עשרות בתים נשרפו בחלמיש; האש התחדשה בשלושה מוקדים

350 המשפחות המתגוררות בהתנחלות שבבנימין פונו ו-15 מבתי היישוב נשרפו כליל. "כל מה שבנינו ונלחמנו עליו הפך ללפיד אש", סיפר תושב חלמיש שביתו נחרב. ארבעה צוותים פועלים באזור

שבתי בנדט, שלומי גבאי ואלי אשכנזי
26/11/2016
אבי כהן

עדכונים שוטפים

* שריפה פרצה בהתנחלות חלמיש שבבנימין. התושבים פונו מבתיהם, 15 בתים נשרפו כליל ועוד 25 ניזוקו קשות מהדליקה. ארבעה נפגעו קל.
* האש התחדשה בשלושה מוקדים לאחר שנהדפה מקו הבתים.
* שלושה בני אדם נפגעו באורח קשה משאיפת עשן בשריפה בבניין מגורים במעלה אדומים.
* מאות תושבי היישוב נטף שבהרי ירושלים פונו מבתיהם בעקבות השריפה המשתוללת.

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

מוגש מטעם בי קיור לייזר

350 המשפחות המתגוררות בהתנחלות חלמיש בבנימין פונו הלילה (שבת) מבתיהן עקב שריפת ענק שכילתה 15 בתים. שני פלסטינים נעצרו לפנות בוקר בחשד להצתת השריפה, אולם שוחררו תוך זמן קצר. האש התחדשה בשלושה מוקדים וארבעה צוותי כיבוי פועלים לכיבויה.

נוסף לבתי המגורים שנהרסו לחלוטין, נפגעו קשות 25 בתים נוספים. "תוך דקות הבתים שלנו הפכו לעפר", סיפר תושב חלמיש שביתו נשרף כליל. "כל מה שבנינו ונלחמנו עליו הפך ללפיד אש. הכול מידי שמיים, נמשיך לגור באזור היפה הזה ולא נישבר".

גל שריפות ברחבי הארץ | סיקור מיוחד בוואלה! NEWS
שריפות ברחבי ישראל | עדכונים שוטפים
נתניהו: מי שמנסה לשרוף את מדינת ישראל - ייענש בחומרה
"לוחמת אש לכל דבר": הכלבה שחולצה מבית שרוף בחיפה הפכה לכבאית

"הבתים שלנו הפכו לעפר". חלמיש, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)

רשף אסף אברס, ממחוז יהודה ושומרון של כוחות הכיבוי, סיפר כי "אתמול בלילה קיבלנו קריאה לחלמיש, ויצאנו לכאן בצוותים מתוגברים. כבר בקריאה הראשונה דווחנו על שריפת חורש, שמתקדמת לתוך היישוב". לדבריו, "התחלנו בפעולות מניעה. האש התגברה עם הרוחות, ושורת הבתים הראשונה נתפסה".

"לאחר ששני בתים ראשונים עלו בלהבות, הזעקנו סיוע ממחוזות נוספים", הבהיר. "בסך הכול פעלו כאן 20 צוותי כיבוי". רשף אברז הוסיף כי הצוותים פעלו "ממש לתוך שעות הלילה. יש עדיין אזורים מעשנים מסביב, וגם בעוטף באזור החורש עדיין יש מספר מוקדים. לא נעזוב עד כיבוי המוקד האחרון".

הוא שחזר כי "האש דילגה בתוך הרחובות מבית לבית. נוצר אפקט דומינו. בית בוער הצית את הבית שסמוך אליו, והיה מאבק עיקש תוך כדי סכנת חיים. שמענו עשרות בלוני גז מתפוצצים". לדבריו, היו "להבות של 20 מטר גובה. לצערנו, התעוררנו לבוקר הזה. תמונה מאוד קשה".

"עם שחר הגיעו לכאן מטוסי הכיבוי, נתנו כיסוי לשטחים בהיקף היישוב", הוסיף. "אנחנו ממשיכים בפעולות כיבוי נוספות גם בבוקר הזה". כמו כן, הוא מסר כי צוות חקירה מיוחד הוקם לבחינת נסיבות השריפה.

חלמיש, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)

20 צוותי כיבוי, יחד עם מטוסי כיבוי של חיל האוויר, פועלים גם הבוקר להשתלטות על הלהבות. שני כבאים ועוד שתיים מתושבות היישוב נפגעו באורח קל במהלך האירוע וטופלו במקום. כוחות הכבאות וההצלה מסרו כי שינויים ברוחות העצימו את הדליקה.

מחברת החשמל נמסר כי חלמיש עדיין מנותק מחשמל וכי ההתנחלויות עטרת ונחליאל חוברו מחדש. בשעה זו החברה עוסקת בבקרת נזקים ונערכת לעבודה בחלמיש, שבה התשתיות ניזוקו קשות.

במהלך הלילה והבוקר המשיכו עשרות צוותי כיבוי במאמצים להשתלט על שריפת הענק ביישוב נטף שבהרי ירושלים. ביישוב, שכל 400 תושביו פונו בעקבות הלהבות המשתוללות, הוסב נזק כבד. עיקר מאמצי הכיבוי מתרכזים בהגנה על בתי היישוב, כיבוי שריפת החורש והיער מסביב לנטף, ומניעת התפשטות האש ליישובים הסמוכים.

(עדכון ראשון: 0:34)

שריפה בחלמיש(צילום: עיבוד תמונה, Google Maps)
חלמיש, הבוקר(צילום: כבאות והצלה , דוברות כב"ה מחוז יו"ש)
חלמיש, הבוקר(צילום: כבאות והצלה , דוברות כב"ה מחוז יו"ש)
חלמיש, הבוקר(צילום: כבאות והצלה , דוברות כב"ה מחוז יו"ש)
חלמיש, הבוקר(צילום: כבאות והצלה , דוברות כב"ה מחוז יו"ש)
חלמיש, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
חלמיש, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
חלמיש, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
חלמיש, הבוקר(צילום: שלומי גבאי)
חלמיש, הלילה(צילום: צילום: כבאות והצלה יו"ש)
חלמיש, הלילה(צילום: צילום: כבאות והצלה יו"ש)
חלמיש, הלילה(צילום: תצפית TPS)
חלמיש, הלילה(צילום: תצפית TPS)
  • שריפות
  • חלמיש

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully