS)
   התנאים שבהם נמצאו הכלבים בראשון לציון (צילום: תנו לחיות לחיות)