בית הדין לעבודה הוציא צו מניעה לשביתה שתוכננה היום בביה"ס העל-יסודיים

יו"ר ארגון המורים רן ארז הודיע כי הלימודים היום בחטיבות הביניים ובתיכונים יפתחו בשעה 10:00 במחאה על כך שעדיין לא ניתן מענה לבעיות השכר של המורים. משרד החינוך פנה לבית הדין הארצי לעבודה, שנעתר לבקשה והוציא צווי מניעה

05/12/2016
צילום: מאצ'י הוף, עריכה: אוהד פיטר

(בווידאו: הפגנה מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט, בחודש אוקטובר)

ארגון המורים הודיע שישבית הבוקר (שני) את הלימודים בחינוך העל-יסודי, בכיתות ז' עד י"ב, בין השעות 8:00 ל-10:00 בבוקר. זאת, במסגרת העיצומים שבהם פתחו בארגון בעקבות בעיות בשכר המורים וסחבת במשרד הממונה עליהם. מאוחר יותר הוציא בית הדין הארצי לעבודה צו מניעה, והלימודים יפתחו כסדרם.

לאחר הודעתו של ארז, פנה אמש משרד החינוך יחד עם משרד האוצר לבית הדין הארצי לעבודה בבקשה דחופה למנוע את השביתה. בית הדין נעתר לבקשה והוציא צווי מניעה לארגון המורים, תוך שהוא מבקר את התנהלותו. בית הדין קבע כי "התנהלותו של ארגון המורים אינה עולה בקנה אחד עם אמות המדינה המחייבות את הצדדים ליחסי עבודה קיבוציים, ולכן החליט בית הדין להוציא לארגון צו מניעה המורה לו להימנע מלשבש בכל דרך שהיא את מערכת הלימודים בחטיבות ביניים בחטיבות העליונות".

קודם לכן, הסביר יו"ר הארגון, רן ארז, את ההכרזה על השביתה ואמר כי "שר החינוך ממשיך להתעלם מהבעיות הקיימות במערכת החינוך, ממורים, מתלמידים ומהוריהם. לא כל בעיות השכר נפתרו ולא רק זאת, אלא גם בעיות נוספות הקיימות בחינוך העל-יסודי". עוד הוסיף ארז כי "לאור זאת, החלטנו להחריף את המאבק ואנו דורשים ממנו שימלא את תפקידו כשר חינוך".

עוד בוואלה! NEWS:
דוח: יותר משני מיליון שקל לא שולמו לעובדי קבלן במשרדי הממשלה
קוברים את הכאב: הישראלים שעובדים בפס הייצור של המוות
דרעי: תעודות זיהוי ביומטריות יונפקו לכל תושבי ישראל

"השר מתעלם מהבעיות". הפגנה מול ביתו של בנט לפני כחודש(צילום: טלי מאייר )

בחודש שעבר פתח ארגון המורים בסכסוך עבודה מול משרד החינוך, שבמסגרתו לא נערכו פעילויות מחוץ לבתי הספר. "לא ניתן למדינה לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח. שכר הוגן בזמן זו לא סיסמא אלא חובה של המדינה כלפי מוריה", אמר אז ארז. בשבוע שעבר הגיעו הארגון ומרכז השלטון המקומי להסכמה לפיה יופסקו העיצומים על פעילויות החוץ בתיכונים ובחטיבות הביניים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "ארגון המורים בוחר לפגוע באופן שיטתי, קבוע ושרירותי במערכת החינוך. הוא לוקח בשבי אלפי מורים ותלמידים, ורק בשל מאבקים פנים ארגוניים על רקע של כוח ושליטה. משרד החינוך מבהיר כי הלימודים בחטיבות הביניים מתקיימים כרגיל וכי התלמידים מתבקשים להגיע לבתי הספר".

עם הצהרת ארגון המורים, קראה מועצת התלמידים והנוער הארצית ל"שיח מחודש בין כל הצדדים, שיביא לפתרון מהיר בנושא שכר המורים". חנן יזדי, יושב ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית, הוסיף: "מורה שלא מודאג משכרו, הוא מורה שיכול לתת 100% מעצמו לתלמידיו. אנו קוראים לצדדים לפעול להידברות אמתית שתוכל להשיב את היציבות לחינוך בפעילויות בתוך ומחוץ לבתי הספר. כל אלו ספגו פגיעה קשה בשבועות האחרונים. אני קורא לרן ארז לנצל את הפתח שהמועצה יצרה בשבוע האחרון לקיום משא ומתן מסודר עם כל הגורמים".

מבית ביקיור לייזר

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר
"מורה שלא מודאג משכרו יכול לתת 100% מעצמו לתלמידיו"

פז כהן, יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים הוסיף: "אנחנו מופתעים ומאוכזבים מהחלטת ארגון המורים להשבית את הלימודים ברגע האחרון - תוך התעלמות מוחלטת מהסיכום עם פורום ועדי ההורים היישוביים על תיאום הצעדים משותפים.
זו פגיעה קשה מאד באמון בינינו. פגיעה באמון האישי ובאמון בין הארגונים. במקום להעניש את האחראים על המחדל נגדו, בוחר ארגון המורים להעניש את התלמידים. לא יעלה על הדעת שבכל סכסוך עבודה ישלמו את המחיר התלמידים ובעקיפין גם ההורים. אנו קוראים לצדדים לשבת לשולחן המשא ומתן ללא איומי עיצומים בשום מקרה. התנהלות ארגון המורים מסיתה את המאמץ המשותף לשיפור מעמד המורים ושכרם ועלולה, לדאבוני, להשאירם לבד במערכה".

ממטה המאבק של "חדר מחנכים.ות", הפועל למען שכר הוגן למורים נמסר: "אנו מברכים על ההחלטה שהגיעה באיחור של שלושה חודשים. שלושה חודשים שבהם משרד החינוך גונב לנו כספים מחשבון הבנק. אנו בחדר מחנכים.ות נלחמים לבד כבר שלושה חודשים על מנת לקבל שכר מלא ובזמן. תמוהה בעינינו הסיבה שהוכרז שביתה של שעתיים ולא על שביתה ללא הגבלת זמן עד לקבל שכר מלא ובזמן". עוד מסרו כי "המאבק ממשיך עד שנראה את השינוי בחשבונות הבנק של עובדי ההוראה ולא בעיתונות".

(עדכון ראשון: 19:50)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully