לראשונה בצה"ל: נערים חרדים עברו גיבוש לחטיבת הצנחנים

45 נערים השתתפו בארבעה ימי הכנה וגיבוש לקראת הקמת פלוגת "ח"ץ" - חרדים צנחנים - בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים. בינתיים, בבני ברק, מתנגדי גיוס איימו על ראש תחום גיוס חרדים בצבא

09/12/2016
צילום: משרד הביטחון ודובר צה"ל

לראשונה בתולדות צה"ל וחטיבת הצנחנים, הסתיים שלשום (רביעי) גיבוש לאוכלוסייה החרדית. בגיבוש, שנערך במסגרת תכנית "חרדים לצנחנים", השתתפו 45 בני נוער. הם עברו יומיים של הכנה לגיבוש בהובלת משרד הביטחון, ובמהלכם השתתפו בסדנאות, קיבלו הכנה מנטלית ורוחנית, שיעורי קרב מגע ומורשת קרב ביישוב בית מאיר. לאחר מכן, התייצבו החניכים בבסיס ההכשרה של חטיבת הצנחנים כדי לעבור גיבוש לחטיבה.

בני הנוער פגשו מפקדים מחטיבת הצנחנים בסדיר ובמילואים, רבנים המקדמים את ערך השירות בצה"ל וחרדים ששירתו בעבר בחטיבת הצנחנים ונבחנו על המוכנות הפיזית, המנטלית ובעיקר המוטיבציה שלהם להתגייס לחטיבה.

עוד בוואלה! NEWS:
"הפעם הולכים עד הסוף": הכנות אחרונות לקראת פינוי עמונה
רעידת אדמה חזקה באיי שלמה: אזהרת צונאמי פורסמה באזור
רוסיה: צבא סוריה נצר אש במזרח חאלב כדי לאפשר פינוי אזרחים

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל
עשרות בני נוער מהמגזר החרדי סיימו את הגיבוש הראשון מסוגו בצה"ל עבור חטיבת הצנחנים. דובר צה"ל
הצעירים עברו יומיים הכנה מנטלית, ויומיים גיבוש(צילום: דובר צה"ל)

ההכנות לגיבוש ולקליטת החרדים בבסיס הצנחנים החלו כבר לפני כחודשיים. מתחם ייחוד לפלוגה החרדית, שתיקלט בגדוד "צפע" 202 ותיקרא "ח"ץ" - חרדים צנחנים, נבנה בבסיס והוא כולל בית כנסת. כמו כן, הוקצו לפלוגה מש"קים גברים.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "הצלחת הגיבוש היא התשובה הטובה ביותר לאותם מתנגדי גיוס המנסים להלך אימים על אלו שרוצים לתרום למדינה על ידי שירות משמעותי בצה"ל". הוא הוסיף כי משרד הביטחון ימשיך לפעול לחיזוקם של המתגייסים.

"התשובה למתנגדי גיוס". הצעירים במהלך הגיבוש(צילום: דובר צה"ל)
הצעירים החרדים במהלך הגיבוש(צילום: דובר צה"ל)

אודי דרור, ראש החטיבה לגיוס באגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון, הוסיף כי "הגיבוש המוצלח מהווה חלק ממהלך רחב היקף שמוביל האגף יחד עם צה"ל להגדלת כמות בני הנוער החרדים המתגייסים לשירות. התחלנו השבוע פרק נוסף בתהליך הדרגתי היסטורי בו מספר החיילים החרדים הלוחמים המתגייסים לצה"ל ילך ויגדל, זוהי משימה לאומית חברתית חשובה שתתרום לחברה הישראלית".

בעוד 45 צעירים עשו מאמצים כדי להצטרף לחטיבת הצנחנים, גורמים המתנגדים לגיוס הגיעו אתמול אחר הצהריים לביתו של מנדי כץ, ראש תחום גיוס חרדים בצה"ל, בבני ברק. המתנגדים זרעו הרס במקום והניחו מכתבי איום נגד כץ.

(עדכון ראשון: 21:33)

מכתב איום שהושאר מחוץ לביתו של מנדי כץ(צילום: ספק 500)
המתנגדים לגיוס הותירו הרס מחוץ לבית(צילום: ספק 500)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully